Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Haziranın sonu da gelirken okumalarımı paylaşmak istedim. Bu ay iş yoğunluğum nedeniyle çok da iyi okuyamadığımı düşünüyorum. Yine de bir arada görünce, fena da okumamışım dedim. Ayın son iki gününde muhtemelen bir kitap daha okurum. Okuduklarım içerisinde baltasar ile blimunda en beğendiğim kitap oldu. androidler elektrikli koyun düşler mi? ve triffidlerin günü de oldukça beğendiğim eserlerdi. Yıldız güncesi keza, bilim kurgu seven herkese önerimdir. Anarşist banker yine beğendiklerimdendi. Kum ve Bitmeyen kavga biraz hayal kırıklığı oldu benim için. Son olarak da harika bir kitap bitirdim, pedro paramo. Herkese önereceğim bir eser oldu, özellikle Marquez ve büyülü gerçeklik sevenlere. Bu ay böyle geçti benim için. Umarın Temmuz daha iyi geçecek. :slight_smile:

@isos81, teşekkür ederim, aslında bilinmeyen adanın öyküsü, anarşist banker ve fırçamın ucundaki hikayeler birkaç saatte biten kitaplardı. Nitekim pedro paramo ve kum kitabı da çok uzun değillerdi (her ne kadar bir nebze yorucu olsalar da). Yani normal bir ayıma göre biraz yoğun bir aydı. Ona rağmen fena okumamışım (ki baltasar ile blimunda gibi biraz zor bir kitabı da bitirmiş olduğum düşünülürse). Ben daha az bekliyordum, bir arada koyunca ben de iyi buldum :slight_smile: Yine de normalime göre yavaş okudum bu ay.

21 Beğeni

Bu az okuma mı şimdi :grinning: Tebrikler, benim 3 4 kitap anca. Yıllık hedefim 52 kitap (haftada 1)

5 Beğeni

Biraz alâkasız olacak ama hepsini satın mı alıyorsunuz :open_mouth:

1 Beğeni

Doyurucu bir aydı.

16 Beğeni

Bazı istisnai durumlar sayılmazsa evet satın alıyorum. Ama eklemeden geçmeyeyim 15-20 yıl önce arkadaşlar, akrabalar ve halk kütüphanelerinden çok faydalanırdım.

3 Beğeni

Ay bitmeden bir iki kitap daha okuyacağımı düşünüyorum ama okuyamazsam bile verimli bir ay geçirdiğimi düşünüyorum. Listedeki 5 kitabı sesli dinledim diğerlerini okudum.

20 Beğeni

image

15 Beğeni

Demir Ökçe nasıldı? Önerir misiniz acaba? Ben de okumayı düşünüyorum onu.

2 Beğeni

Körler Ülkesi’ni sesli kitap olarak bitirdim. Diğerlerini ise okudum.

18 Beğeni

Bu ay son 20 gün nereden baksanız 100 sayfa okumuşumdur. Aslında ilk günler çok güzel ilerliyordu ama sonradan okuma durumunu etkileyen olaylar insanın hevesini kaçırıyor. Bu nedenle Haziran ayını 3 kitapla noktaladım.

• Yıldız Güncesi
  • İnsan Cephesi
  • Hayalet Öyküleri

Yıllık hedefim 30 kitaptı. Şu an Dünyaya Düşen Adam’ı okumaya çalısıyorum. Onu da bitirsem hedefimi tamamlamış oluyorum. Ama heves geri gelince okumaya son gaz devam. :slight_smile:

15 Beğeni

Yazarın yazdığı kitaplar arasında Beyaz Diş’i saymazsak en etkilendiğim kitabı oldu. Öyle ki Martin Eden kitabından daha fazla beğendim. Kitap 1900 yılların başında geçiyor. Kısaca şöyle anlatmaya çalışayım Kapitalistlerin ve Komunistlerin mücadelesinş anlatıyor. Ancak şöyle bir durum var dipnotlar ile bu kitabın 1900’lü yıllarda tutulmuş bir anı defteri olduğunu öğreniyoruz. Neyse daha fazla bir şey demiyeyim umarım bir nebze de olsa yardımcı olmuşumdur.

