Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

MOK için ikinci sezonun senaristlerine bakmadım haklılık payınız olabilir Yellowstone ise üstüne koya koya gidiyor her anlamda oyunculuk ,senaryo arada bazı bölümlerde düşüyor onlarda nazarlık diyelim.1883 şahane bir senaryosu yoktu ama atmosferi ve çekim yaptıkları yerler çok iyidi.1923 güzel başladı fakat yarıda bıraktım o kadar içine çekmedi.

1 Beğeni

Boş küme bence bu :smile: önerim ise:

3 Beğeni

Kore filmleriyle dizileri çok alakasız filmlerini seviyor ve onlar gibi bekliyorsanız diziler hoşunuza gitmeyebilir belki. Onun dışında Hospital Playlist, Signal, Prison Playbook, Six Flying Dragons, My Mister, Flower of Evil öneririm. Ben pek sevmesem de Vincenzo epey sevilen bir dizi öyle pek romantizm de yok.

3 Beğeni

Teşekkürler buna yakın zamanda başlarım.

@zencefil evet filmlerini genel olarak seviyorum bu yazdiklarınızı da not aldım. Konularıni okuduktan sonra sırayla ilgimi çekenden başlayıp göz atarım :+1:t2:

1 Beğeni

Hocam çok tecrübem yok benim de ama Hotel Del Luna’yı çok sevmiştim. İzlediğim pek çok animeye, diziye, filme; okuduğum bir çok kitaba rağmen benim için en sevdiğim şeyler listesinde güzel bir yerde. Fantastik kategorisinden sayabilirsiniz.

1 Beğeni

Better Call Saul

Bitirilen diziler diye bir konu göremedim o sebeple buraya yazıyorum. Biraz fazla övgü dolu olabilir.

45 günlük bir maratonun ardından 63 bölümü de bitirmeyi başardım.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bu dizinin Breaking Bad’den hiçbir eksiği yok, yer yer aşıyor bile. Bir spin off’dan daha ne bekleyebilir ki bir insan? Breaking Bad seven bir insanın bu şaheseri kaçırmaması gerekir. Tam aynı tadda çünkü.

Tıpkı BB’deki gibi fazlasıyla iyi yazılmış karakterlere sahip, Chuck, Howard, Nacho, Lalo… ve Mike karakterini de mükemmelleştirmişler.

Açıkçası ben diziye karşı ön yargılıydım çünkü Saul karakterini sevsem de geçmişi ilgimi çekmez diye düşünüyordum. Resmen yedirdiler bana bu lafımı adamlar. Gelecekte olanları bilmenin hiçbir etkisi olmadı aldığım zevke. Aksine BB’yi tekrar izleme isteği oluştu. Ha, şunu da belirteyim dizide geleceğe dair bölümler de görüyoruz ve bu dizi Breaking Bad’i izlemeden izlenmez. Yani ilk Breaking Bad, Sonra BCS.

James McGil karakteri Televizyon tarihine altın harflerle geçmiştir, tıpkı Walter White, Tony Soprano gibi gibi.

Dizinin sohbeti geçerse direkt babalar arasında sayarım. Kimdir o babalar, benim için OZ, Sopranos, Breaking Bad, Behzat Ç…

Puan vermeyi sevmem ancak bir istisna yapıp puanlıyorum. 100 üzerinden 96 gibi bir şey sanrıım kafamdaki.

Wow.

13 Beğeni

Bu kadar övülünce artık ben de izlemeliyim dedim. Daha ilk bölümlerdeyim, şu an çok güzel gidiyor. İleride daha da iyi oluyormuş sanırım.

6 Beğeni

Gain üyeliğimi değerlendirmek için açayım izleyeyim dedim, ne güzel diziymiş, karakterler güzel çizilmiş, zaman zaman bir iki sıkıcı bölüm olsa da, genel itibariyle güzel gidiyor. Her bölüm bir kahkaha attırıyor.

Colin Farrel’ın ayı gibi bir adamı başarıyla canlandırdığı, balina avı için kuzeye giden bbir gemiyi mürettabatını konu alan güzel bir mini diziydi. Dizi, yaşattığı gerilimi son sahneye kadar sürdürüyor. Başarılı buldum.

8 Beğeni

PKD’nin hikâyelerinden uyarlanmış, her bölümü başka bir macera. Yeni bir dizi de değilmiş, ben yeni gördüm. Beğendim, keşke daha devam etseymiş.

7 Beğeni

En sevdiğim bölümler: Impossible Planet, The Commuter ve Real Life.

