Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Cümleniz tamamen spoiler içerdiğinden blurlasanız daha iyi olur bence :slight_smile:

1 Beğeni

Hep okumak istediğim ama bulamadığım ve okuyamadığım kitaplardan biri…

1 Beğeni

@Rena @Ozgur @Tnuviel37 Teşekkürler cevaplar için. Serinin devamını okurken ön yargılı olmamaya çalışacağım ve olayları Orta Dünya kurallarına göre yorumlamaya çalışacağım. :+1:

5 Beğeni

Çok iyiymiş ya, görmemiştim bunu :slight_smile:

Your ass is like Gringotts, everyone makes a deposit :joy:

2 Beğeni

Seride harika seyler var. Hitler vs vader izle izlememişsen. Aşırı güzeller. Bill Gates Vs Steve Jobs mesela harika anektodlar var lyricde.

https://www.youtube.com/EpicRapBattles

Hatta şuna da bir bakın bence

“Both you and Jon Snow now nothing…”

7 Beğeni

Harika ya, bayıldım. Hitler’i Alman aksanıyla yapmışlar bir de :joy:

Ben de şunu çok sevdim:

Neyse, bizi kovmadan başlığı rahat bırakalım. :innocent:

1 Beğeni

Devamı da var. Üç ya da dört olması lazım. Tesla vs Edison, Sherlock Vs Batman, Tolkien Vs Grrm favorilerim arasındadır.

3 Beğeni

Ben de yıllardır bu kanalı takip ederim. Benim çok sevdiklerim Hannibal vs Karındeşen Jack ve Romeo & Juliet vs Bonnie & Clayde. Favorim ise Sanatçılar vs Ninja Kaplumbağalar :smile:

1 Beğeni

Azımsanacak? Azımsanmayacak olacaktı sanırım. :grimacing:

Cümle aslında “Ki yazarın hiç de azımsanacak kadar az kitabı yok.” idi. Instagramda öyle paylaşmıştım buraya atarken o cümle çok düşük oldu düzenleyim dedim :smiley: Olmamış. Düzelttim şimdi.

2 Beğeni

Bugün okudum ve bitti. Sihir dünyasından halk adamı çıkarıp hikayelere arka plan ve tarihsel değer katmış Rowling. Uzun süredir bu hikayeler anlatılagelmiş hissi yaratılmaya çalışılmış. Hikayelerde boş yok. Hepsi vurucu ve güçlü. Harry Potter fanı olarak tabii ki tavsiye ettim. Potter evreninde gideri var.

8 Beğeni

WOOL 2: VARDİYA - HUGH HOWEY
Özgün Adı: Shift
Çeviren: Mehmet Rasim Emirosmanoğlu, M. İhsan Tatari
resim
Kitap 3 bölümden oluşuyor. İlk iki bölümde tamamen farklı karakterlerle tanışırken, siloların inşasına ve nedenlerine ulaşıyoruz. Ancak üçüncü bölüme geldiğimizde birinci kitapta yaşadığımız olaylara ulaşabiliyoruz. Yine heyecanlı, sürprizli bir kitap ancak:

kitap boyunca “mendil” kelimesini düzeltememişler bir türlü. Bir tek ona canım sıkıldı. Kısa sürede bitirebileceğim bir kitaptı ancak bayramdan beri elimde gezdirip durdum.

14 Beğeni

bende the witcher ın 7. kitabını okuyorum (bunu yarım bırakıp hp lovecraft ın bütün romanları nı almıştım ciltli tek basım olanı sonrada ondan sıkılıp buna geri döndüm ) bilen varmı yada duyuru gibisinden falan bi haber çıktımı ? the witcher ın 8. kitabı ne zaman çevrilecek acaba ? tamam hikaye 7. kitapta bitiyo ama 8. yi almadan sonlandırmak istemem açıkcası seriyi (zaten 7. kitap d&r yada idefix de falan yoktu tek kitap yurdundan bulabilmiştim bunun nedeni nedir acaba ? )

3 Beğeni

Böyle hatalar nasıl mümkün oluyor anlamıyorum. Bir kere de değil, tekrarlanmış.

3 Beğeni

Harry Potter kitaplarının Azerbaycanca 2011 çevirisini okumak işkence gibi. Neredeyse her cümlede yazım hatası var. Bu kitapları kontrol etmiyorlar mı diye düşünüyor insan.

