Forum seviyesinin gitgide düşmesi

Bugün 150 TL’lik Michelangelo Alfa paylaşımı yaptım. Yükselmek bir yana arşa çıkmış olması lazım. :slight_smile:

5 Beğeni

Her şey @alper 'in benimle Dying Light oynamayıp beni yalnız bırakmasıyla başladı. Bana vakit ayırmıyor birlikte bir şey yapamıyoruz.

6 Beğeni

DL cadılar bayramı etkinliği vardı ama pek zevk vermiyor artık oyun. TLD co-op olsaydı onu oynardık.

Yahu şu başlığı her defasında düzeltmek istiyorum ama bir yandan da düzeltesim gelmiyor. :joy:

4 Beğeni

Ne tür hayallerle gelip bakıyorlar buraya kim bilir, yine ne oldu acaba diye. :grin:

Ben de var ps4 de guzum. Ben oynarım senlen krospiley özelliği varsa.

2 Beğeni

Ben de aranıza katılmak isterim efem DL maceranızda. :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar başlığı hortlatıp hortlatıp bana tekrar hikaye yazdırmayın ve Zeus’u kızdırmayın lütfen…

4 Beğeni

Valla herşeyin yükseldiği ve arttığı bir ortamda bişeylerin düşmesi bana çok da olumsuz bir durum gibi algı yaratmıyor. Bişeyler artmasın diye dua eder hale geldik artık.

5 Beğeni

Bu konuda ben de iki kelam etmek isterim. Foruma ilk girdiğimde bir şeyler danıştığım yazarların zamanla bir antipati beslediğine, görüşlerime karşıt yorumlara hiç sekmeden beğeni yaptığına şahit oldum. Eleştirel üslubumu çoklukla yayınevlerine yönelik kullanmışken bu bireysel tavırları anlamakta güçlük çektim. Yeni gelen insanlara bu şekilde “gevezelik ediyorsun, ne diyeceksen şuradaki anonim başlığa topla” kabilinden alınmış bir cepheyle kabalık edecekseniz, seviyenin düşüşündeki sorumluluğu kendinizde de aramalısınız bence. Herkese açık bir mecrada bu şekilde kamplaşmanın çok çirkin olduğunu düşündüm ve yazdıklarımda bana ait olan ne varsa sildim, yok ettim. Bunu da, bundan sonra gelip de benzer bir durumla karşılaşabilecek insanlar için uyarı niteliğinde yazıyorum. Belki kalanların kulağına küpe olur, biraz olsun silkinmelerini sağlar.

Bak oynayacak bir sürü kişi var, zevk verir ben sana heyecan bulurum. @erdo oynayalım, crossplay var mı hiç bilmiyorum, biliyor musun Zombi Avcısı Alper bey?

@erdo Dead by daylight oynuyor musun?

2 Beğeni

Maalesef Dead By Daylight bende yok Ufuk :frowning:

1 Beğeni

Toplumda yer edinmek bir zor ama sanırım bunun başlıca sebebi yeni gelen üyelerin kural tanımaz oluşu. Sizin için demiyorum. Bu da benim gözlemim. Nasıl ki bir cihazın kullanım kılavuzu var ve okunmadan kullanıldığında sinir krizine sokuyorsa sosyal yaşamın kuralsızlığının etkileri yeni üyelerde de çokça oluyor.

Çoğu zaman yabancı bir ortama girdiğimizde o ortamın kendi içindeki kurallarını anlamak için dikkatle davranıyorsak burası da öyle. Aslında yeni üyeleri eski üyeler oldukça görmezden geliyor. Uzun süredir kullananlar artık sistemin bir parçası olduklarından düzen bozulunca ister istemez bir yerden arıza veriyor.

Kutuplaşma mutlaka oluyor. Yer edinmek biraz zorlayıcı olabiliyor. Yine de kurallara uyum sağlandığı sürece kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Bazı konular var ki sohbet girdi mi çoğu üye rahatsız oluyor haklı olarak. Diğer açıdan bu sabit kitle en çok görmezden gelen kitle aynı zamanda. Sürekli bu sirkülasyona maruz kaldıklarından çoğunca “Aman be,” yapıyorlar.

Bir gün onlar da yeniydi ve bunlara uymaları yine bu süreçle oldu. Bazı üyeler hemen kendine yer bulurken bazı üyeler gerçekten zorlanıyor.

Benim gözlemlerim böyle. Kırılmayın, gücenmeyin olur bazen böyle şeyler. Bir gün belki sizin de eşref saatiniz tutar. :blush:

Dikkat bu gönderide ürün yerleştirme vardır. :buyucu:

11 Beğeni

Kurallara sadece bir kişi tıklamış. Boşuna etiketlemişsin bence. :joy:

Siz bunu yazdıktan sonran 8 kişi daha tıklamış. Ara ara böyle hedef göstermek gerek. Yoksa forumun seviyesi yükselmez. :joy:

1 Beğeni

Bir faydam olduysa ne mutlu. :joy:

Sadece burası için değil diğer forumlarda da üye olanların %90’nın açıp kural listesini okuduklarını hiç sanmıyorum.

2 Beğeni