Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Kore, ortaçağ, zombi. Sonuncusu dan gına gelmiş olsa da dizi kendini izlettirmeyi başarıyor. Beklentiyi doğru ayarlamak kaydıyla gayet izlenebilir bir dizi. Ancak yeni sezonun yapılmasına bence gerek yok. İkinci sezonda gayette bitebilirdi kanımca. İzlemeyen varsa tavsiye edilir.

4 Beğeni
4 Beğeni

Dark Matter sezon finalini de izledim ben de. Yılın eli yüzü düzgün işlerinden, tavsiye edilir. Kitabı okumadım ama Crouch hem yapımcı hem senarist kadrosunda gözüküyor, orjinaline epey sadık kalmış gibi bir izlenim edindim.

Sezon finaline doğru 1-2 mantıksal hata beni rahatsız etmedi değil ama güzelce toparlanmış bir finaldi. Acaba ucuna ufaktan devam için yol mu yaptılar diye bir düşünmedim değil, ama mini dizi olduğu kesinmiş. Sonradan açıklama gelmiş;

4 Beğeni

Beğenmenize mutlu oldum. Tek sezonda bitirmeleri haberine sevinmiştim, halihazırda iyi bir iş çıkartmışken zirvede bırakmışlar :laughing: Merak ettim doğrusu yakaladığınız hatalardan aklınızda kalan, içinizi gıcık eden var mı acaba?

3 Beğeni

Dark Matter sezon finali ağır spoiler, izlemeyen açmasın

Chicago’nun küçücük banliyösünde sürüsüne bereket Jason beliriyor, bunlar birbirini kesiyor/kazaya karışıyor/öldürüyor falan bir tane local fark etmiyor :joy: Bi Chicago PD görmüyor, bir meraklı komşu çıkmıyor falan. Hikayenin şehirdeki son hali ile dış etmenlere bu kadar kapalı kalması biraz mantıksız.

Yine multiple Jason sorunumuz kaynaklı bir otel sahnesi var, her paralel evrende Jason aynı otelde kalmayı tercih ediyor ki biz de bölümde otelde birbiri ile karşılaşan 2 Jason sahnesi izliyoruz. Peki 100 küsür Jason aynı anda aynı evrende belirdiğinde, bunların büyük çoğunluğunun da aynı otelde kalmak için ilk teşebbüsü yapacağını düşünürsek, Otel sen napıyorsun abi :joy: Aynı anda aynı adam kaç odanda kalabilir, bir çakozlarsın durumu :joy:

Daniela’nın kendi Jason’ını tepkisiz ve anında kabul eden bir tavrı da oluşuyor bir yerden sonra. Daha doğrusu ilk açıklamayı kabul edip birbirinden ayrıldıktan sonra aralarınd abir şifre belirleme durumu oluşuyor, sonra bu şifre bir kez kullanılıyor. Daha sonraki sahnelerde Daniela ve Jason 1 birden fazla kez birbirinden ayrılıyor ama her seferinde doğru Jason ile olduğuna nasıl emin oluyorsun Daniela bacım, sorsana tekrar tekrar şifrenizi :smiley: Ya diğerlerinden biri ise?

Gibi gibi aslında ufak detaylar ama hepsi multiple Jason durumunun birbirine yaratacağı birtakım mantıksızlıklar var son 2 bölümde. Dün 1-2 yer daha vardı sanki böyle dikkatimi çeken ama aklıma gelmedi şu an. Seyir zevkini bozmasa da benim gibi fazla dikkatli izleyip detaylara takılanları anlık duraklatabilir işte :smiley: .

3 Beğeni

Ya ahajahajahjaha

Harika cidden, yorumunuzu okurken çok eğlendim. Benim de izlerken takıldığım yerlerdi ama üstünde durmamaya çalışmıştım. TV Time uygulamasında da sizin gibi ayrıntıları yakalayan, eleştirenler yorumlarda birleşmiş kafa yoruyorlardı.
1000035998

Dizinin ve yorumların bendeki etkisi tam olarak gifteki gibiydi, tabi burada çalışır mı bilemedim ama neyse. Yine de çok keyifliydi, yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim :innocent:

2 Beğeni

Heheh ne oldu ne bitti anlamadığımda cuk oturan favori gif lerimden :smile: TV Time bende kullanıyorum ama pek yorumları okumuyorum. Daha çok dizileri takip için ajanda gibi bir işlevi var bende, yoksa ipin ucu kaçıyor :smile: Bakınayım bi yorumlara.

