Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Yorumlar için çok teşekkürler. Çok güzel oldu. :slight_smile:

1 Beğeni

Kendinizi zorlamamak konusunda çok doğru bir karar vermişsiniz. Pandemi sebebiyle aylarca okuyamadım, odaklanamadım. 5 ayın ardından, biraz da Rıhtım sayesinde geri dönebildim sayfaların arasına. Bence bu durum unuttuğun bir şeyi hatırlamaya çalışmak gibi, ne zaman düşünmeyi bıraksan unuttuğun şey hemen aklına gelir ya okumak da öyle.

1 Beğeni

Bu ay benim adıma da iyi gidiyor. Böyle devam edebilirim umarım da ay sonunda güzel bir fotoğraf atarım. Bazen böyle iyi başlayıp bir kitaba takılıp kalma durumu oluyor. Onu yaşamak kötü. En son Pynchon okudum mesela. Kıyısından döndük valla.

Bu sefer kitaplar elimin altındaydı, fotoğrafını çektim :slight_smile: Aeneis’i yarıladım sayılır, ay sonuna doğru biter.

29 Beğeni

Kasımın ilk günü askere gideceğim için rahat rahat kitap okumak adına ekim ortası işten çıkmıştım. Nasıl olsa beni kovacaklardı zaten. Kayıp zamanın izinde ilk cildi bitiremedim henüz. Okuması düşündüğümden daha zor çıktı baskısı sebebiyle. Ancak 600 sayfa okudum, belki gitmeden bitiririm belki bitirmem bilemiyorum. ://

33 Beğeni

Kasım ayına girmeden ben de okuduğum kitapları paylaşıp genel olarak birkaç cümleyle özetlemek istedim.

-Anubis Kapıları 4/5
-Robot Öyküleri Antolojisi 5/5
-Buz Ejderhası
-Geliş 3.5/5
-Yıkımın Şafağında - Philip K. Dick Kazıları
-Ben, Efsane 4/5
-Titanlı Oyuncular 3.5/5
-Dr. Kan Bedeli

Dr. Kan Bedeli’ni bu ay bitiririm o yüzden puanlamadım. Buz Ejderhası’nı da çocuk kitabı olduğu için puanlamadım ama çocuklar için harika bir kitap olabilir. PKD Kazıları da yazarı tanımanız adına güzel bir kitap, tavsiye ederim.

26 Beğeni

Hepsine on üzerinden on vermek istiyorum.

31 Beğeni

Harika bir ekim ayını geride bırakıyorum. İki dev seriyi bitirdim. Çok mutluyum. Elric gibi harika bir karakterle tanıştım. Gormenghast gibi değişik gotik bir diyara gittim. Sahiden gerçekten var mıydı? Jonathan Strange ve Bay Norrel’la Waterloo Savaşını İngiliz büyüsü ile yenip, İngiltere’ye yeniden büyüyü getirdik. Kumsalda ve Ruh Müziği yarım ay sonuna kadar bitirmeyi hedefliyorum. Ek olarak Elric: Ruh Hırsızı. Maalesef basımı olmadığı için Epub okumak zorunda kaldım. Daha sakin aylara doğru yelken açıyorum :buyucu: Ve unutmadan @Agape’ye sevgilerle. :heart: Nedenini anlayacağını umuyorum. :blush:

47 Beğeni

Mezbaha 5, Gök Cennetin Altında ve Wintersteel en beğendiklerim oldu.

40 Beğeni

Aslında bu ay bir iki kitap daha okurum diye düşünüyorum ama belli de olmaz diyerekten paylaşmak istedim. Okuduklarım arasında bir tek Timuriler Devrinde Semerkand hayal kırıklığına uğrattı o da benden kaynaklanan bir sorun. Kitap bir tarihi eser kataloğu gibi bir şey olduğu için.

