Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Alchemy of Souls’a başladım. Fantastik, komedi, drama karışık. İlk defa bir Kore dizisi izleyeceğim için tereddütlüydüm ama epey sürükleyici çıktı. Oluşturulan evren ve büyü sistemini de çok sevdim.

4 Beğeni

Başlangıç için güzel bir dizi olmuş.

1 Beğeni

İlk bölüm biraz garipsedim ama sonra hemen alıştım :smile:

Domina ya başladım kalitesiz netflix dizileri gibi bekliyordum ama beklediğimden iyi çıktı bitirdikten sonra son yorumu yazarım.

1 Beğeni

İyi seyirler. HBO’nun Rome’u kadar olmasa da kaliteli bir dizidir.

MODERN FAMILY IZLEMEYI BIRAKAMIYORUM!!! Yardım edin!!!
İlk başta çok tuhaf geldi ve tek tük izleyebiliyordum şimdi hayatımın merkezine yerleşti! :((((((((((((
İzlemeyi bırakmam gerek ama duramıyorum ve aşırııııııııııııııı zevk alıyorum.

5 Beğeni

Diziyi izledim dediğiniz gibi bir Rome daki sertlik yok fakat oyunculuk ve senaryo ,mekanlar güzeldi. Biraz gereksiz drama ve bazı konuların uzatılması vardı .Beğendim tavsiye ederim herkese ama ikinci sezonu gelmicek sanırım.

1 Beğeni

Beğenmenize sevindim. İkinci sezon gelecek, IMDB’de gözüküyor. Reytingler iyi gelirse 4-5 sezon sürecek kadar konusu var.

Aslında gereksiz uzatma pek yok, hatta çoğu yer hızlı bile geçilmiş. Karakter kadrosu çok olduğu için gerektiği kadar konuları uzatmışlar.

1. sezon 10. bölümdeyim. Orijinal serinin 1. sezonunu bitirmiştim, devamını daha sonra izlemeyi düşünüyorum. TNG de çok güzel gidiyor. 10. bölümde T-Bag’in gençliği ile karşılaşmak güzeldi :blush:

main-qimg-9254d92687be9905dad40871fcc2cb00

4 Beğeni

Mandolorian 3. Sezon

İlk 3 bölüm itibariyle pek bir aksiyon göremedik henüz ama yavaş yavaş iş o noktaya gelecek gibi. Bo katan ve Din djarin karakterleri arasındaki tezatlık bölümler ilerledikçe nasıl bir hal alacak çok merak ediyorum. Bence ikisinin de birbirinden ögrenebilecekleri çok şey var. Bu arada şaka maka Bo Katan da Star Wars evreninin garibanlarindan oldu. Başına gelmeyen kalmadı. Karakteri canlandıran Katee Sackhoff’ un BSG den dolayı bende ayrı bir yeri var. O nedenle Bo -Katan’ ı da seviyorum.

Malcolm in the Middle

Geçenlerde disney + ı kurcalarken bir de ne göreyim Malcolm in the middle ! Çocukluğumda en sevdiğim, en keyifle izlediğim dizilerden biriydi. CNBC-E de mümkün olduğunca kaçırmadan izlemeye çalışıyordum. Şimdi yıllar sonra tekrar en başından başlayıp izlemek çocukluğuma dönüş yapmak gibi oldu. Çok süper oldu. İzlemeyenler varsa tavsiye ederim. Ailecek izleyebileceğiniz süper bir komedi dizisi. Ama çocuklarınıza kötü örnek olabilir. Dizideki veletler çok fena :joy::joy:

6 Beğeni

Shadow and bone 2. Sezonunu izliyorum vakit buldukça. İzledikçe 3. Sezonu göremeyeceğimizi düşünüyorum. Hiç başarılı değil, yapamamışlar. Zaten ilk sezon da ahım şahım değildi biliyorum ama bu sezon özellikle seriyi okumamış kişiler sıkılıp yarıda bırakır gibi. Senaryo zaten biraz karışmış iki kurguyu birleştirirken, oyunculuk orta ama yönetmenlikte büyük sorun. Yani öyle saçma açılar duraksamalar sahne geçişleri var ki… Bazen çok yüksek bütçeli bir hayran yapımı izliyor gibi hissediyorum.

