Hangi Mangayı Okuyorsunuz?

Uzumaki.

Spirallardan korkar hale geldim. :frowning:

Yokohama Kaidashi Kikou

Huzur dolu :relieved:

4 Beğeni

Normalde manga okumuyorum, vaktim olmuyor ama bir kere how to be god diye bir manga okudum onu buraya bırakayım, mangaship den, bu arada kaliteli manga siteleri biliyorsanız internetten okuyanlar için buraya o siteleri de bırakırsanız sevinirim, yararlanırız :smiley:

Bu başlığın güncel olmasını çok isterdim :roll_eyes:
Neyse kendi adıma şu aralar Berserk okuyorum. Sert ve rahatsız edici. Bu ay biter gibi. Eğer okuma hızım bu hızla giderse iki ayda bir manga serisi bitirmek istiyorum. Kaliteli, fantastik, komedi içerikli tavsiyelere açığım :blush:

4 Beğeni

Bu bataklığa düşen bir kişi daha görmek sevindirici.

Ağırdan almanı tavsiye ederim. 7-8 aydır yeni sayı gelmiyor. Berserk böyledir senede 4 sayı çıkarsa şükredersin.

Öyle çok ağır manga okuyucusu değilim ancak okumadıysan Akira ve Kaze no tani no Nausicaa’yı şiddetle öneririm. kıyıda köşede kalmış çok da uzun olmayan bu tarz eserlere ben de açığım.

Hazır yazmaya başlamışken yazayım Berserk’in mangakası Duranki diye bir mangaya başlamış. Onu okuyorum ben de.

en son 5. sayı yayınlandı ve bilemiyorum. Hikaye ilginç başladı ilk sayıda ama sonraki sayılar çok da fazla ilerletmedi. Farklı bir çocuğun insan içine karışma ve kendini kabul ettirme hikayesini fantastik bir hikaye ile anlatacak yazar belli ki. Berserk ara vermemiş olsa belki daha çok severdim. Bir yandan da Nausicaa’ya yeniden başlamayı düşünüyorum da bakalım zaman ne gösterecek.

Ben studio ghiblinin çocukluktan beri hayranıyım. Nausicaa’nin mangasını bulamadım gerekli şeyler çıkarsa bin duayı birden edeceğim. Okumayı çok isterdim. :confused:
2018 yılından beri manga okuyorum, yeni başladım sayılır ama ne kadar ağırdan alayım desem de bir şekilde baya yogunlaşıyorum.
Akira okuma listemdeydi öne alabilirim. Teşekkür ederim :buyucu:
Yazar keşke hali hazırda manga diyince akla gelen seri olan Berserk’e devam etseymiş.

1 Beğeni

mangareader veya mangapanda’dan okuyabilirsiniz İngilizce biliyorsanız. Akira Türkçe basılacak ama Nausicaa’dan bir haber yok. Keşke böyle bir baskı yapsalar.

Ghibli fanıysanız filmini de biliyorsunuzdur. Manga 7 cilt filmi bunun 1 buçuk veya 2 cildini anlatıyor.

Berserk’in finalini görebiliriz umarım. Mangakası muhtemelen işin buraya geleceğini tahmin etmedi ve kafasında bir plan yok. Zayıf bir final yerine okuyucuyu bekletmeyi tercih ediyor. Bir de çizimlerin detaylı olması eklenince yarım kalacağına dair düşüncem daha da güçleniyor.

3 Beğeni

Çok iyi değil ama tercümelerim iyidir cok teşekkür ederim buradan okuyabilirim :blush:

Bence toplu imza falan toplansa gerekli şeyler bunun da üstesinden kalkar. Bizi kırmazlar :roll_eyes: tabi bilemeyiz. Evimde olsun isterdim. Sanırım şimdiden başlayacağım :grin: hazine bulmuş gibi oldum çok heyecanlandım.

Koca bir umarım bırakıyorum. Gerçi okuyan herkes sizin gibi diyor, beklentimi ve umutlarımı bu konuda sıfırladım. Final niyetine 40. Cildi okurum gibi.

2 Beğeni

One Punch Man 12’ ye başladım. :slight_smile:

2 Beğeni

Keyifli okumalar. Berserk için 40. cilde geldiğinde ve o sahneyi gördüğünüzde ne düşüneceksiniz merak ediyorum. Unutmazsanız yazın buraya düşüncelerinizi :slight_smile:

Spoiler olmasın diye neyden bahsettiğimi yazmayacağım ama muhtemelen anlarsınız.

1 Beğeni

griffithi nasıl öldürecem diye düşünüyor

Ya da umursadığı tek şey bütün gün idolmaster oynamak xd

Geçenlerde Oshimi Shuzo’dan Aku no hana ile Happiness’ı (bunu forumda birinden gördüm ama kim hatırlamıyorum) okudum. İkisi de çok güzeldi, benzerleri varsa önerin lütfen. Az önce de Koroshiya 1’i tekrar bitirdim. Liar Game’e başlasam mı emin olamadım. Hikayeyi bilmiyorum ama çizimler çok hoş gelmedi.

