Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Gotik dediği an beni içine çekiyor zaten. :smile:

Gotik komediği dendiği anda da akla Burton geliyor zaten. Valla çok iyi kadro cidden izlemek lazım. Bugün başlıyorum, ikna ettin beni. :metal:

1 Beğeni

İkna kabiliyetim yüksektir. :smile: Sen önden başla ilk bölümü izle beğenirsen ben de bakarım. :stuck_out_tongue: :smiling_imp:

1 Beğeni

Sonunda White Collar’ı bitirdim. Dizi başladığı gibi güzel bir şekilde bitti, beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Bu kadar güzel bir dizinin popüler olmaması üzücü.

7 Beğeni

Organize suç ve mafya içeriklerini aynı zamanda görece yozlaşma öncesi son batı kültürüne ilgili olanlar için Sopranos isimli diziyi tavsiye ederim. İtalyan mafyası bir başka oluyor be…

3 Beğeni

Uzun zamandır dizi izlemiyordum. Sanırım birkaç yıl oldu. Wednesday ile geri döndüm. Mükemmel bir dizi demesem de netflix hakkını vermiş kesinlikle. Çok akıcı ve gizemli bir dizi. Ard arda gelen cinayetleri çözmeye çalışan Wednesday zaten ilgi çekici bir karakter. Biraz değişik bir karakteri olması, aşırı açıksözlü olması ve iğnelemeleri ile de dikkat çekiyor. Tavsiye ederim.

4 Beğeni

Star Wars evreninde yalnızca Mandalorian’ı izlemiş birisi olarak Andor’u başarılı, kapsamlı ama yüzeysel bir dizi olarak gördüğümü belirtmekle başlamak istiyorum.

Dizinin konusu; İmparatorluk ile dolaylı yollardan düşman olan ana karakterimiz Cassian Andor’un birbiriyle bağlantılı bir dizi serüveni çevresinde şekilleniyor. Ancak dizinin odağı Andor’daymış gibi gözükse bile dizi, olaylar üzerinde büyük etkileri olan yan karakterlere de uzun sahne süreleri vererek konunun temeline İmparatorluk’a karşı İsyan hareketini yerleştiriyor.

Dizideki oyunculuklar, görsellik ve izleyiciyi evrenin gerçekliğini sunan bir çok kozmetik detay son derece profesyoneldi. Yalnızca baskıcı yönetime karşı olan sosyal örgütlenme olgusu çok klişe bir biçimde ele alınmış, galiba Star Wars’tan daha fazlası beklenmemeli.

Tavsiye ederim.

6 Beğeni

4 bölüm izledim. Çok keyifli olmuş bence. Ben beğendim. Belki ekranın başına sıfır beklenti ile oturmamın da etkilisi vardır.

Tavsiye ederim.

4 Beğeni

images

The Queen’s Gambit

Uzun zamandır erteliyordum. Bu dizi 2020’de mi çıkmış ya. Erteleye erteleye yıllar geçmiş. :sweat_smile: Satranca zaten biraz ilgim var. O yüzden bu diziyi çok sevdim. Beth’in küçüklüğünden itibaren hayatını ele alması da diziyi çok güzel yapmış. Bu diziye hayran kaldım. Sadece 7 bölüm olması üzdü ama tam tadımlık oldu. Benim açımdan tek kötü yanı satranç sahnelerinin daha fazla gösterilmemesi. Yine birçok hamle gözüküyordu. Bunun üzerine birçok youtube videosu da çekilmiş. Ama işte daha çok detay istiyor gönül. :smile: Şimdi gidip o satranç sahnelerini daha detaylı incelemem lazım.

Bu arada konusu fark etmez, izlemeye değer ve romantizmi ön planda olmayan kısa dizi tavsiyesi alabilirim.

5 Beğeni

The days of ptolemy grey ve 22.11.63 bu iki mini diziyi tavsiye ederim.

1 Beğeni

Şu sıralar Saygılar Bizden izliyorum. 1992’de çekilmiş, Kemal Sunal’ın ilk dizisi. 3 bölüm izledim, çok beğendim. Toplamda 13 bölüm, Youtube’dan izlenebilir.

MV5BYTg5MzIxZDQtOTc5Ny00ZjIwLWJiOWItNTUxNjg5M2NhODhjXkEyXkFqcGdeQXVyMjUzMDAyNTE@.V1

3 Beğeni

Popülariteye oynayan sahneler olmadan, şık, ne anlatmak istiyorsa anlattığı sadelikte iyi bir dizi olmuş. Pedro Pascal role mükemmel gitmiş, Ellie’yi oynayan kız da çok yakışmış. Oyuna ne kadar sağlık hatırlamıyorum ama ben baya beğendim şimdilik. Ufak spoiler: Bölümün sonundaki ragelerin hastasıyız, The Wire’deki Chris’in sahnesine benzemiş. Tesadüf değil muhtemelen.

9 Beğeni

Hocam oyuna oldukça sadık olduğunu söyleyebilirim hatta çoğu sahne direkt oyundan alınmış, bu kadar beğenilmesinin nedenini buna da bağlıyorum.