2 Beğeni

images (4)

Sıcağı sıcağına Pantheon ikinci sezonundan geliyorum. Sabah başladım şimdi bitirdim. Ve açıkçası muazzam ötesi bir ikinci sezondu. Yani ilk sezonun üstüne bu sezon olur mu demeyin oluyormuş. İzleyince hak vereceksiniz. Yakın bir zamanda da daha detaylı inceleme gelecek. Şiddetle öneriyorum. :slight_smile:

10/10

10 Beğeni

Kötü bir şeyler bekliyordum ama hiç fena dizi olmamış ya :smiley: bol bol şapşal sahne olan, sade romantizmli, absürt ve gizemli ajanlık barındıran, vakit geçirmelik keyifli bir şey yapmışlar. Oyuncuları da beğendim şahsen, 5.bölümdeyim eğleniyorum.

3 Beğeni

Dizinin müziğini Trent Reznor- Atticus Ross ikilisi yapmış, daha ilk bölümünü izledim, eğlenceli bir yapım olmuş. Netflix’de bulamadığım kalite hissiyatını Amazon dizilerinde fazlasıyla görüyorum (Dahmer hariç tabi ki o diziyi tüm zamanların en iyi dizileri arasına alırım, ilk 10 içerisinde yer alır).

2 Beğeni

Those About to Die’a başladım. Antonhy Hopkins döktürmüş.

Buna benzer…

1 Beğeni

The Boys’un sezon finalini dün yaptı bu sezondaki tek eli yüzü düzgün bölümdü.Koskoca sezonda ana hikaye bu bölümle ilerledi.Koskoca sezon filer şeklindeydi benim çok vaktim derseniz sezon finalini izleyin geçin diğerleri gerçekten zaman kaybı.

1 Beğeni

Son dan birinci bölümdeyim. Tamam brutal bir dizi anladıkta bu senaristler ne yaşıyorlar merak ettim artık açıkçası…

Sezon değerlendirmesi olarak bu sezon diğerlerinin bariz gerisinde.

Kitap okumayı seven , alkolü seven , komediyi ''hafif kara olanı ‘’ , hafif içe kapanık, herkes sever gibi geliyor bana güzel dizi.

4 Beğeni

The Boys 4. Sezonu seyrediyorum. Leftist propogandayı fazla abartmışlar. Onun haricinde kanlı canlı güzel bir sezon oluyor. Firecracker rolünü oynayan oyuncu bi dizinden filmden tanıdık geliyor diye düşünüp duruyordum ki Detroit’deki Kara ablamızmış :slight_smile:

Kitabı okumadığınız için hiçbir şey kaybetmediniz. İzlemedim ama dizinin kitaptan daha iyi olacağına eminin. İzleyince yorumumu paylaşacağım.

1 Beğeni

Ne zaman bir Kore dizisine başlasam aynı hayal kırıklığıyla karşılaşıyorum. Genel yapı fena olmuyor ama akıl almayacak basitlikte 10-15 tane hata, gereksiz saçma salak twistler, absürt drama ve ihtiyacımız olmayan sayısız bilginin akıtıldığı bir yumak oluyor Kore dizileri. Bu küçük problemlerde diziye olan inancımı kırıyor ve atmosferine girmekte zorlanıyorum, bağ kuramıyorum. Bu dizide sözde son yıllarda baya sükse yapmış(8.7 imdb xD) baya övülen ve taktir gören, senaryo bakımından muazzam bulunan bir seriymiş ama bundan daha iyi animeler gördüm :smiley:

Fakat elimde bir liste var 5-10 Kore dizisinin bulunduğu hepsine şans vereceğim, umarım aralarından bir tane seveceğim çıkar.

Prisoners filmi kıvamında, suç/gerilim içerikli, beklediğimden çok çok daha iyi çıkan bir dizi.
Uzun süredir böyle keyifli ve heyecanlı yeni bir diziye rastlamamıştım. Önerilir.

1 Beğeni

Buna bende şans vermek istiyordum. Kore filmlerini çok severim fakat izledigim dizilerde aynı etkiyi yaratmiyor. Yine de sonuna kadar izletiyor bir şekilde.

2 Beğeni