Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Kafa dağıtmak için okuduğum harika gençlik serilerinden birisidir. Üçüncü kitaptayım aylardır. :smiley: Belki de gençlere önerilecek en güzel serilerden bir tanesi. Özellikle Nicholas Flamel, Dr Dee ve tüm o Atalar beni benden alıyor. İçindeki büyüler filan gerçekten çok hoşuma gidiyor. Fantastik yazmayı sevenler için oldukça iyi bir hayalgücü kaynağı da diyebilirim. Seriyi sevmemdeki en büyük etken Atalar ve fantastik mekanlar.

Tek şikayetçi olduğum nokta düzeltisi. Gerçekten ikinci kitapta belki düzelmiştir diyorsunuz ama düzelmiyor. Aynı özensizlikle devam ediyor. Üçüncü kitapta düzelir diyorsunuz ama hayır, yine devam ediyor. Düzeltiyi yapan kişiyi binlerce defa kınıyorum… Yine de bu denli takıntılı biri olmama rağmen içerikteki o denge o kadar hoşuma gidiyor ki göz ardı edebiliyorum. Üçüncü kitabı aldığımda yayınevi fuarda bana devam etmeyecek, satılmıyor filan demişti ben de bırakmıştım okumayı. Her sene mutlaka bir kitabını okuduğum bir seriydi. Biraz ara verdim. Bu sırada yayınevi de ara verdi ama sonra bir u dönüşü yaparak hepsini bastılar. Ben de aldım. Şimdi keyifle yavaş yavaş okuyorum. En azından bitti.

Bu seriyi bundan on-on beş sene önce filan Facebook’ta fantastik seriler aramalarımda bulmuştum ve çok hoşuma gitmişti. Bir yere not alıp beklemiştim. İş Bankası basınca da çok sevinmiştim ama düzelti konusunda hayal kırıklığı yaşattılar. :frowning:

Harry Potter sevdiyseniz bu seriyi de seversiniz ama ikisini çarpıştırmak gibi bir hataya düşmeyin. Nicholas Flamel’in büyüleri, Codex kitabı, ikizlerin yaşadığı olaylar, dünyadaki bir sürü şehre olan yolculuk ve bu yolculukta eski mitlerden alınan Atalar’ın kendi mekanları filan okurken çok keyif veriyor.

8 Beğeni