4 Beğeni

Mezun olmanın rahatlığıyla kitaplara yoğunlaştığım bir ay oldu.

İki Şehrin Hikayesi

Emma
Okurken sıkıldığım bir kitap oldu. Gurur ve Önyargıyı okuduğum dönemler okusam sevebilirdim belki ama olmadı…

Kıyamete Bir Milyar Yıl
Kadınlar Ülkesi
Dr. Moreau’nun Adası
Maymunlar Gezegeni
Uzaktan Kumandalı Kız
Frankenstein

Bilimkurgu klasikleri arasında en az beğendiğim Kadınlar Ülkesi oldu.

Tüfek, Mikrop, Çelik

19 Beğeni

Oldunuz tabii ki. Çok teşekkür ederim. Bir Youtube kanalında çok fazla övülmüştü bu kitap, ben de meraklandım açıkçası gerçekten bu kadar iyi mi diye. Muhtemelen ben de beğenirim. Teşekkürler tekrar cevabınız için. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Elimdeki bkkları bitirdim ve zaman çarkına başladım.Zaman çarkını bu yaz bitirebilmek için günlük 100sayfa olan alt sınırımı 200 yaptım.Bkklar arasında en beğendiğim kitaplar yakın ve kumsalda oldu.Yakın ırkçılığı güzel işlemişti.Kumsalda ise bence post apokaliptik dünyayı çok masum anlatmış öyle bir duruma gelsek illaki bazı insanlar cinayet işler,hırsızlık yapar vs. kitapta eksik bulduğum kısım bir tek o oldu.

28 Beğeni

Arcturus’a Yolculuk kitabı hakkında yorumunuzu öğrenebilir miyim ne zamandır okuyayım diyordum.Tolkien ve Neil Gaiman gibi kişilerin etkilendiği bir yazar diye biliyorum.

3 Beğeni

Kitabın dünyasını beğendim yaratıcıydı.Yarattığı evren karakterler güzeldi ancak kitabın tek bilimkurgu tarafı başka bir gezegene gitmek onun dışında tamamen fantastik.

3 Beğeni

…:: HAZİRAN ’20 :::…

• Gene Wolfe - İşkencecinin Gölgesi
  • Niall Kishtainy - Ekonominin Kısa Tarihi
  • Isaac Asimov - Ben, Robot
  • Patrick De Rynck - Resim Nasıl Okunur
  • Jack London - Martin Eden
25 Beğeni

Teşekkürler…(20 karakter)

1 Beğeni

Haziranda yoğun bir şekilde çizgi roman okudum. Bir süredir çizgi roman okumaya pek fırsat bulamıyordum. Acısını çıkarmış oldum. Çizgi romanlar harici hiç kurgu eser okumadım bu ay içerisinde. En beğendiğim eser Justice - Adalet oldu.

Kobe Bryant - Roland Lazenby
Amerikan İç Savaşı (Seçme Yazılar) - Karl Marx
Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı
Herkes İçin Kısa Osmanlı Tarihi (1302 - 1922) - Erhan Afyoncu

Arife - Evde Cat Başına
Batman / Ninja Kaplumbağalar Cilt 1
Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri
Harbinger Cilt 4-5
Bloodshot Cilt 4-5
Punisher Doğuyor
Daredevil Cilt 1
Rick and Morty Fasiküller: 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18
Catwoman Cilt 1
Black Widow Cilt 1
Stranger Things (Diğer Taraf)
Bölük (Bir Tom Clancy’s The Division Çizgi Romanı)
Periler Ülkesi’nden Nefret Ediyorum
Justice - Adalet
Doktor Strange Cilt 1-2
Batman: Gecegezen
Harley Quinn: Kırık Cam

17 Beğeni

Yoğun bir ay geçirdiğim için hedefimden birkaç eksik kitapla bu ayı bitiriyorum. Okuduğum bütün kitapları çok beğendim. Özellikle Postacı filminden kat ve kat daha iyiydi.

31 Beğeni