Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Bunlara ek olarak Sessiz Ev’i yarıladım. Bitiririm diyordum ama ayın son günü gelmiş meğer

24 Beğeni

Bu ay okuduklarım. Az ve öz-ücü.

Titanlı Oyuncular

Zweig Bir Kalbin Çöküşü, ikinci defa okudum. Yine vurdu geçti beni.

Bu ay işler çok sıkışıktı, elimden geleni yaptım ama olmadı hep uyurken buldum kendimi buraya yazamadığım diğer kitapları okurken. O yüzden son zamanlarda gördüğüm rüyalar biraz Lem, Vonnegut, Lovecraft evrenlerinde geçmiş olabilir.

Herkese Kasım ayında bol okumalı günler dilerim.

20 Beğeni

33 Beğeni

Bu ay 13 kitap okumuşum. Fotoğrafta olmayan 2 kitabı baskısı olmadığı için PDF olarak okudum.

32 Beğeni

Aslında bir önceki kitabın üstünden 4 ay geçmiş. Epey ara vermişim. Bana fazla geldi bu süre çünkü bazı şeyleri unutmuşum. Tekrardan Dune evrenine ve yaşanan olaylara hakim olmam gerekti. Bu da kitabın 100-150 sayfasına gelene kadar odaklanma sorununa neden oldu. Bundan dolayı arayı maksimum 1,5-2 ay tutmanın en iyisi olduğu düşünüyorum.

Bu ay biraz okuma sıkıntım vardı. Ben de daha çok ince ya da resimli kitaplar ve çizgi romanlar tercih ettim.

28 Beğeni

Bunlar da benim bu ay okuduklarım. Online dersler başladığı için daha çok kısa okumayı tercih ettim.
En çok beğendiklerim Yürek Burgusu ve Görünmeyen oldu.
En az keyif aldığım aforizma olduğunu bilmeden edindiğim Yalnız Sıkıcı İnsanlar Kahvaltıda Parıldar kitabıydı.
Sanatın Gizli Dili kitabını henüz bitirmedim, sonlarında sayılırım. Aslında başlayalı bayağı oldu ama ara verip başka kitaplar okudum. Bilgi açısından çok zengin olmakla beraber çevirisi biraz sıkıntılı geldi. Sanki konuya hakim olmayan biri çevirmiş gibi bir izlenim yarattı kitap bende. Ama okumaya engel olacak kadar sıkıntılı değil neyse ki.
Normalde her ay kısa bir özet yazmaya çalışıyorum buraya ama bu sefer zaman ayıramadım. Bunun yerine belki okuduklarımdan dikkatini çeken olursa diye her kitabı okuduktan sonra taze taze yorumunu yaptığım 1000k hesabımın linklerini ekleyeceğim.

Kral VIII. Henry
Babil Yaratılış Destanı
Zincire Vurulmuş Prometheus
Bakkhalar
İşaret Memuru
Yalnız Sıkıcı İnsanlar Kahvaltıda Parıldar
Yürek Burgusu
Çevirinin ABC’si
Görünmeyen

33 Beğeni

Işığın Anısı’nı bitirmedim, okuyorum. Ama yine de bu aya koymak istedim. Henüz sonunu görmediğim için bu efsane bitecekmiş gibi hissetmiyorum, her sayfayı okurken tüylerim diken diken oluyor… :smile:

29 Beğeni

Sahaf ve Tat kitaplarını beğendiniz mi? Kısacık da olsa yorumlayabilir misiniz? :slight_smile: Her iki kitabı da merak ediyorum açıkçası.

1 Beğeni

İkisini de severek okudum. Tadı kaçmaması için yorum yapılamayacak kadar kısa öyküler. 40-50 sayfa, resimli ve büyük puntolu. Yazarın öykülerinde özellikle sonları şaşırtıcı oluyormuş. Bunlarda öyleydi.

Sahafta, bir kitapçı dükkanı işleten fakat arka planda başka işler çeviren bir adamla asistanını, Tat kitabında ise bir yemek masasında geçiyor ve ev sahibi ile gurme arkadaşının iddialaşmalarını anlatıyor. Bu kadarını söyleyebilirim.

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim yorumunuz için, tavsiye olarak alıyorum, o zaman mutlaka edineceğim. İş yerinde falan okumalık ya da kafa dağıtmak için kısa eserler çok lazım oluyor cidden.