2 Beğeni

Daha önce yazdığım Mayor of Kingstown dizisinin ikinci sezonu başladı bu arada. Onu izliyorum, az önce 2.bölümünü bitirdim çok iyiydi. Yeniden yazmak istedim.

1 Beğeni

Mayor of Kingstown

Normalde-gang- dizilerini çok sevmem ama ilk sezonu tek solukta bitirdim ikinci sezonu da takip ediyorum malum kaza olaylarından dolayı gecikecek biraz, sağlık olsun.

Ana karakter denge sağlayan kişi olması ve elinde bir güç barındırması bana bu diziyi izlettiren unsurdu.

Hikayeyi yarı hapishane dizisi olarak söyleyebilirim, hem içerisi hem dışarısı çok önemli. 60 binlik şehirde nüfusun 40 bini parmaklıklar ardında…

Dizinin popülaritesinin gittikçe artacağını düşünüyorum.

2 Beğeni

New Girl izliyorum. Çok da beğenmeyeceğimi düşünüyordum. Gerçekten de beni çekmedi dizi. Başlamışım madem bitireyim diyerek oyun oynarken yana açıyorum, çok odaklanmadan dinliyorum genelde.
Türü severim ama çoğu espri ve olay fazla zorlama geldi.

1 Beğeni

Daredevil dizisini hızlı bir şekilde, bir solukta izledim. İlk sezon karanlık bir atmosfere sahipti ve karakteri güzel aktarmışlar. 2.Sezon ise Punisher, Elektra karakterleri ile akıp gitti. 3. Sezon biraz daha karakterin iç dünyasına indiği için durağandı, yer yer sıktı ama güzeldi.

Hemen ardında The Reacher isimli mini diziyi izledim. Tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Tam vakit öldürmelik bir aksiyon dizisi. Klişeler ile dolu, pat küt ilerleyen bir yapım. Konu önemsiz, kafamı deşarj etmek istiyorum diyorsanız izleyin bence.

Californiacation dizisine sanırım 6 veya 7 ay önce başlamıştım ama son sezonu izlemeyi hep ertelemiştim. Daredevil ve The Reacher izledikten sonra onun da son sezonunu aradan çıkardım. Pek yorum yapmayacağım bu dizi hakkında. Benim için gerçekten güzel bir yere sahip oldu, eğlence ve dramı tek bir pota da çok güzel eritiyor.

Şimdi Entourage dizisine başladım, iki bölüm izledim. 4 arkadaşın Hollywood maceralarını konu alıyor. Herkes hakkında çok güzel yorumlar yapmış, ben henüz ısınamadım. Bir iki bölüm daha izleyeceğim sarmazsa bırakacağım.

(Hepsini toplamda bir ay içinde bitirdiğim için tek bir yorumda derlemek istedim)

3 Beğeni

Ben de Zooey Deschanel için başlamıştım. Sonraki sezonlarda düzelir mi bilmem ama sadece birkaç bölüm dayanabildim.

1 Beğeni

Bende güncel izliyorum, bugün ya da yarın akşama 2. bölümü izlerim umarım. Seviyorum keratayı, umarım sağlığı toparlar.

1 Beğeni

Show Me a Hero izlemeye başladım. The Last of Us’ın şahane 2 bölümünden sonra, HBO mini dizileri izlemeye karar verdim. Show Me a Hero resmen yem olması için öne atılan bir meclis üyesinin, kendine iyi bir kampanya yürüterek, mahallelerinde ucuz konut ve bunun getireceği fakir halk(genel olarak siyah) istemeyen beyazların desteğiyle Başkan olmasını konu ediniyor. Seçim sahnelerini dizi bölümlerine yaymamışlar ilk bölümde Başkan oluyor ve yaşanılanları biraz Trump-Obama çekişmesine benzettim. Yonkers’deki Beyazlar kendilerini zora sokacaklarını düşündüğü bir şeyden ötürü(8 ya da 10 bölgeye dağıtılacak 200 bin kişilik konutlar, bölgelerin nüfus çeşitliliğini etkileyeceği gibi emlak fiyatlarını da değiştirecek) 6 seçimdir oy verdikleri adaylarını terk ederek tecrübesiz ve genç birisini, Amerika’nın en genç Mayor’u yapıyorlar. İlk iki bölüm itibariyle baya sevdim, tek eksi yönü Türkçe altyazı yok. Meclis içi konuşmalarda bazen durdurup bilmediğim kelimelere bakmak zorunda kalıyorum :smiley: gene de akıyor gidiyor. Bazı Meclis sahnelerinin de gerçek kayıtları mevcutmuş, onları da çapraz olarak incelemek keyifli olacaktır.

1 Beğeni

Peripheral 1. sezonu bitirdim. Güzeldi.

Carnival Row S1, The Office S1, Lie to Me S1, Legend of Vox Machina S2 dizileri arasında mekik dokuyorum. Internet yettikçe devam edeceğim dizilere.

2 Beğeni