Hangi Mangayı Okuyorsunuz?

Ben de Daidark’ı bilmiyorum. Dorohedoro’yu bitirince başlayayım.

Basılan manga konusunda da haklısınız. Her tür için klasik, kült diyebileceğimiz seri varken popüleriteye kurban gidiyor. Tabi manga basımının tek ellikten çıkması ve piyasasının artmasıyla daha kaliteli serilere fiziksel olarak ulaşabiliriz.

1 Beğeni

Dai Dark basılması yetmez ülkeye figürlerini sokmak için vergi indirimi ve kargo için devlet teşviği açıklanmalı.Dai Dark çok underrated kalıyor hem Türk hem de Dünya geneli için aylık olmasıyla ilgili olabilir.

1 Beğeni

Öneririm sanat tarzı için bile okunur metal albüm kapaklarının manga hali gibi tuhaf bir tarzı var. Ve hikayesi 10/10’luk değil fakat çoğu mangadan iyidir. Umarım biri orijinal kapaklarını bozmadan Türkçeye kazandırır.

2 Beğeni

Ben basit bir adamım beyim ve bu çizimler benim hoşuma gidiyor.

ARKADAŞLAR YARDIM

Konuya çok acemiyim. Neredeyse hiç manga okumadım. Çocukluk aşkımdır diye, bugün Dragon Ball 1-2 ,3-4, 5-6 serisini 170 TL ye aldım. Biraz araştırdığım kadarıyla sanırım iyi bir fiyata aldım (sıfır aldım ikinci el değil).

Ancak seri 5-6 da bitmiyor gibi. Fakat 7-8 türkçe versiyonda bulamadım. Konuya hakim biri varsa 7-8 varmıdır yazarsa sevinirim

3 Beğeni

Dilimizde çıkmamış galiba, konusunu yakın tarihte oluşturmuş @fortknoxt

2 Beğeni

7-8 Henüz çıkmadı. Pek sık çıkmıyor diye biliyorum. Bandrolü alınmıştı en son. Tahminimce 1 ay içinde çıkar.

İdefixte bazen uygun fiyatlı Dragon Ball Z ciltleri satılıyor İngilizce tanesi 100 TL’ye kadar düşebiliyor, ilgiliyseniz oraya da bakabilirsiniz.

2 Beğeni

Yurt dışında 42 cilt ve tamamı basıldı ve seri tamamlandı. Ülkemizde 6. sayı çıktı. (Aslıda 3. cilt çıktı. 2 cilt birleştiği için). En kısa sürede 7 ve 8. cilt (4. cilt) çıkar diye ümit ediyorum.

1 Beğeni

Open Closet - Kazuno Tani

Farklı kısa hikayelerden oluşuyor. En çok beğendiğim ilk hikaye oldu. Bir malikanenin kapılarını kilitleyip açmaktan sorumlu başkarakter Abby etrafında gelişen bir takım olayları anlatıyor ilk kısa hikaye. Bir kez daha josei insanı olduğumu anladım. Bu manga sanatçısının diğer mangalarına da bakacağım mutlaka.

3 Beğeni

Bugün Innocent mangasını okurken ya bu japonların hikayeyi sunuş ve anlatım biçimleri ne garip ya diye düşündürttü yine. Çok ayrı kafalar cidden. Okutturuyor kendini ama innocent mangası

3 Beğeni

Otoyomegatari

otoyomegatari

Iyashikei türünde Seinen bir manga.
(Iyashikei’nin Amacı; karakterlerin günlük yaşamlarının dingin tasvirleriyle izleyiciyi/okuyucuyu iyileştirmek olarak tanımlanıyor. Natsume Yuujinchou gibi.)

Konusu

19.yüzyılda, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan İpek Yolu’nun üzerinde geçen hikâyede; dağların ardındaki uzak bir köy, Hazar Denizi yakınlarındaki bir başka köye kızlarını gelin olarak gönderir. Aile üyeleri, 12 yaşındaki oğulları Karluk’a gelin gelen 20 yaşındaki Amira’yı hiç yadırgamadan severek aralarından biri olarak kabul ederler. Yetenekli Amira bir yandan yeni düzenine alışmaya çalışırken, bir yandan da yeni eşi Karluk ile birbirlerini tanımaya çalışırlar.

4 Beğeni

Chainsaw Man

Tür:Shounen, ecchi, korku ve aksiyon

Manganın hikayesine gelirsek hikaye yapısı basit ama güzeldir. Hikayesi şudur: İblis ve zebani denen yaratıklar vardır o yaratıklar insanlara saldırıp et ve kanların tüketmektedir. İblis ve zebanilerin insanlara saldırmaması için iblis avcısı diye departmanı vardır. Ve de Ana karakterimiz Denji, bir iblisle anlaşma yapması sonucu iblise dönüşür, iblis avcıları tarafından öldürülmemek için iblis avcıları departmanına katılmak zorunda kalır. Böylece Denji’nin maceraları başlar.

Çizimlerine bakarsak bana göre güzel ama karakterleri yüzüne biraz tutarsızlıkları var. Dövüş sahneleri başarılı buldum. Ecchi konusunda gelirsek çok fazla yok.

