Gediksavaşları Efsanesi

Evet aynen öyle klasik fantastik edebiyatı seviyorum, ama Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarları da henüz okumadım. Okumayı düşünüyorum. İçlerinden en kısa olanı (ve mümkünse bitmiş olanı) :slight_smile: hangisi?

Ejderha Mızrağı. Ama bazı kitapları için fahiş fiyatlar isteniyor(bkz. Kayıp Tarihçeler). Kara elf serisi de tamamlanmadı. Yine İthaki tamamlayamadı ama bu defa hak sahibi olan Hasbro’nun matbaa konusundaki -düşünce olarak güzel olsa da ülkemizde uygulanabilirliği an itibarı ile pek de mümkün olmayan- dayatması yüzünden basılamıyor.

2 Beğeni

En kısa olanı Ölüm Kapısı serisidir. Sadece 7 kitaptan oluşur.Ben seriyi okumadım ancak forumdaki basliktan gördüğüm kadarıyla seri bayaği seviliyor.

Unutmadan serinin büyü sitemi çok iyi diyorlar haberiniz olsun.

1 Beğeni

Fırsat bulduğumda baştan başlayayım o zaman, teşekkür ederim.

1 Beğeni

Tamamen aynı sebepten bırakmıştım çünkü seri çok fazla sarmamıştı zaten beni (lanet büyü sistemi yüzünden) o yüzden 3. Kitabın alakasızlığı yarım bırakmama sebep oldu.

1 Beğeni

Yazar devamlı bir karakter üzerinden olayları anlatmak yerine kitapta yaşanan olay hangi karakter için önemliyse onun gözünden aktarıyor. Bazen bir kitapta Pug öne çıkarken bazen Jimmy. Bunu yaparken de o karakteri bazen uzun uzun tanıyor bize. Kitaplar arası kopuşlar, alakasızlıklar bu yüzden.

Gediksavaşları serisi aslında Midkemia tarihinin bir bölümünü anlatır. Karakterler geçicidir.

6 Beğeni

Yazar bir kitapta birkaç karakterin yaşantılarını aynı zaman dilimi içerisinde anlatıp okurun dikkatini oradan oraya atlatmak yerine her romana birbiriyle alakalı farklı karakterleri ana karakter yaparak hem okuyucunun karakterleri detaylıca tanımasını hem de senaryoyu farklı açılardan seyrederken okuyucunun dikkatininin dağılmamasını sağlıyor.

İlk romanlarında kendini belli eden amatör yazım devam eden romanlarda yerini tecrübeye bırakıyor ve radikal değişikliklere uğramadan devam ediyor.

Sonuç olarak kitapları bitirdiğinizde muhtemelen “Vay be, hayatımda okuduğum en güzel kitap, kusırsuzdu vb.” tepkiler vemezsiniz ama kaliteli ve sürükleyici bir kitap okuduğunuzun farkında olursunuz.

Tavsiye ederim.

3 Beğeni

Hevesle beklediğim az sayıdaki yapımlardan biriydi. :confused:

Proje hayata geçseydi güzel olabilirdi.

serinin dizisinin çekileceğini duyduğum an Eliuzun Jimmy filminin hayalini kurmuştum,diziyle birlikte yok oldu…

Kitapları tam olarak bulunabiliyor mu?

Bazıları için fahiş fiyatlar isteniyor.

Seriye bu hafta başında başladım ve şimdi Gümüşdiken kitabındayım. İnanılmaz sevdim. Bir açıdan klasik bir fantastik kurgu olmakla birlikte kendine özgü bir yanı var. Bence kesinlikle okunmaya değer bir seri.

3 Beğeni

İmparatorluk Üçlemesi’ni arıyorum ancak İmparatorluğun Kızı kitabı için fahiş fiyatlar isteniyor. Normal fiyatlarda satmayı düşünen varsa talibim.

Seri cok guzel. Ilk 4lemeden sonra devam serilerine de bakmayi unutma derim. Ilk tanisitigmiz karakterlerin sonraki hayatlarinda da macera hic bitmiyor. Seri ve karakter devamliligi acisindan ejjderha mizragi tadi veriyor.

2 Beğeni

Kafaya koydum, Unutulmuş Diyarlar gibi sıkıldıkça seri seri okuyacağım. Şu an Sethanon’da Karanlık kitabındayım ve işler çok ilginç gerçekten. Zevkle okuyorum.
Devam serilerinin de epubları var mıdır acaba bir yerlerde, ilk seriyi ePub olarak bulma şansım olmuştu.

1 Beğeni

Bir ara ben de baştan okumayı düşünüyorum.

Unutulmuş Diyarlara yeniden başladım, iki ayda bir kitap okuyorum. Seriyi bitirene kadar İthaki’den yeni kitap gelmezse iptal edildiği belli olur artık. Gedik Savaşlarına başlarım sonra.

1 Beğeni

Uyarı--Linkler Kaldırılmıştır--

İmparatorluk serisi Janny Wurts ile ortak yazmış, redditte çok öveni gördüm, özellikle bu seri için övgüler var. Bayağı Gediksavaşlarından bağımsız olarak bir övgü var bu seriye. Bu seri ilk seri ile paralel bir zamanda işleniyormuş ve denilene göre Gediksavaşları olmadan kendi başına da okunabilirmiş. Tabi birbirlerine yapılan referanslar da varmış falan filan. Bu serinin epubı yok maalesef, sadece yazayım dedim.

Bu linkleri vermek herhangi bir kuralı çiğniyor mu bilemedim, sonuçta İthaki üstüne basa basa artık basmayacağını söyledi, dizi-film projesi de iptal oldu yani artık kimse basmaz. Artık bu seri baskısı piyasada bulunmayan seriler arasında.

4 Beğeni

Bu şekilde link paylaşımı kurallara aykırı. Linkleri özelden iletmek isterseniz iletebilirsiniz.