Gündem

1.tura göre katılım düşükmüş. Ne desem bilemedim. Çok kızgınım.

2 Beğeni

Kılıçdaroğlu’na basıp geldik ok. Dede sendeyiz ok.

Umudum neredeyse hiç yok ancak yine de baharların geleceğine inanmak istiyorum.

2 Beğeni

Benim de çok bir umudum yok, Türk milletine güvenmeme konusunda deneyimliyim fakat son dönemde zafer partisinin katılımı ile yapılan mültecileri gönderme vaatleri ve mitinglerde montaj video oynatılmasının bizzat malum şahsın ağzından doğrulanması ile iş tam olarak %49.5 + %0.5 şeklinde olmayabilir.

Katılımın düşeceği zaten belliydi. Oy pusulasına şampiyon fener, icardi falan yazan sefil embesilleri saymazsak kendine tanınan oy hakkını kullanmaktan bile aciz bir toplumun başına hiçbir zaman iyi şeyler gelmez fakat sağdan soldan hep “İlk turda okulda adım atacak yer yoktu, şimdi gittik bomboş” denildiğini duyuyorum ki bunun nedeni katlımın çok az olması değil geçen seferki gibi 3 metrelik pusulalarla kabine girenin 5 dk. çıkmadığı bir durumun bu turda olmaması.

Edit : Katılım beklenenden fazla olmuş. Ben %70 küsürlerde olur diye tahmin ediyordum. %4 civarı düşmüş yaklaşık 10 milyon kişi oy kullanmamış. Görünen o ki el altından vatandaşlık verilen tek kelime Türkçe bilmeyen ne idüğü belirsiz arapların oylarıyla %51 %52 ile kazanacaklar.

14 Beğeni

Kimse kusura bakmasın, dedeye lütfen laf etmeyin. Bu seçim giderse sadece mülteciler yüzünden gidecek gibi duruyor. Aradaki fark o kadar küçük.

Çeşitli gereksiz eleştiriler ile bu kritik seçimde oy kullanmayan vatandaş var ise şunu bilmelerini istiyorum; ne idüğü belirsiz mülteciler oy kullandı ve sizin kaderinizi belirledi. Sizlerde bu ülkeyi karanlığa bırakan kesimden yanasınız.

Ekleme: Şu güne kadar kimse RTE’ye karşı bu kadar yüksek oy almadı. Mülteciler ve oy vermeyen kesim olmasaydı şu an farklı ve güzel bir tabloya bakıyor olabilirdik.

12 Beğeni

Oy kullanma oranına bakmak laım illere göre. sahil kesimi ve Gd ortalama yüzde 75 diğerleri 85. sayılar düz hesap olarak yazsamda durum ortada. Sandığa gitmeyen seçmen sorunu.

2 Beğeni

Adil olmayan bir seçimin sonucu bu kadar olur. Cumhurbaşkanlığı seçimi için, KK nın bir suçu olduğunu düşünmüyorum.

7 Beğeni

Bu forum özelinde siyaset ile ilgili son mesajım çünkü siyaset için takılmıyorum bu foruma ama şunları söylemesem içimde kalır:Aday ve Mültecilere seçim verildi bunu göz göre göre yaptılar.Şimdi Aziz Nesin sözleri paylaşılır ama o sözler başkası için değil paylaşanları ilgilendirir.Seçimden,seçmenden kopuk muhalifet partisine yazıklar olsun…

1 Beğeni

Ben de elimden geldiğince artık bu konudaki mesajlara bakmayacağım. Tabii şikayet edilen durumlar olursa o ayrı. Facebook’u tahminen donduracağım. Instagram ve twitter’a da kesinlikle girmeyeceğim. Bundan sonra benim için artık sadece ailem var. Kim ölmüş kim kalmış umrumda değil. Tabii forumdaki arkadaşları da tüm bunlardan ayırıyorum.

12 Beğeni

Çok kızgınım ve öfkeliyim. Biz bunları hak etmiyoruz. Sosyal medya hesaplarımı bir süreliğine dondurdum. Gündemden olabildiğince uzak duracağım.

3 Beğeni

Atamı anladığım saatlerdeyim.

