Gündem

Şu işler bu ayın başında yapılsaydı şu an geleceğe dair çok daha umutlu bir güne uyanıyor oalcaktık. Davulla zurnayla göndereceğiz, kendi istekleri ile gidecekler gibi saçma sapan söylemleri hangi danışman yada yardımcı ortaya attıysa kovulmalı.

6 Beğeni

Babala Tv Kemal Kılıçdaroğlu yayını izliyorum. İlk 1 saatte çok iyi ve tatmin edici cevaplar verdi.

1 Beğeni

Bende şuan seyrediyorim. Akp li troller bir taraflarını yırttı “soru soracaklar chp li” diye. Bu soruları chp liler soruyorsa memlekette Akp li yok derim. Soranları bilmem ama sorular direk AKP li…

1 Beğeni

Şu ana kadar bir tane bile chp’ye karşı muhalif olmayan bir soru sorulmadı. Boşa yaygara yapıyorlar kesinlikle.

1 Beğeni

Son zamanlarda AKPli oldum, ondan önce kapısından girmemiştim diyen durumum çok iyi starbuckstan kahve bile içebiliyorum, terörle ilgili söylediklerinizle beni ikna edemediniz diyen arkadaşın Süleyman Soylu ile fotoğrafı var, onu gördünüz mü? :smiley:

3 Beğeni

Görmem mi :grinning:Şuan twitter da adamın bütün cv si yayınlanıyor :grinning: meğer onda daha neler varmış neler.

Bu arada twetter da coştu. 2M na yaklaştı M.A.M.
Çiğli belediyesi meydana geniş ekran kurup halka yayın yapıyormuş…

1 Beğeni

Açıkçası babala yayını hayal kırıklığı oldu .Bazı sorulara cevapları fail bazılarına ise düz siyasetçi cevapları vermiş.Toplumda istenilen etkiyi yaratmaz.Özdağ’ın konuşması daha çok oy getirir.

Ben aynı şekilde düşünmüyorum…

Düşüncenize saygım sonsuz. Ben de açıkçası çok yarım kulak dinliyorum, bazı cevaplar için ufak pürüzler olduğunu hissettim. Ancak bu benden de kaynaklanan bir şey olabilir yarım kulak dinlediğim için lakin sizden ricam kendinize kanaat önderi seçtiğiniz Erlik, Jahrein gibi insanların düşüncelerinizi manipüle etmesine izin vermeyin, okuyun fikir edinin ve kendi fikirlerinizi sorgulamayı deneyin. Daha önce yaptığınız yorumlar, çıkarımların ilk sahipleri bu kişiler oldukları için söylüyorum. Bir tesadüfse yanlış bir yorum yapmışımdır, saygısız olarak değerlendirirseniz de özür dilerim. Ancak aşağı yukarı neyi kastettiğimi de anlatabildiğimi düşünüyorum.

Nihayetinde, parantez açarak söyleyeyim, ki bu tartışmalar inanılmaz saçma çünkü seçmen davranışı matematiğe indirgenemez, Zafer Partisi çeşitli bölgelerden çok yüksek oylar alarak CHP, İYİP gibi muhalefet partilerinden oy çalarak iktidar partilerinin milletvekili çıkarmasına sebep olmuştur. Ümit Özdağ böyle bir politika izlemişken nasıl da bir kahraman ilan ediliyor yahu? :slight_smile: (Bunun böyle olmadığını biliyorum ama gündemdeki tartışmalarda farklı partiler için durumu böyle lanse ediyorlar ya, ona ufak bir gönderme. Yoksa herkesin kendi tercihine saygım sonsuz. :slight_smile: )

1 Beğeni

Babala özelinde en başından beri destekleyenler için yankı odası olduğu görüşündeyim .Terörle ilgili mevzularda kendini geniş kitleye ve rahat bir şekilde duyurmasında etkili olabilir.Benim ilgimi çeken sorulara standart siyasetçi cevapları vermiş.

Erlik ve Jahrein konusunda niyet okuyorsunuz .Evet,takip ederim özellikle Erlik’i yaptığı işler ve siyasi analizleri olsun başarılı bulurum.Çok geniş bir skalada politik ve gündemle ilgili içeriği takip ederim.Manipule edildiğimi düşünmüyorum.Kılıçdaroğlu karşıtlığım politikalarını beğenmemem yeni değil.Başka bir forumda üç yıl önce açtığım Yüksel Taşkın ile ilgili konum duruyor isterseniz atarım.Aynı zamanda sorulardan bir tanesiydi ve soru hariç her şeye cevap verdi.

