Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Ekimde bunları okudum. Güzel bir okuma oldu bence Başlangıç kitabı bilgilendirici bir kitaptı aynı zamanda Sokratesin Savunmasıda öyle idi. Oblomovsa kendimi ve çevremdeki insanları sorgulamamı sağladı. Kızıl yükseliş ise kafa dağıtmamı…

20 Beğeni

Vagabond ve Übel Blatt’a bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Kızıl Yükseliş için düşünceniz nedir? Üçlemeyi alıp almama konusunda kararsızım

Ekimde Okuduklarım. Sağlıkçı olarak yoğun bir aydı. Pandemi tempomu çok düşürdü. Ayda 5 kitap okuyabilirsem kendimi şanslı görüyorum.
Kitaplara gelirsek:
Okuduğum ilk seriydi. Okuduğum ilk Fantastik seriydi. Karakterlere bayıldım, temposunu ve yarattığı gizem unsurunu beğendim ve zevkle okudum. Bayıldım, hastası oldum diyemeyeceğim ama okuduğuma hiç pişman değilim ve listesinde olanlara mutlaka öneririm. En azından tamamlanmış ve baskısı olan bir seri. Kitap kitap puanlarıma gelirsek
Merdivenler Kenti 7/10
Kılıçlar Kenti 8/10
Mucizeler Kenti 7/10 diyebilirim.

28 Beğeni

İlk kitap güzeldi. Şu an ikinci kitabın yarısındayım ve ilk kitaba göre daha iyi. Bildiğim kadarıyla seri gittikçe güzelleşiyor. Tavsiye ederim tempo hiç düşmüyor.

2 Beğeni

En beğendiğimden beğenmediğime doğru sırası:

1. Dünyaya Düşen Adam
  2. Levayih-i Hayat
  3. Beyaz Diş
  4. Artemis, Geçmişe Yolculuk
  5. Yahuda İskariot
27 Beğeni

Ekim, 2020

40 Beğeni

Bu ay güzel geçti.

38 Beğeni

Çok güzel bir ay olmuş sizin için ama aynı türden veya yazardan bu kadar kısa sürede çok kitap okumak sizi baymıyor mu?

2 Beğeni

Teşekkürler. Kitabın konusu ve yazarın yazım tarzı hoşuma giderse hiç sıkılmadan okuyabiliyorum. Mesela bundan önce George Orwell’ın kitaplarını arka arkaya okumuştum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Hepsi uzun zamandır listemde olan kitaplardı.

33 Beğeni

Hocam aslında konu Jack London olunca bu tabir uymuyor. Yazar aynı olsa bile konular bambaşka ve hepsi çok akıcı kitaplar. Ben de ilk kez bir yazarın kitaplarını peşpeşe sıkılmadan okumuştum

2 Beğeni

Bu ay bazı komşulara ve akrabalara Covid virüsü bulaşması ile pek keyfim kalmadı. Virüs dibimize kadar geldi maalesef. Annemin bazı rahatsızlıkları olduğu için ona yardım etmekle geçti bu ay. Bu yüzden 2 kitap okuyabildim. 3. kitabın da 30. sayfasında şimdilik bıraktım. Bazı yapılacak işlerim olduğu için Aralık ayının ilk haftasından sonra okumaya devam edeceğim. Okuduğum kitaplar:

1. İtfaiyeci (Joe Hill): Geçen sene yarım bıraktığım bir eserdi. Bu sefer biraz tahammül edip bitirdim. Ama 700 sayfa yerine 500’de bitseydi daha iyi olurmuş. Bazı yerler ve olay akışı beni memnun etmedi açıkcası.

2. Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana (Ray Bradbury): Yine geçen sene yarım bıraktığım bir kitaptı. Biraz anlamsız geldi ilk başta ama yazarın Fahrenheit kitabını hatırlayınca devam edeyim dedim. Güzel bir eser olabilecekken nedense anlam düşüklüğü yaşadığım çok yer oldu. Çeviriden mi kaynaklı yoksa orijinali mi böyle yorum yapamam. Konuyu Üstad @Ozgur’ye bırakıyorum. :slight_smile:

3. Melezler (Stephen Graham Jones): Geçen sene yarım bıraktığım başka bir eser. Bu sefer okumaya moralim kalmadığı için yine bıraktım. Ben geçen sene bu kitaba başlarken daha çok bir kurtadam savaşı olan bir eser bekliyordum ama bir çocuğun gözünden olayların anlatıldığı bir büyüme öyküsü geldiği için biraz sıkılmıştım. Kitabı bitirebilirsem mesajı düzenlerim zaten.