2 Beğeni

Bazı kitaplarda çok fazla yazım hatası var. Ama umurumda değil. :joy: :joy: :joy:

1 Beğeni

indir (3)
Yazardan okuduğum ilk kitap. Sağı solu işgal eden yılan timsah vb hikayelerini yıllarca televizyonda defalarca görmüş olsakta bu tarz hikayelerin kökeni bu kitap olabilir. Yönetim eleştirisini örtülü ve ilgi çekici şekilde yapması hoş olmuş. Ancak kitabın özellikle son kısımlarının aceleye geldiğini düşünüyorum.

indir (2)
Yazarın muhtemelen kendi doktorluk anılarını anlattığı bir kitap. Bir doktorun taşra da başına gelen olayları içeren 9 hikaye yer alıyor. Netten gördüğüm kadarıyla normalde olması gereken 2 hikaye bu kitapta yokmuş.
Kimi zaman güldüren kimi zaman ise üzen olaylar var. Ancak ağlanacak yerde güldürmeyi başarıyor. Tabi üzmesi gereken yerde de üzüyor. Bu durum yazarın oldukça başarılı olduğu bir konu.

19 Beğeni

Karakarga Yayınları tarafından basılan Yeni Kristal Dünya isimli kitabı bitirdim. Kitap hakkında hiçbir bilgim yoktu diyebilirim. Yeni Kitap Haberleri başlıklı konuda görmüştüm, ilgimi çekmişti kitap. Hemen de satın almıştım geçen hafta. Bitirmem biraz uzun sürdü ancak kitaptan kaynaklanmadı bu durum. Araya bayram girdi, odaklanma sorunu yaşadım vs. Kitabın açıklama kısmında gördüğüm “1666 yılında yazılmış feminist bir ütopya” ve “paralel dünyalar” beklentimi yüksek tutmama sebep olmuştu ancak tam anlamıyla beklediğimi alamadım. Yine de yazıldığı tarihe göre oldukça iyi bir kitap olarak nitelendirilebilir. Kitap belli bir olay örgüsü üzerinden değil de konuşmalar üzerinden gidiyor denilebilir ve bu konuşmalar genellikle doğa olaylarını açıklama arayışı ağırlıklı. İlginizi çektiyse bir şans verebilirsiniz bence.

14 Beğeni

john-scalzi-hayalet-tugay (1)
hayalet tugay
Yaşlı adamın savaşı serisi ikinci kitabını bitirmiş bulunmaktayım. İlk kitaptan çok daha fazla beğendim. Ayağı yere daha sağlam basan bir kurgu, daha ciddi bir anlatım, ayrıca daha iyi karakter gelişimleri vardı. Gerçekten John Scalzi’nin çok iyi ve geniş bir evreni var. Harika tasarlamış ve çok yaratıcı. Kurgusuna zaten diyecek yok. Konunun içerisine bir giriyorsunuz, akıp gidiyor valla. Bilim kurgu sevenler kaçırmamalı bu müthiş hayal gücünü. Aksiyon dozu çok yerinde, anlatımı çok başarılı. Ayrıca bilim kurguya yeni başlayacaklara da (özellikle dünya dışı yaşam kurgularına, askeri bilim kurgulara kendini yakın hissedenlere) tavsiye ederim. Seri gerçekten çok keyifli ama hemen okuyup bitirmek istemiyorum, 3.kitabını biraz bekleteceğim (belki de bekletmem :slight_smile:)

odd ve ayaz devleri
Neil Gaiman’dan okuduğum 4.kitap oldu ve daha öncekilerle aynı sorunu hissettim. Evet, çok güzel hikaye seçimi, çok iyi hayal gücü ama basit bir anlatım. Hikaye bir İskandinav masalı gibi. Güzel ve akıcı diyebiliriz ama işte öyle kesik anlatıyor ki Gaiman, kızmadan edemiyorum. Biraz çocuk hikayesi kıvamında, hafif küçük prens tadında bir kitap. Fikrime göre; güzel mi? Güzel. Herkes okumalı mı? Boş zamanınız varsa ve denk gelirseniz okuyun, keyifli.

yüce tanrı pan
Arthur Machen’in okuduğum ikinci kitabıydı ve Karanlık kitaplıktan beğendiğim nadir eserler bu yazara ait. Tıpkı üç sahtekar gibi yüce tanrı pan da alanında gayet başarılı bir kitap. Anlatımı çok iyi ve akıcı. Korkunç bir yaratık veya canavar yerine, korkunun kendisini anlatıyor desek yanlış olmaz. Gizemli olayların çekiciliği ve kasvetli havasıyla beğendiğim eserler arasına girdi :slight_smile:
Herkese keyifli okumalar dilerim.

28 Beğeni

Yav hocam sen tatilde az okuyacağım demedin mi, nazire mi yapıyorsun :slight_smile:

Ben de 10 gündür sayfa açmadım neredeyse :cry:

2 Beğeni