Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Ahahah beni de. Bir de büyük halleri bile - bazılarının- çekilmiyor bayağı sinir bozucu. Büyük ihtimal senin de öyle olur evet kitap yazan…

1 Beğeni

Mindhunter’ın ilk sezonun bitirdim şimdi. Hannibal izlediğimden beri o seviyeye yakın birşeyler arıyordum, sonunda buldum. Baştan sona hayranlık duydum. Holden Ford karakterine de en az Will Graham kadar hayranlık duydum. Katillerin psikolojilerini irdeliyorsunuz, onları anlamaya çalışıyorsunuz ama o yansımaları Holden gibi Will gibi karakterlerin psikolojilerini nasıl etkilediğini de gözlemliyorsunuz ki benim asıl ilgimi çeken her iki dizide de bu oldu. Karakterlerin özel yaşantılarından kişiliklerine kadar şahaneydi ve daha fazlasını da izlemek istiyorum…

4 Beğeni

Kitap yazan 3.sırada :smiley: İlk 2: Eldivenli abla ile ölüleri makyajlayan abla. O ikisi beni korkutuyor :grimacing:

1 Beğeni

Zaten bu mesleği nasıl yapmak ister ki bir insan. :smiley: Eldivenli çook cool.

1 Beğeni

O sahnede içim bir tuhaf oldu. :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben bayağı beğenmiştim. Özellikle yanılmıyorsam 7. Bölüm tek çekimdi, sadece o bölüm için bile izlenir.

2 Beğeni

10.bölüm final gibi bitti gibi geldi bana ama 2.sezon varsa izlerim.

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam Henry James - Yürek Burgusu kitabını anlatacaklar 2. sezonda.

3 Beğeni

Her sezon farklı bir hikaye o zaman, beğendim. Umarım uzun beklemeyiz.

1 Beğeni

Böyle tadında bırakmaları, her sezon farklı bir ton olması benim de hoşuma gidiyor. American Horror Story kaliteyi düşürünce yerine bir dizi lazımdı.

2 Beğeni

Gerçekten mi? Bunu duymamıştım, şimdi çok daha fazla heyecanlandım. İlk sezon da (Büyük ihtimalle biliyorsunuzdur.) Shirley Jackson’ın Tepedeki Ev kitabından uyarlamaydı. Dizi sayesinde yazarla da tanışmış olmuştum. Gerçekten Yürek Burgusu ise bu sefer önce okumak isterim ki zaten listemde olan bir kitaptı.

3 Beğeni

Ekşide bu konuyla ilgili yeni bir haber var mı diye bakarken yeni sezon afişini gördüm. Sahte ya da fan yapımı değilse sonbaharda geliyor.

Fragmanda düşmüş.

Sitede haberi varmış, yoğunluktan kaçırmışım.

https://forum.kayiprihtim.com/t/the-haunting-bly-malikanesi-fragmani-netflixte-korku-ruzgarlari/28525

3 Beğeni

Ben de gözden kaçırmışım. Yakında geleceğini biliyordum ama diğer ayrıntılar yoktu.
Gerçekten de Yürek Burgusu uyarlamasıymış. Umarım bu tarz uyarlamalar yapmaya devam eden bir dizi olur. Heyecanla bekliyorum. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Lovecraft Country izliyorum. Birazdan 3. bölümü izleyeceğim.

2 Beğeni

Kitabını ben de okumadım bu arada, diziden önce yetiştirebilirsem okumaya çalışırım. Diğer türlü dizisini izlediğim kitabı pek okuyamıyorum.

1 Beğeni

@narpal
Benim için iki türlü de sorun olmuyor aslında ama artık kitabını önce okumayı daha çok tercih ediyorum. :slightly_smiling_face:
Hatta bu diziyi takip eden başka üyeler varsa belki kitap kulübü usulü diziden önce belirli bir zamanda okunup üzerine konuşulabilir.

@Artorias
O diziye henüz başlayamadım ama çok merak ediyorum. Siz nasıl buldunuz? Güzel bir başlangıç yapılabilmiş mi?

2 Beğeni

@ilydious

HBO’nun yayımcılığını üstlendiği bir yapım. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak, dizi Matt Ruff’un yazdığı aynı adlı kitabından uyarlanıyor. J.J. Abrams’da yapımcılığını üstleniyor, bir iki isim daha var ama onları pek tanımıyorum. J.J.Abrams dizileri hep iyi başlatır sonunu birleştiremez, filmleri de yine bu şekildedir. Dizimiz, ana karakterin babasını aramak için amcası ve arkadaşı ile yola çıkmasını anlatıyor. Sanırım 1950 yıllarında ki zencilere karşı yapılan yoğun ırkçılık döneminde geçiyor. Zenciler 3. sınıf vatandaş, onlara renkliler filan diyorlar. Beyazlarla aynı yerde kalamıyorlar, aynı yerde yiyemiyorlar. Eyaletlerden çıkmaları için gün batımı programı uygulanıyor. Bunun için güvenli zenci seyahati diye bir rehber hazırlıyorlar hatta. Eyalet sınırından çıkamazlarsa, vahşice katlediliyor filan. Bu arada da bol bol H.P.Lovecraft kitaplarından alıntılar ve göndermeler var. Misal eline bir kitap alıyor oradaki konunun işlendiğini dizide görüyorsun. Ben kitaplarını okumadım fazla ama okuyanlar bu şekilde söylüyorlar.

Dizinin türü drama, fantezi ve korku. Görsel efektler harika, cgi kullanımı son derece başarılı. Sinematografi zaten hbo kalitesinde. Ben senin beğeneceğini düşünüyorum, sen kitaplarını da okumuştun sanırım. Şimdiden keyifli seyirler dilerim.

Unutmadan 1. bölüm 40. dakikalar gibi açılıyor sonra bambaşka bir kafaya geçiyor haberin olsun. En azından 1. bölümü sonuna kadar izle kesinlikle. :slightly_smiling_face: Ben 2. bölümün sonu itibari ile 7 puan veriyorum. Bu akşam izleyeceğim 3. bölüm ile puanım artacak ya da düşecek. Bakalım hangisi olacak.

3 Beğeni

Bu tarz kasaba dizisini seviyorsanız Castle Rock dizisini de öneririm.

@ilydious Netflix dizi izleme işini @SJack iyi yapıyor. Dizi başlamadan sormak gerek.

1 Beğeni

Stephen King’in kitabından uyarlanan castle rock’dan bahsediyorsan, korku türünde olduğu için izlemem. Korkuyu sevmiyorum.

Korkuya girmiyor bana kalırsa daha çok gerilim.