Gündem

Ayrıca

Kur’an-ı Kerim, Arapça, hadis, ilmihal ve siyer dersleri ilköğretim birinci sınıftan itibaren ders olarak okutulmalıdır.

Zorunlu karma eğitimden vazgeçilmeli, isteyen aileler çocuklarını yüksek öğrenim dâhil eğitimin her kademesinde erkek veya kız okullarında okutabilmelidir.

Eski medreselerimiz restore edilip onarılmalı, medrese eğitiminde geçen süre zorunlu eğitim süresinden sayılmalıdır.

4 Beğeni

Kısacası şeriat yani…

7 Beğeni

Adamlar olmaması gerekenleri listelese anca bu kadar olur.

8 Beğeni

İşin korkutucu tarafı bunların dedikleri şeyleri ülke içerinde büyük bir kitlenin destekliyor oluşu. Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı insanlar gün geçtikçe çoğalıyor. Medrese, Cemaat, Tarikat gibi oluşumlarla çocukların ve gençlerin akıllarını zehirliyorlar.

1 Beğeni

Bu istekleri okuyup o kadar da olmaz diyenler işin ciddiyetinde değil demektir. 2 ay sonra bu kafa yapısı iktidar ortağı olacak belki de.

2 Beğeni

Ülkü ocaklarının girişine asılsın.

2 Beğeni

Bir partinin kapatılması için nerdeyse her şey var.

4 Beğeni

O zaman daha yüksek bir sesle NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Artık hayattan tek bir isteğim kaldı. Zaten diğerleri gerçeklesmedi ama bu olsun lütfen. İktidar değişsin ve bu zihniyetler tamamen yok edilsin ülkeden.

18 Beğeni

Minibüslerin ve taksilerin yakın bir zaman kaldırılacağını düşünüyorum. Sizde benimle aynı fikirde misiniz ?

2 Beğeni

Diyarbakırlıyım. PKK ve Hizbullah yüzünden sağlıklı bir çocukluk yaşayamadım. Daha okuma yazma öğrenemeden insanların kayıplarını, acı hikayelerini ortadan kaybolan sevdiklerinin yasını duyarak geçti çocukluğum. Ölümle de şiddetle de kavgayla da zaten ilkokula başlar başlamaz tanıştım. Hemen büyümek zorunda kalıyor insan böyle bir ortamda. Ben şu yaşıma geldim hâlâ kaybetme korkusu yüzünden hiç kimseye hiçbir şeye bağlı kalamıyorum. Şimdi bakıyorum devlet erkini elinde tutanlar kendi iktidarları için terörü işlerince dizayn ediyorlar. İnsan şimdi neye güvenecek neye bağlı kalacak? Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen bir yönetim anlayışı içinde milli kimliği kendine düşman bellemiş partilerin var olması, üstüne milletin bunları dolaylı yoldan milli olma adı altında destekliyor olması beni bu insanların vahşiliğinden katil ruhlarından daha çok korkutuyor.

12 Beğeni
1 Beğeni

Büyük ihtimalle bu da asrın yağmuru olur.

https://www.instagram.com/p/CpzXkCOMtEC/?igshid=MDJmNzVkMjY=

7 Beğeni

Evet asrın yağmuru sen ne zannediyorsun? Vatan hainliği yapıp, fetöcü ağzıyla konuşarak milleti galeyana getirmeye çalışma. Şüphesiz bunlar da Allah tarafından geldi. Aramızdaki azgınlar ve sapkınlar ders alsın diye yapıyor bunu.

9 Beğeni

Nasyonal sosyalizm tarafından yaratılmış yeni bir siyasi mahkum tipi ortaya çıkmıştı: suç işlememiş suçlular.
Mahkumların çoğu arkadaşlarıyla konuşurken Hitler rejimi hakkındaki eleştirilerini dile getirdikleri, politik içerikli fıkra anlattıkları için kampa düşmüşlerdi. Bildiri dağıtmamışlar, yasadışı partilere üye olmamışlardı. Bunları yapabilecek olmakla suçlanıyorlardı. (Yaşam ve Yazgı - Vasili Grossman - S.38)

5 Beğeni

Biz de onları savunurken suçlu duruma düşersek şaşmayalım. :joy:

2 Beğeni

Depremi amarigan gemisinin mi yaptığı yoksa Allahtan mı geldiği konusunda tam bir karara henüz varmamış olsam da ahbartinin deprem bölgesine gönderdiği tırlar dolusu yardımlara, ultra lüks çadırlara burun kıvırıp dövledimizi halkın yanında olmamak ile suçlarsanız böyle adeta göklerden inen yumruk gibi ilahi müdehale ile karşılaşırsınız. Namkörlük yapıp erduvanın yolundan sapanın sonu hep felaket olmuştur. Seçimde hayin israyilin fonladığı zillet ittifakı kazanırsa kuşlar ağzıdan kafamıza yanan daş mı fırlatır, boru mu öttürürler orasını bilmem ama helak olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yaşananları görün ayağınızı denk alın. Ülke elden gidiyeahh…

424120

12 Beğeni

Haftaya bunun için de helallik istenir olur biter. Alıştılar nasılsa.

4 Beğeni

Yazık çok yazık. Hep söylüyorum ülkeyi 15 yaşındaki çocuklar yönetse halimiz çok daha iyi olurdu.

Kendi kendinize sorun lütfen, bir alt geçit yapıyorsunuz ilk düşüneceğiniz şey “yağmur yağarsa burası göl olur, suyu tahliye edecek bir mekanizma kuralım” olmaz mı? Bu mekanizma da dal, çalı, çırpı ile tıkanan mazgallar olmaz heralde.

Düz mantık ve çocuk zekasıyla düşünmeye çalışıyorum aklıma bunlar geliyor direkt.

7 Beğeni

Çay kaşığımla küveti boşaltıyorumdur.

3 Beğeni

Acayip videolar var da burada paylaşmayalım. Çok üzücü çok.

1 Beğeni