Bu manganın konusuna bakarsak, Kimetsu no yaiba ve tokyo ghoul’a benziyor desek yanlış olmaz bence.

Chainsaw man mangasına okumaya değer.
images (5)

1 Beğeni

Kengan Ashura ve Kengan Omega.Malum İngilizcem olmadığı için bu serinin çevrilmesini çok bekledim.Omega’nın çevirisi hala tam değil gerçi ama olsun.Dövüş sanatlarına ve aksiyona doyacağınız bir seri.Aksiyon hiç durmuyor sürekli dövüş var.Karakter tasarımları ve çizimleri de gayet başarılı.Ve ek olarak seride kasa doyuyorsunuz fakat hatunlarda bir o kadar sağlam :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Watashitachi no Shiawase na Jikan

images

Kendi hayatımız bizim için ne zaman değerli olur? İlla zamanın bir şeyleri daraltması ve harekete geçirmesi mi gerekir?

Hayattan hiçbir beklentisi kalmayan iki insan bir gün karşı karşıya gelir. Bir tarafta zengin bir ailenin kızı olan piyanistimiz Juri ve diğer tarafta Yuu adlı bir katil. İki insan da benzer acılara sahiptir ve ikisi de intihar girişimlerinde bulunmuştur. Yol boyunca 'umut’u yeşertmek için var güçleriyle zamanla yarışırlar. Bu bir aşk hikayesi değil bu bir hayata tutanma hikayesidir.

Tadımlık Otobüs Hikayeleri / Mizu Sahara

Yollar ve bizi nereye götürdüğünü bile bilmediğimiz araçlar. Hangi yöne çıkıyordu, hangi zamana, ya da hangi duyguya? Sahara Mizu’nun harika çizimleriyle büyüleyici ve tatlı bir yolculuk başlıyor.

İçerisinde 5 tane tatlı otobüs hikayeleri barındıran bir manga.

1. Rüzgarlı Gökyüzü Otobüs Durağı
  2. Sakura Caddesi Otobüs Durağı
  3. Wasunera Tepesi Otobüs Durağı
  4. Hava Durumu Tahmini
  5. Dudleya Yolu

Yami No Koe / Junji İto

indir

Yine klasik bir Junji İto klasiği diyebiliriz. Korku Kesitleri kitabı tadındaydı. Hatta psikolojik bilinçaltı yönüyle daha farklıydı. Gerçekten nasıl böyle fikirler aklına geliyor, karşısına geçip bunu konuşmayı ve anlamayı çok isterdim.

İçerisinde 7 tane gerilimli psikoloji öykülerinin bulunduğu güzel bir mangaydı.

1. Karanlık Kan İçer
    Anoreksiya nevroza belirtilerini gösteren Nami’nin hikayesine giriyoruz.
  2. Altın Zamanın Hayaletleri
    Günümüzdeki saçma sapan her şeye gülme eğiliminden yola çıkarak korku hikayesinin içine adım atıyoruz.
  3. Çağın Kükreyişi
    Masaki ve Mimura bir vadiden geçmek zorundadır. Birden bire bir sel felaketi üstlerine doğru gelmekte ve bir sürü insanı sürüklemektedir. Fakat ilginç bir şey vardır ki sel bir anda bitip geçtiği yerde iz bile bırakmamıştır. Peki bu vadinin ve selin gizemi nedir?
  4. Hayaletli Görevin Sırları
    Perili bir ev ve bunun etrafında gelişen korkunç gerçekler üzerinden ilerleyen orta derece bir hikayeydi.
  5. Gliserid
    Hikayeyi okuduktan sonra yağ görmek istemeyeceksiniz. Bu konuda eminim bile diyebilirim.
  6. Dünyalı
    Değişik yerlerde kendilerine has pozisyonlarla insanlar heykel gibi donmuştur. İlk başlarda herkes onları sokak sanatçısı sanıyordur ama günden güne işler öyle gelişmedi. Bu şey hastalık gibi yayılmaya başlamıştır. Peki bu insanların belirli noktada sabit bir şekilde kalma nedenleri nedir? Garip fakat güzel bir hikayeydi.
  7. Ölü Adam Çağırıyor
    Hayatımızı mahveden şehir magandaları ne yazık ki her yerde. Peki gerçekten pişman oluyorlar mı ya da içlerinde bir nebze olan merhamet adına bir şey var mı? Hikaye tam da bu sorular üzerine yazılmış diyebilirim.

Genel olarak kitabı beğendim. Umarım bizim dilimize de kazandırılır.

4 Beğeni

Go! Go! Loser Ranger! (Ranger Reject)

Power Ranger sevenleriniz var. O yüzden özellikle önermek istedim. Kötü adamların gözünden rangerları anlatan bir manga. Ama bu sefer rangerlar o kadar masum tipler değiller. The Boys versiyonu gibi de düşünebilirsiniz. İlginç gidiyor şimdilik.

3 Beğeni

Bir şekilde hemen başlamam lazım :rofl: :rofl:

2 Beğeni

Animesi geliyormuş.

2 Beğeni

Benden baska kimse beklemiyor saniyordum.

2 Beğeni

Made in Abyss ve Marry Grave okuyorum.

1 Beğeni

Bunu izlemezsem olmaz yani,ayy ağzımın suyu aktı…

1 Beğeni