Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Ilk kitaptan kesinlikle daha iyiydi ve aynı akıcılık ile devam etti. Bölümler öyle güzel bitiyordu ki bırakmadan diğer bölüme geçiyor, geçemeyecek iseniz üzülüyorsunuz. Ve kesinlikle siyasetten politikadan ve ekonomiden pek anlamayan ve sevmeyen birisi olmama rağmen -kitapta bolca mevcut- sıkıldığım tek bölüm olmadi. Yine ilk kitap gibi aynı karakterler etrafında geçiyordu ve kesinlikle daha az tahmin edilebilir idi. Yazarın adım adım vakıf gelişimini izliyoruz yani ve bu cok hoş bi’ etmen oluyor. Üçünçü kitaba yüksek beklentiler ile geçiyorum bakalım. Özellikle kitabın içinden bi’ tane çarpıcı cümle paylaşmak istiyorum, zira benim çok hoş hoşuma gitti. Kitabı okumayanların okuması tavsiye edilmez. Spoiler sayılmaz ama okurken görmek daha güzel olur.

Dünya için söylenen bir replik: Öyle zaten. Orası terk edilemez. Terk edilmemesi gerekiyor. Bir gün orayı değiştirecek, yüzeyini eski haline getireceğiz. O zamana dek… kalıyoruz.

Tavsiye etme kısmına gelir isek de yeniden; “E Asimov yani.” diyoruz :krs: Keyifli okumalar.

13 Beğeni