Hoşunuza Giden Tablolar

Meredith Frampton - “marguerite kelsey”

1 Beğeni

John Everett Millais - “blow, blow thou winter wind”

4 Beğeni

Arthur John Elsley - “well on the mend”

6 Beğeni

“Atatürk Portresi” 1937, Feyhaman Duran

14 Beğeni

Augusto Ferrer-Dalmau - “for spain and for the king, gálvez in america” (2016)

7 Beğeni

Bu başlığı açan kişiye ve hoşuna giden eserleri gönderenlere teşekkür etmek istiyorum. O kadar güzel sanat eserleri gördüm ki. Hepsini kaydetmek istiyorumm

5 Beğeni

Albert Joseph Moore - “a summer night”

1 Beğeni

Max Ginsburg - “war pieta” (2007)

3 Beğeni

@Vordue

Favori tablon hangisidir? Buraya at da görelim bir… Zor bir şey değil sonuçta, öyle değil mi? Benden başka tablo atan kalmadı buraya.

Marie-François Firmin-Girard - “sunday in bas-meudon” (le dimanche au bas-meudon)

4 Beğeni

Pek anladığım bir alan değildir resim sanatı hocam, güzel şeyler görünce beğeniliyorum geçerken :smiley: Keyifli paylaşımlar size.

1 Beğeni

Sözlerinize alınmalı mıyım bilmiyorum ama bir cevap vereyim istedim. Güzel tablolar paylaşıyorsunuz bizim. Bu sayede günümüze ve akşamlarımıza hoşluk ve sanat geliyor. Bende paylaşmak isterdim ama resim benim tarzım değil sanırım. İyi akşamlar

“Meleğin Mesajı” 1905, George Hillyard Swinstead

11 Beğeni

Hayır şimdi (kötü anlamda) alınmanızı gerektirecek bir şey yok, gerçekten yok. Vordue’dan çok beğendiği bir resmi atmasını istedim, hepsi bu… O’nun bu başlığa hiç resim atmadığını farkettim, ondan sonra aklıma öyle bir şey söylemek geldi. Tam şu anda da aklıma Karl Popper’ın şu sözü geliyor: “Yanlış anlaşılmayacak şekilde konuşmak imkansızdır” demiş.

Neyse, keyiflenmek için bu başlıkta bulunuyoruz, bu başlığa geliyoruz, sizin de dediğiniz gibi. Zaten herkesin canını sıkan bir sürü şey oluyor gerçek hayatta. (Türkiye’de yaşayan adam gergin olur zaten bi kere, aksi mümkün müdür ki? :smile: )

2 Beğeni

Salvador Dalí - “enid haldorn” (1948)

3 Beğeni

Sergey Tyukanov - “time”

6 Beğeni

3 Beğeni

Daha önce bu eser paylaşılmış, 8 Mart’ta Kitsune paylaşmış ama benim de çok hoşuma gittiği için tekrar ekleyeyim buraya.

Kibrin resmini yapmış Cowper… Mutluluğun resmi hep konuşulur, işte kibrin resmini de İngiliz ressam Cowper yapmış. Ve çok güzel tasvir etmiş.

“Kibir en sevdiğim günahtır” dermiş ya şeytan… Şu yalan dünyada, siz siz olun kimsenin karşısında böyle durmayın efendim. Çok sinir bozan bir duruş bu, şimdi kabul etmek lazım ki…

Frank Cadogan Cowper - “vanity” (1907)

4 Beğeni

yüzüne göre elleri büyük gibi…alttaki daha güzel çizilmiş…bir ilave de benden vanity e…Vanity 2

2 Beğeni

Cowper’ın 1919 yılında yaptığı 2. vanity tablosu daha mı iyi göründü size? Bana orda biraz abartılı bir duruş varmış gibi geldi. Boynu da çok tuhaf. Bence birinci yaptığı, kibri daha güzel yansıtıyor. Ellere dikkat etmemiştim, siz benden daha dikkatlisiniz. Fakat mesele ellerde değil zaten, kibir yüz ifadesinde saklı. Gözlerini aşağıya o devirişi beni etkiledi:

Şu yüz ifadesi mühim:

Neyse… Cowper’dan başka bir eser daha koyalım. Şu da güzel görünüyor:

Frank Cadogan Cowper - “venetian ladies listening to the serenade”

5 Beğeni