29 Beğeni

Yıldız Gemisi Askerleri - Robert A. Heinlein
İhtiyarlara Yer Yok - Cormac Mccarthy
Yol - Cormac Mccarthy
Bölge Bir - Colson Whitehead
Kumadam - E. T. A. Hoffmann
Uykulu Kuytu Söylencesi - Washington Irving
Tasavvuf Tarihi - Vahit Göktaş
Ankara Savaşı - Kaya İmrag
Kut’ul Amare - Mehmet Faruk

Conan 1-2-3
The Witcher 2-3
Stranger Things: Altı
Planetary Cilt 1
Demir Döküm Kadife Eldiven
Örümcek Adam & Venom: Çifte Bela 1-2-3-4 fasikül

Ekim ayı da böyle geçti. Uykulu Kuytu Söylencesi’ni ay sonuna kadar bitiririm diye umuyorum. Şuan okumam devam ediyor.

35 Beğeni

Bölge Bir nasıldı? Kurgusu ve dili iyi mi? Konusu ilgimi çekiyor ama alıp almamakta kararsızım.

Bölge bir konusu itibariyle zombi kıyameti romanı ama tempo olarak çok düşük seviyede. Olaylardan daha çok karakterleri, geçmişlerini, başlarından geçenleri, bulundukları ortamları vs anlatıyor. Başlarda özellikle baya sıktı ama ortalarından sonra alıştım kitaba. Daha önce Nikel Çocukları’nı okumuştum yazardan. Onu daha çok sevmiştim. Elimde Yeraltı Demiryolu da mevcut, onu da okuyacağım, ki bu iki kitap da Pulitzer ödüllü. Bölge bir biraz daha geri kalıyor bunlara göre. Zaten Bölge Bir, bir ara DR’de Nikel Çocukları’nı alana hediye olarak gönderiliyordu. Ben o şekilde almıştım.
Genel olarak çok tavsiye edeceğim bir kitap değil.

1 Beğeni

Yorum için teşekkürler. O halde en iyisi bu kitap yerine yazardan Nikel Çocukları’nı okumak. :+1:

1 Beğeni

16 Beğeni

Bu ay benim için harika geçti. Zamanımın bol olması ve işte de yoğunluğun oldukça azalması nedeniyle bol bol kitap okuyabildim. Babil Kitaplığı’ndan okuduklarımı asm’de okudum. Floransa Büyücüsü henüz bitmedi ama iki güne biter zaten. Zamanın Çocukları, Korkuyu Beklerken, Gelecek Bilim Kongresi ve Alef en sevdiklerim oldu. Aşk ve Öbür Cinler ile Altın Horoz’u çok da beğenemedim. Saki yeni tanıştığım bir yazar oldu ve çok sevdim kendisini. :slight_smile: Yine Heinlein da bayadır ertelediğim bir yazardı, forumdan okuma grubumuz ile okuyoruz ve onunla da tanıştığıma sevindim açıkçası. :slight_smile:

38 Beğeni

Öncelikle bütün Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutlarım. Daha nice 97 yıllara.

Ekim ayı kitap okuma açısından güzel geçti. Tam 10 kitap okudum. Ekim ayının başında aldığım 8 kitabı da okumuş oldum. Vaktim olmadığı için tamamıyla ilgili pek yorum yapamıyorum ama Menfi kitabı ile ilgili düşüncelerimi paylaşmıştım. Sene sonu genel bir liste ile okuduğum kitaplar için bir değerlendirme yapabilirim. Bu ay okuduğum kitaplar;

1. Cehennem Evi
  2. Tuhaf Hava
  3. Viy
  4. İstanbul’un Arsene Lupini Elegeçmez Kadri’nin Sergüzeştleri
  5. Kanlı Vakalar Koleksiyonu
  6. Karanlık Konakta Ne Var?
  7. Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları
  8. Menfi - Sürgün
  9. Bahar ve Kelebekler
  10. Mai ve Siyah
29 Beğeni

20 Beğeni

Bu ay fena değilim galiba. Harry Potter serisine başladım. Fena değilmiş.

1. Kıyamet Polisi. Pek sevmedim. Okunur yani.
    2)Harry Potter. Fena değil. Sürükleyici.
    3)Gökdelen. Şimdiye dek okuduğum en kötü 5. sıraya girer.
18 Beğeni

Bu ay hiç verimli değildi.

22 Beğeni