Bu kitabı almanı tavsiye ederim.

image

1 Beğeni

Son yazdığımdan beri izlediğim diziler:

Ginny and Georgia

Georgia Ginny’i 15 yaşında doğuruyor. Yaptığı evlilikleri ve hayatta kalma sürecini izliyoruz "flashback"ler ile. Ba yıl dım. Anne-kız arkadaş gibi olan ilişkilerini resmeden yapımları oldum olası sevmişimdir. Georgia’yı canlandıran oyuncu en sevdiğim aktrisler listesine girdi, güney aksanına da bayıldım, oynadığı karaktere de. Georgia’yı ne kadar sevdiysem Ginny’e de bir o kadar sinir oldum.

8.5/10

2 Broke Girls

Sitcom listeme devam ediyorum, su gibi aktı gitti, çerezlikmiş. Son sezona geldim bile. Şu iki kadına da bayılıyorum bir de Earl’e. Sofie’nin Polonya muhabbetleri buraya taşındıktan sonra korkutmaya başladı. :rofl: Max her şeyin en iyisini hak ediyor.

7/10

High Fidelity

highfidelity

Zoe Kravitz’e olan hayranlığımdan dolayı başladım, iyi ki izlemişim. Kısa ve keyifli bir diziydi, ara ara üzücüydü de. New York’ta bir plak dükkanı işleten bir kadının kalp kırıklıklarını anlatmasıyla başlıyor. Daha önce böyle bir yapım yapılmış sanırım ama onu izlemedim, listeme aldım.

8/10

Emily in Paris

EMILYSUCKS

Hayatının 11 ay 6 gün 5 saatini (TV Time verilerine göre tahmini) yerli ve yabancı birçok dizi izlemiş ve izledikleri hakkında elinden geldiğince objektif olmaya çalışan bir dizi sevdalısı olarak söylüyorum ki Emily hayatımda gördüğüm, işittiğim EN CRINGE dizi karakteri. Hayatımda bu kadar dişlerimi gıcırdattığım bir dizi karakteri var mıydı hatırlamıyorum. Sırf Paris’te pazarlama alanında çalışıyor diye izledim, çoğunluğun aksine de arkadaşı Camille’e bayıldım.

Lilly Collins’in oynadığı hiçbir şeyi izlememeye karar verdim. 0 oyunculuk…

3/10 O 3 puanı teker teker Paris’e, Camille’e ve renklere veriyorum gerisi çöp… #EmilySTFU

Sadece Arkadaşız

Kubilay Aka ve durum komedisi mi? Hemen efendim. Kendileri için izledim yoksa Emily’nin Türkiye şubesi Hazar Ergüçlü için değil yani. Kubilay’ın yüzü suyu hürmetine 5/10 veriyorum, "ehh"likti.

YOU (4. Sezon)

you4

Ruh hastası bu sefer de kıta değiştirmiş yeter yahu, biri şunu tıksın içeri. İkinci kısım gelmiş ama henüz izleyemedim. Artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum, yine de izlettirdi tabi.

7/10

Alice in Borderland

alice120323_NSTfield_image_listing_featured

Kardeşim izlemiş önerince izledim, beğendim emeği geçenlerin ellerine sağlık. Üç arkadaş sokakta koştururlarken bir anda kendileri farklı bir dünyada buluyorlar ve hayatları için oyun oynamaya başlıyorlar.
Sonu çok ilginçti ve baya düşündürttü. Son oyunda oyun kurucusu kadının olanları anlatırken söylediği tüm senaryoları inandırıcı buldum.

8/10

Extraordinary Attorney Woo

Üniversitede hocamın bir sürü Koreli arkadaşı varmış hep birlikte izlemişler bize önerince bir şans vereyim dedim. Ne zamandır da Kore dizisi izlemiyordum. Eğlenceli bir diziydi, davalar çok ilgi çekiciydi. Woo Young Woo adında otistik bir avukatın hayata ayak uydurmaya çalışmasını ve davaları çözme sürecini anlatıyor. Hukuk dizileri ve içinde masum aşk içeren dizileri seviyorsanız bunu da seversiniz.

7/10

Şahmaran

sahmaran

Fena değildi. Başta aşırı diş gıcırdatmış olabilirim ama sonunda az da olsa gönlümü aldılar. Muhafız’dan sonra daha iyiye gittiğimiz düşünüyorum Netflix yapımlarımızda.

6.5/10

Darmaduman

Arkadaşlar bu dizi 10. bölümde final yaptı ve çok üzgünüm. Üzgünüm çünkü son zamanlarda izlediğim en iyi aile yapısına sahip özellikle babaları muhteşem olan bir aile izlememiştim. Türk dizilerindeki baba basmakalıplarını yıktığı için izliyordum. İçinde kan davası, terör gibi diğer Türk dizilerinde gördüğüm konseptler olmadığı için tutmadı. Zengin okul çocukları gibi klişeler olsa da yine de güzeldi, kısa sürdü ama hala müziklerini dinlemeye devam ediyorum. Sevgisini göstermekten korkmayan, kırılgan masküleniteden uzak ve önce çocuklarına, ailesine güvenen babalar görmek istiyoruz, hem gerçek hayatta hem de yapımlarda.