3 Beğeni

Beş sene sonra yaşarsam eğer 32 yaşında olacağım. Doğrusu tüm gençliğim bu iktidarın pençesine düşüp yok oldu ve olmaya da devam edecek.
Geleceğe dair hiç umudum kalmadı, sadece sevdiklerimle birlikte ve kitaplarımla huzurlu olmaya çalışacağım. Yaşıyoruz ne yapalım, artık ne diyebilirim ki?

12 Beğeni

Birkaç hafta sonra dolar ve enflasyon roketlediğinde “Dış güçler üzerimizde oyun oynuyor, 15 temmuzda yapamadıklarını şimdi yapmaya çalışıyorlar, şahlanmamızı istemiyorlar” diyecekler. Büyük ihtimalle birkaç sene içinde erken seçim olacak, yine kazanacaklar.

En çok çocuklara, gençlere ve kadınlara üzüldüm. Sokak ortasında tecavüze uğramamaya yada boğazınızın kesilmemesi için eşinizle/partnerinizle iyi geçinmeye bakın keza artık ceza meza beklemeyin. Yurtdışına çıkabiliyorsanız bir şekilde çıkmaya çalışın.

13 Beğeni

1,5 sene önce Ümit Özdağ “Vatandaşlık alan Suriyelilerin ilk 10 sene oy kullanmaması için yasa teklifi vereceğiz” dediğinde “Abartılacak sayılar yok” diyen Kılıçdaroğlu’na mı laf etmeyelim? Yoksa bütün ülke aday olma derken “Yüreğin varsa çık karşıma” diyen kişinin sözünü dinleyen Kılıçdaroğlu’na mı laf etmeyelim? Hakkım varsa ki; 15 günde iki kez oy verdiğim için hakkım olduğunu düşünüyorum haram olsun. Hayatımda hiç kimseye kızgın olmadığım kadar o şahsa kızgınım. Yazıklar olsun.

6 Beğeni

Aynen katılıyorum. Twitter ı zaten silmiştim. Facebook um yok. İnstaya da bakmam artık.

Sizi bilmem ama ben bu seçimi 5 yıldan beri bekliyordum. Son umudumdu. Geriye kalan son umut. Kemal Kılıçdaroğlu babala tv yayınını izlediniz mi? Orada adaletsizlik ile ilgili soru soranlar vardı. Ben de benzer durumdayım. Kılıçdaroğlu da yargının bağımsız olacağını ve tüm benzer sorunların çözüleceğini söylemişti. Ben de bu yüzden bu seçimde her şey düzelecek diye bekliyordum. Yıllardır beklediğim o gün geldi. Sonuç hüsran. Bir yandan çok üzgünüm bir yandan da kızgın. Adalet diye bir şey yok. Hiçbir zaman da olmayacak. Artık bu ülkede yaşamak için bir sebebim yok. İlk fırsatta giderim.

11 Beğeni

Ben tüm suçun Kılıçdaroğlu ve ekibinde olduğunu düşünüyorum. Yok halkın %60’ı salaktır ondan oy verdi gibi şeyler saçmalıktır.

5 Beğeni

Bakalım, 2028 seçimlerinin sonucu %52’lik seçmenin bu süre içerisinde ne kadar pişman olacağına bağlı. Sanıyorum ki pişman olmak için oldukça fazla fırsatları olacak.

Ayrıca umarım bu seçim muhalefetin kendine çeki düzen vermesi için bir ders olur.

1 Beğeni

Bütün suç adalet, özgürlük, insani yaşam şartları isteyenlerde. Bütün suç hayalperestlerde. Bütün suç düzeni anlamayıp değişim isteyenlerde. Bütün suç ayak uyduramayan vicdanlı insanlarda. Bütün suç bizde, yaşamaya tutunanlarda. Hiç kimse suçlu aramasın kendinden başka. Hâlâ umut besleyebiliyorsanız o sizin sorununuz. Alışın düzene, eğin kafanızı ve alışın. Alacağınız üç nefes kaldı, alın ve gidin.

Soğan ekmek yeriz Tayyip’ten vazgeçmeyiz diyorlar. Onun için hiiiiç sanmıyorum.

1 Beğeni

Müstahak kardeşim, müstahak…