Son olarak seçim özelinde ve birkaç bir şey yazmam gerekirse CHP’nin
söylemleri,propagandası,adayı ve ittifakları sınıfta kaldı .Bunu seçim sonucu ve ikinci tur seçim stratejisindeki değişiklik gösteriyor.Öncelikle ZP’nin CHP adına oy böldüğünü düşünmüyorum TİP’in YSP ve CHP zararı daha büyük.İYİP’in belki potansiyel oylarının bir kısmını bölmüş olabilir.Özdağ için ise mülteci konusunu siyasete sokmuştur ikincisi kurduğu ittifak sayesinde ikinci tura kalmıştır seçimler.Bugün Özdağ olmasa ikinci turu ve mültecileri aktif şekilde konuşmuyorduk.

1 Beğeni

Yok hocam niyet okumuyorum. Niyetiniz beni ilgilendirmiyor. TİP için yaptığınız yoruma da katılmıyorum keza Adana haricinde partiye giden oyları CHP, İYİP ve YSP potansiyelli seçmene dağıtırsanız bahsettiğiniz gibi bir zararı epey tartışacak alan açılıyor ve göründüğü kadarıyla da sosyal medyada gezindiği minvalde özellikle CHP ve İYİP adına bir zarar söz konusu değil. YSP için ayrı bir parantez açılıp kadrolarını ortak listeye sokup oraya oy çağrısı yapsalardı ne olabilirdi üzerinden tartışma yapabiliriz ama dediğim gibi seçmen davranışı istatistik üzerinden okunmaz. Birisi der ki eski CHP seçmeniyim YSP’ye vermezdim, biri der ki YSP’ye veririm TİP’e vermem, biri de diyebilir ki İYİP seçmeniydim ama YSP listesinden girseler asla vermezdim. Sandık başında fikir de değiştirebilirlerdi bu kişiler üstelik. Oysa Zafer’in oylarını mesela İstanbul’da 3-4 partiye paylaştırırsanız o partilerden milletvekili çıkabilirdi gibi bir yorum da mümkün ancak hepsi spekülasyon. Çünkü benim çevremden eski CHP yeni Zafer seçmeni var mesela. Aynı şekilde TİP de var. İYİP de var. Falan filan. Hakkaniyetli eleştiri yok ortada, onu demek istiyorum. Olmayan senaryolar üzerinden milleti taşlamaya gerek yok. Hangi parti kime daha büyük hasar verdiye dair fikrim budur. İlla ki bir değer skalası oluşturacaksak mecliste Zafer benim gözümde muhalefete zarar vermiş olabilir, ancak hakkıdır girer oy toplamaya çalışır. Doğal olan bu. Ana muhalefet ise meclise asıl zararı veren partidir şahsen. Neyse.

Önceki mesajıma gelecek olursam babalanın ne kadar etkili olacağını ben de bilmiyorum ama KK bence ilk 1 saat hafif pürüzlü ilerlerken sonra çok net konuşmuş ve bu en azından olumlu bir şeydir diye düşünüyorum. CHP genel anlamda benim için de sınıfta kaldı. Komple ittifak da aynı şekilde. Oraları konuştuk zaten. Ben şahsen Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisinin gayet iyi bir lider olabileceği görüşündeyim sadece çok çok daha erken başlanması gereken şeylerdi bu süreçler bence. Babala’daki performansı da sonuna kadar izleyince benden çok olumlu not aldı ama ben zaten muhalifim, ne önemi olur bilmiyorum.

Ümit Özdağ için benim çok farklı burada çoğu forumdaşı rencide etmeye varacak fikirlerim var o yüzden çok da irdelemek istemiyorum. Belki bir gün yolda Soylu’yu görüp kafes dövüşüne çıkartırsa hafif tebessüm ederim kendisine, onun haricinde maalesef ülkücüden ben ülkem adına medet ummam, siz umarsınız saygı duyarım. Umarım geleceğimiz için en hayırlısı olur. Fikirleriniz için teşekkürler.

İzlediğim en iyi editlerden. :joy:

12 Beğeni

Bunlar gitmezse, 3-5 sene sonra yeni gelenlerle birlikte sayıları 20 milyonu geçecek. Cumhuriyet tarihinin en büyük problemlerinden biriyle, belkide en büyüğüyle karşı karşıyayız ve her iki kişiden biri memnun gözüyor. Hakikaten yazıklar olsun.