7/10

Wednesday

Çok eğlendim izlerken, Tim Burton’ın her yapımı izlemeye değer. Farklı bir Wednesday olmuş. Yapımı da sevdim, insanların 10 yıl sonra Bloody Mary’i keşfetmesini de :kalp:

Geçen derste sunumunu bile yaptım Wednesday’in hahaha.

7/10

Grey’s Anatomy (9.sezon)

Geçen ayın neredeyse tamamını hasta geçirdikten sonra izlemeyi bıraktım doktor görmek istemediğim için. Bir de son birkaç sezon aşırı kaos doluydu, izlerken fena oldum. Doktorlar devam etseydi bunları çeker miydik diye düşündüğüm sahneler oldu. Yine de bu diziyi seviyorum ve izlemeye devam edeceğim. Şu an 19’uncu sezonu çekiliyor daha izleyeceğim 10 sezon var ve ne kadar kaos kaldırabilirim bilmiyorum :smiley:

8/10

Dizi önerileriniz olursa lütfen bana yazın, gördüğünüz üzere tavsiyeleri gerçekten ciddiye alıyorum :smiley:

(Düzenleme: yazım hataları)

13 Beğeni

Squid Game, Hellbound, Narcosaints, Money Heist: Joint Economic Zone ve Silent Sea ana hikaye odaginda romantizm barindirmiyor.

2 Beğeni

Y: The Last Man’i izledim.

Çizgi romanını çok merak ediyordum ama okuma fırsatım olmadı. Dizisine bir bakayım dedim fakat beklentilerimin çok altında kaldı. Konu olarak çok iyi bir potansiyeli olmasına rağmen boşa harcanmış.

The Mandalorian’ı izledim.

Daha önce Star Wars serisinin 6 filmini izlemiştim. Diğer filmlerini ve yapımlarını izleyecek kadar serinin hayranı olmamıştım. The Mandalorian’ın çok övüldüğünü duyduğum için ve başrolünde Pedro Pascal olduğu için bu diziyi izlemeye karar verdim. Fazla bir beklentim olmamasına rağmen diziyi çok beğendim ve 2 günde tüm bölümlerini izledim.

Mandalor kültürünü ve Din Djarin’i çok sevdim. Mandalorlar ile ilgili daha fazla şey izlemek için diğer yapımları da izleyeceğim. Boba Feet’i filmlerden pek hatırlamasam da dizide yer aldığı rolle ilgimi çekti, özellikle onun dizisini izleyeceğim.

Ayrıca Kate Sackohoff’un bir anda diziye katılması çok hoşuma gitti, kendisini yeniden bir yapımda izlemek güzel oldu. Starbuck gibi Bo Katan Kryze’yi de çok başarılı bir şekilde canlandırmış.

1. sezonda Mandalor kültürüne yoğunlaşılmasıyla dizi daha da güzel bir hal almış. Şimdiden favori dizilerim arasına girdi.
7 Beğeni

Daha önce izlediğiniz dizileri bilmediğim için kör tavsiye veriyorum. Yellowstone ve Oz bu iki dizi günümüzde bana göre underrated kalıyor.Yellowstone,GOT havasında modern bir western genel olarak dizide ilerleme ve karakter gelişimi var.Her sezon oyunculuk ve senaryo olarak iyiye gidiyor.

Oz için underrated dediğim için eskiler kızabilir fakat günümüzde yabancı diziler artık ana akım haline gelmesine rağmen yeteri kadar ilgi görmüyor diyebilirim. Başka bir forumda sek erkek dizisi dedikleri için başlamıştım bu tabiri hak ediyor. Serttir ve son sezon hariç drama barındırmaz. Diğer dizilerde gördüğünüz travma sebebi olaylar burda hayatın akışı içindedir.Bir anda kendinizi villain karakterlere sempati beslerken yada onların tarafını tutarken bulabilirsiniz.

5 Beğeni

Daha önce buraya da atmıştım John Adams öneririm.

3 Beğeni

The Book of Boba Fett’i izledim.

The Mandalorian kadar iyi olmasa da güzel bir diziydi. The Mandalorian’ı izlerken araştırma yapmamıştım, bu dizinin The Mandalorian’ın 2 ve 3. sezonları arasında izlenmesi gerekiyormuş. Dizide bir anda Din Djarin’i filan görünce biraz şaşırmama rağmen hoşuma gitti.

3 Beğeni

Six Feet Under ve Mad Man dizilerini önerebilirim.

3 Beğeni

İzlediniz mi ya da konusu ilginizi çeker mi bilmiyorum ama Strangers From Hell’i önerebilirim, ben beğenmiştim.

2 Beğeni

Izlemedim bunu da araştırayım teşekkürler

1 Beğeni