Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Kökler kitabını nasıl buldunuz?
@boiledegg Çerezlik bir kitap diyorsunuz yani. Bunu değerlendireceğim. Teşekkür ederim.
@Ufuk Krizalitler, Paul Auster, Düzdünya, Hayvan Mezarlığı incelemelerini bekliyorum. :blush:

@Karahayalci Aslında beğenilse de beğenilmese de ben yorum yapılmasını tercih ederim. Buna göre aynı paydada konuşabileceğimiz şeyler artabilir. :slight_smile: İncelemeyi bekliyorum.

5 Beğeni

Kökler’i çok beğendiğimi söyleyebilirim. Onu bir günde okudum, gerisini de kalan zamanda. Fablehaven’dan da çok keyif aldım. Her ikisini de tavsiye ederim.

3 Beğeni

1000 kitap üzerinde tuttuğum listeye göre bunlar da benim Temmuz ayı içerisinde okuduklarım.

Fotoğrafta olmayanlar;

• Komünist İmam - Hasan Kıyafet ( Ödünç aldım)
  • Bacaksız Kamyon Sürücüsü - Rıfat Ilgaz
  • Bacaksız Sigara Kaçakcısı - Rıfat Ilgaz
  • Bacaksız Paralı Atlet - Rıfat Ilgaz
  • Bacaksız Okulda - Rıfat Ilgaz
  • Bacaksız Tatilde- Rıfat Ilgaz
  • Kızıl Gögün Altında - Mark Sulivan - (okuması için bir tanıdığa ödünç verdim)
  • Hababam Sınıfı - Rıfat Ilgaz ( okumak için ödünç aldım)
  • Sevda Sözleri - Cemal Süreyya ( kitabı nereye koyduysam bulamadım)

Sonradan Ekleme:

İş kültür Modern klasiklerden okudğum kitapları unutmuşum :slight_smile: ikinci fotoğraf olarak ekliyorum onu da

40 Beğeni

:open_mouth: Maşallah

20 karaaaaaaaaaaaaaaakter

6 Beğeni

İş kültür Modern klasiklerden okuduğum kitapları eklemeyi unutmuşum. :slight_smile:

2 Beğeni

@Agape konuyu kilitle bu Alper’le oynanmıyor. Top benim diyen çocuklar gibi :joy:

Ek: Yalnız Alper şu kitapları hep aynı şekilde katlıyorsun okurken, hep aynı şekle giriyorlar :joy:
Yazık Gatsby’ye :crying_cat_face:

12 Beğeni

O Jules Verne baskılarını nerden buldunuz acaba? Ben de bi girmek istiyorum onlara ama güzel baskı çıkmaz diye çekiniyorum.

2 Beğeni

@alper 'i banlayayım konu huzura kavuşsun. :joy: Şaka bir yana kaynakça gibi. :slight_smile: Filmlerdeki kütüphaneciler olur ya öyle. Sor yeter. :joy:

@ugoker Şu an Fablehaven 3 okuyorum. Seriden çok memnunum. Su gibi akıp gidiyor. :blush: Kökler aklımda olan bir kitap. Nasip olursa alıp okurum ama önce devamı var mı, yok mu ona bir bakmam lazım.

6 Beğeni

Hiç bir yerde yoksa alfakitap.com’a bakın. Diğer sitelerde bulunmayan Alfa kitapları orada bulunur.

@Ufuk evet, fotograftan sonra onu bende farkettim, genelde yapmamaya çalışırım ama bazen okurken kitabın okumadığım tarafını kıvırdığımı farkediyorum.

2 Beğeni

Krizalitler’in yorumunu hangi kitabı okuyorsunuz başlığına girmiştim.Yoksa sen o başlığı takip etmeyip buradan kendine seçme mi yapıyorsun? :slight_smile:

Auster’in serisinin ikinci kitabı, hikayesi ilk kitaptan bağımsız farklı bir hikaye, zaten ilk kitap polisiye değildi öyle geçmesine rağmen bu kitapta ise tamamen bu türlerin dışına çıkıp felsefi bir kitap gibi olmuş. Zaten kısacık şimdi anlatsam okumana gerek kalmayacak :slight_smile: ben sıkıldım okurken sevemedim. İlk kitap daha iyiydi.

Düzdünya şekiller üzerinden insanların derecesinin belirlendiği değişik bir distopya. Çok yorucu oldu onu okumam çok da sevdiğimi söyleyemem. Eğer okumak istersen sana hediye edebilirim. Birisine vermek için bekletiyordum. Bu kişi sen olmalısın :slight_smile:

Hayvan Mezarlığı efsaneydi. Çok sevdim konusunu az çok bildiğini düşünüyorum. Kesinlikle sıkılmadan çok rahat okunabilir her an gerilim var hikayeden kopmak mümkün değil :slight_smile:

5 Beğeni

Krizalitler’i görmedim. :thinking: Belki arada kaynamıştır. Genelde her mesajı okuyorum ama bazen şu resimler gelince kayma oluyor kaçıyor. Bazen de işaret atıp sonraya bırakıyorum.

Hayvan Mezarlığı kitabını sahaflara çıkarsam bakacağım. Merak etmeye başladım. King genelde okuduğum bir yazar değildir.

Düzdünya çok mu kötüydü? Yoksa senin standartlarına göre mi değerlendirmeliyim?:joy:

2 Beğeni

İlk kez bir Paul Auster kitabı okudum ve hoşuma gitti. Kitap her geçen gün tükenen bir ülkeyi anlatıyor; geçtiğin sokakların ertesi gün olmadığı, insanların kaybolduğu, bazı açılardan bana The Road’u anımsattı. Dolayısıyla karamsar ve basık bir yapısı var. Ama yazarın üslubu gayet akıcı ve çevirisi de iyiydi. Bu tarzı seven biri olarak önerebileceğim bir kitap.

Benim Hüzünlü Orospularım ise yazarın diğer kitaplarından farklı olarak daha az büyülü gerçekçilik içeriyor. Yaşlılık ve aşk üzerine söylenenleri ve kitabın genelini sevdim. Yine de yazarın diğer eserlerinin bir tık altında kalmış bence.

4 Beğeni

Geometrik bir distopya :joy: Belki seversin sen çok kötü diyemem. Bunu öğrenmenin en kolay yolu özelden adres bilgilerini bekliyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Geometri dedin beni kazandın. :joy: Normalde hayır derdim ama madem birine vereceksin o biri ben olayım bari. :sweat_smile: Şu an evin içinde taşıma yapıyoruz. Bitirince atayım özelden. :blush:

@mephisto Bilgilendirme için teşekkür ederim. Listeye ekledim. :blush:

3 Beğeni

Kitap uzun zamandır rafta duruyor, sen sevmedim dedin diye raftan çıkardım :slight_smile: Akşam okurum.

3 Beğeni

:smile: Nasıl arkadaşlarımız var ya :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Beğeni

Bu ay sadece witcher okundu ama en yüksek verim sağlandı.

10 Beğeni

Destekliyorum bu kararı. Ufuk beğenmediyse bu kesinlikle onun problemidir. :joy:

Not: Bir de ben vurayım dedim. :smirk:

4 Beğeni

Hayır birde serzenişte bulunuyor, @erdo 'ya yayınevi ile anlaşma yapmış, o kitapları paylaşıyor diyordu.

3 Beğeni

Yirmi karakterlik “hiç”

2 Beğeni