Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Aralık benim için güzel geçti… Bu ayı Monte Cristo Kontuna ayırdım. Okuduğum diğer kitapları aralara yaydım.

26 Beğeni

Verimli bir aydı.

16 Beğeni

Roger Zelazny’nin Işık Tanrısı kitabını okumuştum ve anlamakta çok güçlük çekmiştim. O kitabı okurken anlamıyorum diye kendimden çok utanmıştım. Bu yüzden yazarın diğer eserlerine mesafeli yaklaşıyorum. Orijinal dilinde de yazarın dili ağır mı yoksa yine İthaki çeviri vakası mı?

1 Beğeni

Işık Tanrısı’nın dili ortalama, Amber serisi daha sade.

Işık Tanrısı’ndaki asıl sorun, kitabın başının hikayenin sonu olması. ilk 50-100 sayfası sancılı geçiyor ama olayların başlangıcını anlatmaya başlayınca düzeliyor.

Amber’da hikayenin akışı düz. Ben daha çok sevdim.

2 Beğeni

9 Beğeni

Bu ay verimli geçti. Ertelediğim kitapları eritme fırsatı buldum.

14 Beğeni

Canterbury’i sevdin mi?

2 Beğeni

2019’da böylece biter :partying_face:

11 Beğeni

Bunlar da benim bu ayki okuduğum kitaplar. Bunların dışında da 2 kitabı yarım bıraktım; Yasa Kitabı ve Yalanlar Kitabı, Aquila Yarığının Ötesi.

16 Beğeni

Güzeldi ancak biraz uzun olduğu için çok beğenmedim. Bilmiyorum belki de ben pek öykü kitabı okumadığımdandır.

1 Beğeni

2019 böylece bitmiş oldu. 2020 hedefi toplam 100 kitap. :krs:

16 Beğeni

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

6 Beğeni

Yokyer nasıldı? (20)

3 Beğeni

Bu verimsiz ise verimli olanı aşırı merak ediyorum. Şaka Maka bir yana baya güzel okumuşsunuz.

2 Beğeni

Mezarlık Kitabını çok beğenmediğim için okumayı ertelemiştim yazdan beri. Pişman oldum çünkü kitap çok güzeldi çok beğendim. Amerikan Tanrılarında ki yazarın üslubunu yakaladım, kahramanlarla beraber yolculuk yapıp hikayeyi beraber yaşıyoruz. Gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

2 Beğeni

Bu ay 15 kitap okumuşum. Bu sene toplamı ise 100 kitap.

10 Beğeni

Şuan burada, bu ay okuduğum kitapların fotoğrafını paylaşmak isterdim ama maalesef aylardır okuduğum kitap sayısı koca bir 0. :expressionless:

4 Beğeni

:fearful::fearful::dizzy_face:

Maaşallah diyelim. Yine de dehşete kapıldım. Acaba bir günün 24 saatten fazla olmasını sağlayan özel formül mü buldunuz :flushed:

(Ben de yılda 50 kitap okusam o yılı iyi geçmiş sayıyorum işte :roll_eyes:)

1 Beğeni

Oz büyücüsünü iki kere yazmışsın, onu çıkartarak hesapladım. Hesaplayan adamlık yaptım biraz ama;

Momo 304
Şeker Portakalı 182
Sineklerin Tanrısı 261
Altıncı Koğuş 68
Gazap Üzümleri 556
Oz Büyücüsü 216
Tanrılar Okulu 444
Demir Ökçe 312
Yaban Diyarlarda Yabancı 712
Kabil 140
Baudolino 538
Üç İstanbul 576
Yüzyıllık Yalnızlık 464
Koku 264
Zorba 424
Dijital Kale 400
Ölü Ozanlar Derneği 136
Ermiş 56
Karanlıktan Sonra 180
Kubbenin Altında 1024
22/11/63 816
Altıncı Yok Oluş 400
Kızıl Darı Tarlaları 528
Akıl Çağı 175
Meczup 64
Genç Bir Köy Hekimi 200

9620 sayfa yapıyor toplam. Ortalama bir okuyucu dakikada 200-250 kelime okuyor ve yanılmıyorsam bir sayfada 500 kelime falan var yine ortalama. Yani 2 dakikada bir sayfa olsa yaklaşık 19.240 dakika, 320,6 saat veya 13.3 günü hiç durmadan, duraksamadan okumaya ayırmışsın. Ortalama bir insanın 9-10 gününün hiçbir şey yapmadan sadece sağlıklı bir uyku ile geçtiğini de düşündüğümüzde geriye kalan tabloyu da hesaplamak korkunç oluyor. Bir de okunan kitap sayısını iki katına çıkardığımızda uykudan bile oluyoruz ki zaten açlıktan bir süre sonra ölüyoruz. Tabi değişken şeyler bunlar, dediklerim hep ortalama.

Konudan bağımsız bir hayal olacak ama; keşke birileri kitap okumam, oyun oynamam ya da fotoğraf çekmem için bana para verse de hayatıma öyle devam etsem. Ne güzel olurdu yaa. Önümüzdeki yıl umarım olur bu…

24 Beğeni

Bence kibar bir şekilde sizin troll olduğunuzu anlatmak istemiş arkadaş. Ben o kadar kibar değilim. Forumda doğru düzgün aktif olmadan bugün gidip bir başlığa “Bitmemiş Öyküler tekrar basılmayacak” diye bir mesaj atıyor, -ki böyle bir şey yok- sonra gelip burada okunması imkansıza yakın kitapları okuduğunuzu söyleyip, “verimli bir ay olmadı” diye ağız yamultuyorsunuz. Bana kalırsa en hafif tabirle bizimle dalga geçmek niyetindesiniz. Ama bunun yeri burası değil. Kendinize uygun daha farklı ortamlarda istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Burası okuyan insanların birbirlerine saygı duyarak sohbet ettikleri bir ortam. Bunu size bile saygı duyup bu kadar ince şekilde dile getirmemden dahi kolayca anlayabilirsiniz.

23 Beğeni