Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Çeviride net bir sorun olduğu belli zaten. Ama okuduğuma pişman değilim. Daha iyi bir çeviriyle gelirse kesinlikle yine okurum. Merak edenlere de alabilirler diyorum halâ. :slight_smile: Tabii benim gibi çeviri konusunda çok takıntılı değillerse.

4 Beğeni

Çeviri Mehmet Harmancı’ymış :grinning:. Şimdi siz yazınca baktım, iyi ki yazmışsınız. Ben Mehmet Harmancı’dan uzak durayım. Teşekkürler.

4 Beğeni

Chambers’a bakalım o zaman. Novella sonrası Küçük Öfkeli Gezegen’deki dostlarla hasbihal ederim neymiş dertleri bakalım.

Valla belli olmaz Kings of the Wyld’ da işe yaradı bu :smiling_imp: tavsiye belki Manifold’da da işe yarar.

April dönsün piyasaya yeter ki ben ne basarsa alırım bilim kurgu adına. Mekanik’in devamı da gelir mi dersin?

2 Beğeni

Bu kitaptan uyarlanan filmde çok iyidir. Bir ayna sahnesi vardır, her defasında beni mest eder.
Tavsiye ederim.

2 Beğeni

Evet, ben çok büyük hevesle almıştım, okumayı çok istemiştim. Keşke düzgün bir çeviriyle gelse de okusam diyorum. :smiley:

2 Beğeni

Küçük Öfkeli Bir Gezegene Yolculuk çok güzeldi, bahaneyle bir ara devamını da okumam lazım. :heart:

Totem diyosun yani, hadi bakalım, bassın biri çekiliş yaparım forumda valla.

Anlayabildiğim kadarıyla satış yapacak bir bkya karar vermeye çalışıyorlar, Mekanik zor gibi. Instagramdan falan da yazıyım bk istiyoruz diye, kalabalık sansınlar. :face_with_hand_over_mouth:

Sen de İthaki’ye pres yapıyorsun görüyorum, cevap da vermiyor keratalar “yhaa çok güzel bu seri, bayıldımmmm kalp kalp kalp canım ithakim” yazmayınca.

Becky ablaya başlıyorum o zaman, konuyu da açarım, belki @M3rett0 da katılır.

4 Beğeni

Çinli bir yapay zekâ botuysan eğlencesine bir şeyler yapar mısın? Ne bileyim mesela Çin’de bir şehrin trafiğini komple kilitle, öylece kalsınlar. :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

:slight_smile:
Ben bu diziyi izledim, Person of Interest .

@20250817abc kendine dikkat et bizim KÜBRA var. Finc’in Machine benzemez, KÜBRA tanrısal işlere soyunuyor.

2 Beğeni

John Reis’e buradan selamlarımızı iletelim. Ne efsane bir adamdın sen Reese.

2 Beğeni

XIII serisini bitirdim. Marmara Çizgi, XIII’ün ilk 8 hikayesini barındıran 3 cilt yayınlamış. Orijinal hikayenin devamı var fakat devam hikayelerinin konularına baktığım kadarıyla okunması çokta elzem değil. Zaten Jean Van Hamme ilk olarak hikayeyi 5 bölüm olarak tasarlamış. Çizgi roman çok popüler olunca devam etmiş. Dolayısı ile ana hikaye 5. bölüm ile tamamen bir son buluyor. Marmara Çizgi den çıkan XIII 3. cildin içindeki 3 hikaye ise kısmen aradaki boşlukları dolduruyor diyebilirim.

XIII’ün, son dönemde Jason Bourne filmlerinden aşina olduğumuz hafızasını kaybeden eğitimli bir suikastçinin hem kendi kimliğini aradığı hem de içine düştüğü politik komplodan kurtulma hikayesinin anlatıldığı bayağı sürükleyici, okuyucu sürekli meraklandıran bir hikayesi var. Çizgi romandaki gencinden yaşlısına tüm kadın karakterlerin XIII ile yatmak için kuyruğa girmesi haricinde gözüme batan bir problemi yoktu. Çizimleri de gayet güzel.

Bu tür aksiyon, gerilim, casusluk, politik komplo hikayelerini seviyorsanız mutlaka bir bakın. İki adet mini dizi uyarlaması bir adet oyunu var.

9 Beğeni