28 Beğeni

Evet, bu ayı da bu şekilde bitirmiş olduk. Çok ama çok güzel bir ay oldu, neredeyse hepsini sevdim okuduklarımın. Özellikle Cormac McCarthy ile tanışmış olmaktan çok mutlu oldum (gerçi biraz da içim karardı ama). Çok sevdiğim bir yazar olan Kazancakis’in Kardeş Kavgası, yine sevdiğim yazarlardan James Joyce’un kitapları, Ay Zalim Bir Sevgilidir ve büyük bir seriye giriş yaptığım Vakıf gibi harika eserleri okumuş oldum. Beklentimin altında kalanlar Ficciones, Sis ve Binbir Gece Masalları (başlarda sevmiştim ama sonra çok tekrara düştü ve sıkıcı oldu açıkçası) oldu. Kalan günlerde bir kitap daha okuyabilirim belki. Herkese kitap okuyabildiği, kafasında sorunların yer etmediği, sağlıklı, mutlu aylar dilerim.

39 Beğeni

Bu ay çok güzel kitaplar okudum.

Kitap Hırsızı : Güzel kitap anca çelik gibi sinirleriniz olduğu bir dönemde okuyun. Kitap bittikten sonra 3 gün kendime gelemedim. Savaşın ne olduğunu cephe dışında bize anlatıyor. 9/10

Göbekli Tepe : Kitabın yazarının Göbekli Tepe kazı başkanı olduğunu düşünüp acele ile aldım. Yanılmışım. Sadece önsöz yazmış ve bazı konularda yazara katılmadığını söylemiş. Okudum ama okumasam da olurmuş. Tavsiye etmiyorum. 2/10

Mitoloji 101 : İlyada öncesi okumak için aldım. Yunan ve Roma mitolojisi için giriş seviyesi ve güzel kaynak. İyi ki almışım. 8/10

İlyada : Eskinin kutsal kitabı. Çok merak ediyordum. Su gibi akıp gitti. 9/10

Dune Çocukları : Başladık evrene artık çıkış yok. Çok güzeldi. Hala favorim 1. kitap. Seri bitse de tekrar 1.yi okusam diye hayal kuruyorum. 8.5/10

Kur’an, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni : Üstat yazmış. Çok etkileyici. 10/10

Kısa Bir Cehennem Ziyareti : Sizler tavsiye ettiniz. İlk sayfadan itibaren tüm algılarım açık okudum. Mükemmel bir kitap. Harikulade. 9.5/10

Yüce Tanrı Pan : Karanlık kitaplık içinde güzel bir parça. Eğer tarzı sevip kitaba değer verirseniz alıp götürüyor. 8/10

Vakalar çok arttı. Dikkat edelim sağlığımıza. Hepinize mutlu, sağlıklı, kitap tozlu bir ay dilerim.

37 Beğeni

Kaynak yayınları eganbada şu an yüzde elli indirimde.çok nadir görünen bir indirim. Eğer Muazzez hanımı sevmişswniz diğer kitaplarını da ordan alabilirsiniz.

1 Beğeni

İbrahim peygamber ve Sümer’deki bilimkurgu hikayesini merak etmiştim. Hemen bakıyorum. Teşekkürler

Kaynak yayınları bana her zaman yüksek indirimli :slight_smile:

Sık sık olmasa da yıl içerisinde 5-6 kez 40-50 indirimi görüyor Kaynak Yayınları.

Bu ay 13 kitap okumuşum. Aralık ayı benim için yoğun bir ay olacağı için büyük ihtimalle bu yıl başka kitap okumam.

32 Beğeni

Düzülke’yi okumaktayım. Ek olarak alt raflara koyup foto için çıkarmaya üşendiğim Steven Runciman - Haçlı Sefeleri Tarihi var :slight_smile:

31 Beğeni