Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Yıldız Gemisi Askerleri

Heinlein’dan okuduğum ilk kitaptı. Forumdan arkadaşlarla birlikte okuyoruz. Kitapla ilgili ufak bir yorumumu ilgili başlığa yazmıştım, merak edenler için bırakayım;

Lady Anne Susuyor

Saki, okumadan önce ciddi ve biraz karanlık eserleri olan bir yazar gibi geliyordu bana (nedense), ne kadar da farklıymış ve benimki ne kadar da yanlış bir yargıymış öyle. :slight_smile: Borges de girişte çok tüyo vermiyor bu konuda, ben de hikayelere başladıktan sonra hayret ederek okudum ve yazarın diline bayıldım. Müthiş bir espiri anlayışı var, özellikle de Masalcı Amca hikayesinde kahkahalarımı tutamadım. Müthiş bir anlatıcı ve her hikayesi de çok başarılı bir kitaptı. Çok sevdim ve şimdiye kadar Babil Kitaplığı’nda en sevdiğim kitap oldu.

Kardinal Napellus

Meyrink’i de daha önce okumamıştım. Gizemli ve akıcı üç öyküsü bulunuyor. Bana çok hitap ettiğini söyleyemesem de türü dolayısıyla, yine de beğendim hikayeleri. Özellikle Ay Biraderleri başarılıydı ama diğer hikayelerin de içerisine girdim ve sanki oradaymış gibi hissettim. Yazar bu konuda ve atmosferler konusunda bence baya başarılıydı.

Herkese keyifli okumalar dilerim. :slight_smile:

Kesinlikle öyle. :slight_smile: Alonso Quijano, Sancho Panza, Rocinante, Dulcinea… Hepsini fazlasıyla özledim…

25 Beğeni