Gündem

Sabah bir televizyon kanalında Şanlıurfa’daki sel felaketinin Amerika’nın gizli örgütleri tarafından geliştirilen yapay yağmur sistemiyle meydana geldiğini iddia ediyorlardı. Kanıt olarak da şeyi gösterdiler, Truman Show filmini.

2 Beğeni

14 Beğeni

İşin ustası olmadıklarını açıkça belirtmişler :')

1 Beğeni

İlginç gündemleri var bazı insanların.

3 Beğeni

Bana göre asıl ilginç olan, insanların eşleriyle banyo yapmak için başkalarından onay alma ihtiyacı hissetmeleri.

4 Beğeni

Bugün Elon Musk’ın deccal olacağını ölüyü dirilteceğini duydum. Ölü biyolojik robotları öldürüp tekrar diriltecek. Ayrıca kendisinin tanrı olduğunu iddia edecek ve kıyamet kopacak. Yakın zamanlarda Bursa üzerinde görülen kümülüs bulutları, Maraş depremi ve Urfa seli belirtiler içindeymiş. :slight_smile:

Bilmiyorum insanları çocuk yaşlardan itibaren şartlandırmalar ve düşünce sistamatiklerine uygun olarak hareket etsin düşüncesiyle yetiştiriyorlar. İnsan galiba doğru olduğunu bildiği şeyi yapmaya ve zihinsel olarak rahatlamaya ihtiyaç duyuyor . Cinsellik çok fazla ortaya çıkıyor oda garip bana göre. Gerçi bu konu hakkında çok fazla kitap yazıldı aslında ve düşünüldü, tarih boyunca.

1 Beğeni

Eskiden bu tarz benzer senaryolara sahip filmler olurdu TV de ben izlerdim çocukken aslında oldukça eğlenceli bir fikir.

Allah’tan farz dememiş yoksa işimiz işti. Sünnetle yırttık.

1 Beğeni

Bunlar hep yönlendirilmemiş yetenek. Şu fikirleri şekillendirse mis gibi bilimkurgusal korku senaryosu yazacak insan komplo teorileriyle heba oluyor. :slight_smile:

Tövbe! Önce sana mı sorsunlar? Bunlar hangi kafada yaşıyor anlamadım. Haşhaş desem, afyon sütü desem, sihirli mantar desem bunların kafası anlaşılmaz.

2 Beğeni

Valla sormayın. Kısaca bu insanın müdürüm olması daha da canımı sıkıyor.

49 Bin 589

1 Beğeni

49 bin 589 kişi için sorumlu olan kişilerden istifa eden yok ama her nasılsa milletvekili olmak için görevinden affını isteyen çok. Bu millet yemez bunu. Yiyen yer gerçi ama çoğunluk yemeyecek bu sefer gibi geliyor bana.

3 Beğeni

Yeni ekip uyesi den inciler devam ediyor…

6 Beğeni

Çok şey söylenir de susuyorum bu seferlik. :slight_smile:

12 Beğeni

görüntü

Doğru Arap hilalinden ziyade bu olması gerekirdi. Arap ülkesi olduğumuzu çağrıştırıyor.
Aslında daha da kudurtmak için bayrağı böyle yapacaksın.

2 Beğeni

Daha önce yayınevleri “Türk Edebiyatı” yerine “Türkiye Edebiyatı” kullandıklarında bunun sebebini açıklamıştım ama anlamak istemeyenler anlamamıştı elbette.

Neden Türk Edebiyatı, Türk Silahlı Kuvvetleri veya Türk Bayrağı? Çünkü burası bir ulus devlet. Bu kadar basit bu sorunun cevabı. Ülkenin kurucu unsuru Türkler, kurucusunun adı da Atatürk.

Atatürk ismini kullanmayıp Mustafa Kemal demeleri yada Gazi vs. demelerinin sebebi de budur. Ulus devletten rahatsız olmaları.

Geçmişte çözüm sürecinde rte’nin ülkenin sisteminin federasyona çevrilmesi ve hatta isminin de anadolu cumhuriyeti yapılması tartışılabilir söylemleri var.

Olayın başı da sonu da hedefi de budur. Ulus devletten rahatsız olanlar bunu değiştirmek sistemi federasyona çevirmek istiyorlar. Kürt milliyetçileri bunu farklı sebeple yapıyor, sosyalistler farklı sebeple ama nihayetinde ortak amaçları aynı.

Elbette böyle bir şey asla mümkün olmayacak kan dökülerek kurulan bir devlet sistemi ancak yine kan dökülerek değişir.

11 Beğeni

Dediğinize katılıyorum. Nasıl p*k gibi yapılanmalar çıktıysa bu ülkede bunların ideolojisine göre hareket edecek terör yapılanmaları da çıkacaktır.

1 Beğeni

Sınırını korunduğu için insanları cezalandıran tek ülkeyiz galiba.

3 Beğeni