1 Beğeni

Ben romanlardan sıkılınca sık sık manga okuyorum, farklı türler arıyorum ama bazen öyle rahatsız edici ve garip mangalar okuyorum ki burada paylaşsam mı paylaşmasam mı kararsız kalıp paylaşmıyorum
hiç önereceğim mangalar olmuyor onlar :sweat_smile:

2 Beğeni

images (2)

Aku no Hana kıvamında, geçenlerde okuyup bitirdiğim Freesia adlı mangayı önerebilirim. Çıplaklık ve cinsel içerikli kısımlar az da olsa var, yine de çok takılmayın bence. Konusunu söylemeyeyim, bir tutam doğaüstülük barındırdığı gibi çoğu yerde vicdan ve ahlak sorgulamasına giren bir manga. Belki beğenirsiniz.

2 Beğeni

Merak ettim şimdi. Ucundan paylaşıverin bari.

1 Beğeni

Hahah tamam bir ara paylaşırım bazılarını.

2 Beğeni

@MustafaYildiz tabiki yazarım. Teşekkür ederim baya keyif alıyorum :smiley:
Mangakanin çıkarmadığını düşünürsek inşallah iyi bir sahnedir diyorum :roll_eyes::grin:

@Tamarix bence yaz :smile: mangaların çoğu absürt zaten. Sorun olacağını düşünmüyorum.

1 Beğeni

Gakkou Gurashi bitti. Animesini henüz izlemedim, mangası kadar güzelse izleyebilirim. İzleyen kişiler bilgilendirirse mutlu olacağım.

Oldukça klişe bir konusu var aslına bakarsanız. Yine bir lisedeyiz. Yine zombiler var. Zombilere karşı mücadele eden dört genç kızı konu alıyor. Karakterlerimiz her animede karşılaştığımız tipler olsa da arada ince nüanslar yok değil. Özellikle “aşırı neşeli kız” tipini bambaşka bir sebebe bağlamış mangaka, burası oldukça ilginç geldi. Kendisinde kişilik bölünmesi var, zombi istilasının stresi dayanamayan bünye, kendine kalkan olsun diye oldukça neşeli bir kişilik yaratıyor. Bu kişi normal yaşantıdaymış gibi yaşamına devam ediyor, yıkık dökük okulun içini hala dopdolu görüyor. Şizofrenliği de var gibi sanki ama neyse. Bu şekilde yani.

Hatıralar, geçmiş ve geleceğe emin adımlarla ilerleyerek zorlukların üstesinden gelmenin önemi vurgulanıyor. Karakterlerin çizimleri böyle ağır bir tabloya uymuyor belki ama gerilimin katlandığı sahneler pek sırıtmıyor. O açıdan iyi. Özellikle hatıralara olan vurgu önemliydi. Hatıraların arasından yürümek, onları ne kadar zor olsa da geride bırakmak. Zombiler de bir nevi bunu temsil ediyorlar aslında, bana göre. Hatta iki karakterin arasında bir konuşma geçiyor. Şu minvalde:

“Keşke hep böyle kalsak.”
“Neden ki?”
“Mutluyum, zamanın geçmesini istemiyorum.”
“Ben de ama bunu yapamayız. Biz ne kadar dursak da onlar peşimizi bırakmayacaklar.”

Şahsen oldukça kuvvetli bir sahneydi.

Bazı yerlerde “Keşke Asano İnio yazsaymış.” dediğim yerler olmadı değil, yalan yok. Çok da önemli değil tabii ki.

Düşüncelerimi toparlayabildiğim kadar toparladım. Tek eleştirim sona doğru yükselen kreşendoya uymayan, cicili bicili bir son. Daha umutsuz, daha karanlık, kreşendoya yakışır bir son beklerdim. Biliyorsunuz ki hatıralara karşı verilen savaş, insanı bitiren bir muharebedir çoğu zaman. Çok az kişi galip çıkar bu çarpışmalardan.

2 Beğeni

Vadedilmiş Yokyer’in ilk cildine başladım. Her şey çok güzel başlamıştı. Mangaların böyle dumura uğrattıklarını bilmiyordum :sweat_smile: . Umarım hızlıca çevirir yayınevi. Gerçi henüz tamamlanmamış bir seriymiş. Çok seversem uzun süre peşinden koşacak gibiyim.

2 Beğeni

1000’li yılların başında geçen bir Vikings Mangası. Konusunu hakkında ucundan bilgi verecek olursam;
Saplantı haline gelmiş bir intikam hikayesi üzerinden dönemin İngiltere Danimarka arasındaki güç savaşlarını anlatıyor. Yer yer game of thrones havası alıyorsunuz tabi onun Viking versiyonu gibi. (fantastik öğeler ama.) Mangada en beğendiğim şey kesinlikle karakter gelişimi. Çoğu filme kitaba taş çıkarır bence.

2 Beğeni