Ben ilk sezonu normal bulmuştum. İzledim izlerken de güzel vakit geçirdim. Yetmişti bu kadarı. Sonra kitaplarını okudum. Kitapları da hiç görmediğimiz şeyleri anlatmıyordu. Tam bir genç yetişkin romanı, çoğu şeyi ordan burdan alma ama sonuçta türü içinde güzel gelmişti. Benim ergen hislerime de hitap etmişti. O yüzden ekranda da görmek istiyorum hala.

4 Beğeni

Aynen katılıyorum. Senaryo olarak inanılmaz karıştırmışlar. Dediğiniz gibi sanki amatör bir yapım söz konusu. Diyaloglar sanki müsamere gibi. Kostümler ve mekanlar sanki ambalajından yeni çıkmış gibi.
Netflix in bu diziye çok ilgi göstermediği zaten tanıtımların azlığından belliydi.

2 Beğeni

Evet, yani şu son haftaya kadar bir fragman bile gelmemişti. Yine de duygusal bağım var. Umarım iptal olmaz da 3’ü de görürüz

2 Beğeni

Dizinin en büyük sıkıntısı kitapları birbirine entegre etmek ve bir süre sonra hikayelerin birbirlerine artık ne kadar uymadığının göze batmaya başlaması. Kargalar Meclisi normalde ayrı 2 kitaplık bir seri iken bu diziye zorla sokuşturulmaya çalışılıyor ve dizi iyice kitaptan koptu bir noktadan sonra o yüzden 3.sezon gelirse de bambaşka bir yere gidecek dizi kitaplardan.

3 Beğeni

Acele yapılan diziler…para kazanmak esas olunca…halbuki sabredip yapsalar böyle olmaz.

1 Beğeni

İşin en ilginç yanıda yazarın dizinin içinde, danışman olarak yeralması hatta çekimlerde yer alması. Göz göre göre salçaya döndü iş. Kargalar meclisinin konusu filan değişirken yazar bunu görmedi mi? İlginç…

2 Beğeni

Bence yazar farklı bir son izletmek istiyor ki bu normal sonuçta kitaplara birebir gitmek zorunda değil ama bu farklı sona giden yolu cidden diğer kitaplarından parçalar ile kurmaya çalışması çok saçma.Senaryodaki minik ama uygun değişiklikler ile de bu yapılabilirdi.

2 Beğeni

Aslında bazı değişikliklerini görmek de güzel oluyor. Öbür türlü kitaplar sanki senaryoymuş da dümdüz onu oynuyorlarmış gibi oluyor. Bu sezon özellikle bazı yerler şaşırttı. Bazı yerleri niye koymamışlar anlamadım ama. Gerçi daha sezonu bile bitiremedim. Belki niye bunu koymamışlar dediğim yerler ilerde çıkıyordur. Bitirince uzun uzun bi yazıp içini dökeyim bari. :joy:

1 Beğeni

Simdi bir kitabı cizgi roman haline getiriyorsunuz neden çünkü insan her şeyi görerek tatmin olmak ister…bu bizim zayıf ya da gerekli olan yanimiz…bu doğamizda var…bunu birebir vermek yerine farklılık yaratmaya çalışmak bunu yapanin ben benim beni bilin demesidir. Insan zayıftır bu doğada atalarımızın mirası bizi takip ediyor.