1 Beğeni

28 Beğeni

Bu ay bilim kurgu ayı olmuş :slight_smile: Son Soru kitap sayılmaz kısacık bir hikayeye denk gelmiştim onu okudum sadece

24 Beğeni

Bu ay okuma hızımda düşüş vardı. Psikolojik olarak zor bir aydı. Daha çok oyun oynayarak vakit geçirdim.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü : Fransa’da idam cezasının kalkmasının fitilini ateşleyen kitap. Son sayfaya kadar ensemde giyotinin soğukluğunu hissettim. Ruhsal açıdan sağlam bir dönemde okumanızı tavsiye ederim.

Yıldız Gemisi Askerleri : Grup okumamız için okudum ayrıntılı inceleme yapacağım. Güzel kitaptı sonlara doğru sıkıldım.

Susannah’nın Şarkısı : Karakule efsanesinin 6. kitabı. Bir nevi finale hazırlık yapıyoruz. Susannah (Mia) nın New York’a gaipten geldiği o an sıradan bir kadınla karşılaşmasını efsane anlatmış. Defalarca okudum.

Korku Ağı : Stephen King’in yayımlanan ikinci kitabı. Kendi halinde bir kasabaya dadanan vampir hikayesi. Tavsiye ederim çok güzel bir hikaye.

Hepinize bol kitaplı ve sağlıklı günler dilerim. Kaçışım oluyorsunuz. Çok yaşayın.

28 Beğeni

Ayın son bir kaç günü şehir dışında olmasam belki bir kitap daha biterdi ama kendi ortalamamı tutturdum en azından.

Artemis’i beklentilerimi düşürerek okumama rağmen hayal kırıklığı oldu. Yazarları aynı olmasa kitaplığımda yan yana gelme şansları kesinlikle yok.

Yüksek Fırınlar Fakir Baykurt’un Duisburg üçlemesinin ilk kitabı. Kendisi de siyasi sebepler yüzünden Almanya’ya göç eden yazarın, Almanya’ya göç eden insanların hikayesini çok güzel şekilde anlatmış.

Yine en sevdiğim Türk yazarlardan Kemal Tahir’in Göl İnsanları kitabı sekiz hikayeden oluşuyor. Bir kaç tanesi dışında oldukça beğendim, yine de romanlarını tercih ederim.

Kallokain seri içinde çok beğendiğim kitaplar arasında yerini aldı. Ön sözünde kitabın yazıldığı dönem ve Kara Dörttleme ile ilgili güzel bilgiler verilmiş.

Kumsalda şimdiye kadar okuduğum en naif, yumuşak anlatımlı kıyamet sonrası kitabı olabilir. Bir kaç gün sonra öleceğini bilen insanlar ne korku yaşıyor ne kargaşa. İnadına gelecek yaz için bahçelerine çiçek ekip, aşık olmaya devam ediyorlar.

Piç, yazardan okuduğum ilk kitaptı. Beğendiğimi söyleyebilirim. En popüler üç kitabına geçmeden bir kaç kitabını da okumayı düşünüyorum.

Koleksiyoncu’yu beğenip beğenmemek nasıl okuduğunuzla çok ilgili. Bir adamın bir kadını kaçırmasından çok öte bir roman bence. Oldukça düşündürücü…

Macellanya’da diğer Jules Verne kitaplarından farklı buldum. Macera odaklı bir kitap değil. İnsanın özgürlüğe düşkünlüğü, sistemin bütün dayatmalarından kaçmak istemesi, inanç vs pek çok konuya göndermeleri mevcut.

Herkese iyi okumalar dilerim.

33 Beğeni

Gene çok güzel kitaplar okunmuş. Ben bu ay Esit Haklar kitabından 15 sayfa okudum sadece, bir de Dune’un giriş sayfasını. Başka da okuyamadım. Geçen ay da zaten tek kitap okuyabilmiştim. Dilerim bu ay güzel geçer de şu Reading Slump’tan kurtulurum.

6 Beğeni

Manga,çizgi roman seviyorsanız onlara göz atın derim.Bazen romanlarda tıkanınca çıkış yolu olarak çizgi roman okuyorum,kısa sürede atlatıyorum.Aynı şekilde bol resimli kitaplar okumakta fayda sağlıyor.

Bir zamanlar sıkı manga takip ederdim. Şimdi içimden One Piece bile okumak gelmiyor. Bıraktıktan sonra 70 80 bölüm çıkmıştır. Yine de şunu mutlaka okumalısın dediğiniz varsa tıkandığım yerde göz atarım.

Güzel bir Ekim geride kaldı.

34 Beğeni

31 Beğeni