22 Beğeni

Yarın aman sandığa gitmeyin he…
Böyle ben bana dayatılanı oylamak zorunda değilim filan deyin.
En özgürlükçü felsefeyi çakın cevaplarınızda birbirinize destek çıkın…
Sonuna kadar her türlü düşünceye saygı duyun.

Sonrada kalan 60 ay boyunca kitap fiyatları çok bla blaala , oyun fiyatları çok blala lala diye devam edin…

Saygılar , sevgiler vede hür demokratik düşünceler…

14 Beğeni

İlk turda müşahittim, benim yaşadığım ilçede muhalif partilerin kişi sayısında eksikler olduğunu görünce üyesi olmadığım ama oy attığım partiyi 15 gündür telefonlarda darlayıp sandık görevlisi olarak görev aldım.

Yukarıdaki mesajda yazdığım düşüncelerin aynısı geçerli. İbrahimi ateşe attıklarında, ağzındaki bir damla suyu ateşe taşıyan karınca gibiyim. Ateşi söndüremem belki ama safım belli olur.
2 tane çocuğum 10 yıl sonra baba ülke araplara, pakilere, afganlara peşkeş çekilirken sen ne yapıyordun diye sorunca elimden geleni yaptım derim.

Bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlardan ricamdır. Lütfen oyunuzu kullanın. Bu ülke için ömrünü vakfetmiş, çok sevdiğim bir adamın sözü gibi. Bir ülkede namuslular, namussuzlar kadar cesur olmazsa o ülke düzelmez.

20 Beğeni

Bu sürecin en kritik olaylarından biri e devlet üzürinden isim soy isim değiştirmeydi millet ozaman önemsemedi…Sığınmacı konusunda çok geç kalındı aday belirlenmeden söylemler sert olacaktı .Şuan sığınmacı konusunda rahat olan Karadeniz ,İç ve Doğu Anadolu seçmeni 2028 de artan sayılarıyla rahatsız olunca anca anlar…

2 Beğeni

Bilmem oldu mu

1 Beğeni

İlk dinlediğimde çok hoşuma gitmişti umarım sizde beğenirsiniz

1 Beğeni

Evet, gidelim. Bir şey olmayacak ama gidelim. Rte ilk tur oyunun üstüne %0,5 oy daha koyamaz, gidelim.
Tüm Türkiye’nin garanti aday diyerek bir taraflarını yırtmasını göz ardı ederek, şahsi çıkarları için ülkeyi 5 yıl daha karanlığa mahkum bırakan adaya oy vermeye gidelim.

Ben gittim ve oyumu bir kez daha dededen yana kullandım. En ufak bir umudum olmamasına rağmen yaptım bunu. Bu oy, hayatım boyunca her zaman aynı yere verdiğim son oy olacak.

Sen, ben, bizler bu adamın aslında gayet de iyi yöneteceğini biliyoruz ama gel gelelim anadoluda, kırsalda bu adamı TV’de görünce şeytan görmüş gibi olanlar var. Genellikle de diyaloglar şu şekilde;
-Sevmiyorum.
+Niye?
-Bir nedeni yok sevmiyorum.

Bundan 6 ay öncesine kadar; garanti seçim, bitti bu iş diyerek geri sayım yaparken şimdi geldiğimiz durumda hiçbirimizin en ufak bir umudu yok.

Aday açıklanana kadar aday olmasını istemedim ve garanti adaya yönelmenin mantıklı olduğunu savundum. Adaylığını açıkladıktan sonra ise 14 Mayıs seçimlerinin sonuçları açıklanana kadar aleyhinde tek bir cümle kurmadım ve bu adaylık sürecini de çok iyi yönettiğini düşünüyorum. Keşke olsaydı ama olmadı ve benim kişisel düşüncem; önümüzdeki 5 yıl içerisinde ülkede yaşanılacak sorunların en büyük sorumlusu hükümetten çok, o hükümetin önünü adaylığıyla açan kişidir ve hayatımın sonuna kadar nefret edeceğim.

Keşke bu akşam burada bu gönderiyi alıntılayarak; “Ne oldu, daha oylar verilirken böyle kesin konuştun ama bak kazandı.” diyebilseniz. Ama diyemeyeceksiniz. Kaybettik ve bunun tek bir sorumlusu var.

3 Beğeni