2 Beğeni

Shadow and Bone 2. sezonunu bitirdim. İlk yorumumu yazdığımda daha 3 bölüm izlemiştim. Neler neler oluyormuş da habersizmişim. Baya bi sevmedim. Neden tüm çarpıcı sahneleri diziden çıkardınız? En başından zaten Alina’ları handa pusuya düşürüp gemiyle kaçırmalarını görmek istiyordum. Darkling’in gerçek bir villain gibi “su ejderini bulmazsan çığlıklarını duyacaksın” minvalinde dediklerini duymak istiyordum. Genya’nın kaçmalarına izin vermelerini ama kendisinin peşlerinde gelmemesini, o anları yaşarkenki yüzünü görmeliydik. Sturmhund’un dediği yeni müşteri kim? Şimdi kimin eline düşecekler diye telaşlanmalıydık. Alina’nın güç açlığını, Darkling’le gerçekten görüşmek istediği için görüştüğü zamanları, Sturmhund’un Prens Nikolai’a gerçekten dönüşüşünü (ceketini çıkarmasını değil), Alina’yla birlikte törenvari şekilde saraya kadar kasaba kasaba dura dura ve halk önünde flörtleşip öpüşüp Mal’i kızdırarak gidişlerini, saraydaki gereksiz gerginlikler Mal’in asker kaçaklığından kişisel korumaya terfi edişi, Alina’nın diplomasi öğrenme çabaları, o çatıyı ortadan ikiye yarışı (ahh… güçlü alinam…) Mal’in mallık yapıp kendini dövüşe ve içkiye ve sonra Zoya’nın dudaklarına verişini, Tamar ve Tolya ve müritler!!!, Nikolai’ın Vasily’ye ne kadar aptal olduğunu bağırması ve saldırı anları, Alina’nın Darkling’in kollarına koşuyormuş gibi yapıp fake atışı ve gücünü emişi ve salak Mal’in kurtarması, Alina’nın gücünü kaybedip bulmak için denedikleri, beyaz saçlı Tanrıça oluşu, Darkling’in küçük sarayı ele geçirmesi, ateş kuşunu gerçekten aramaları, Mal’in gerçekten ölmesi, Darkling’in ölürken küçük bir çocuk gibi Aleksander demesini istemesi ve Alina’nın da biraz ona acıması üzülmesi, Karanlıklar Diyarı’nı bir sürü otkazatsya’nın parçalaması… Aklıma ilk gelenler bunlar :smiley: Senaryoyu kim yazdıysa bizi mahrum bıraktığı şeylerden dolayı hakkım helal değil. Bir tek sevdiğim yanı Alina’nın güçlerini kaybetmemesi oldu. Çünkü Mal’le birlikte olsun diye gücünü yok etmişti yazar ve bana çok saçma gelmişti kızı mahrum bırakması Diyaloglar zaten korkunç, kamera açıları, yönetmenlik uf uf felaket her bölüm kötüleşerek gitti. Dizide mantık yok, bütçesi bi türk dizisinden hallice herhalde düzgün sayıda figüran bile yok. Savaşa giriyorlar 30 kişi var toplasan saçmalıklar. Oyunculuklara da laf edebilirim ama diğer her şey kötü olduğu için mi oyunculuklar kötüydü yoksa gerçekten kötü mü oynanmışlar çözemedim. Ana karakterlerimizden bahsediyorum tabi ki. Çünkü iyi bir senaryo ve iyi bir yönetmenin, kameramanın altında çok kötü oyunculukları bile gözümüze sokturmayabiliyorlar. O yönden şanssız buldum oyuncuları biraz üzüldüm bile. Diziye zaten Kargalar Meclis’ini dahil etmelerinden asıl amaçlarının onlar üstünden olduğunu anlamalıydık. Alina çok yan hikaye kalmış. Eğer gelirse diğer sezonlar da onlar üstünden gelecek gibi. Bilmiyorum ya. Çok kötüydü. Bu tabi ki şimdi gidip 3 saat boyunca hakkındaki yorumları ve editleri izlememe engel değil. Ama aklımdan silmek için ilk boş zamanımda (9 ay sonra) tekrar okuyacağım kitapları. Üzdü.

4 Beğeni