Hoşunuza Giden Tablolar

Ünlü “The Kiss” eserinin sahibi Gustav Klimt’in şöyle bir tablosu varmış. Güzel bence.

Gustav Klimt - “portrait of sonja knips”

5 Beğeni

Frederic Edwin Church - “aurora borealis” (1865)

7 Beğeni

Umberto arte okuyorum o yüzden daha bilinçli bakmaya çalışıyorum…venetian ldies de de kibir diz boyu…müzik dinliyorlar ama sonrası “kibir” yine…

The Drinker, Erich Plontke ( 1910)

6 Beğeni

“Umberto Arte ile Sanat” kitabını okuyorsunuz değil mi… E güzel şimdi… İyi okumalar…

Bu arada, ben Umberto Arte ismini ilk duyduğumda yabancı zannediyordum, İtalyan filan zannetmiştim. Meğer Ankara’da yaşayan bir Türk vatandaşıymış. Bu da enteresan…

Venetian ladies’i buraya atarken “kibir var mı acaba duruşlarında” diye dikkatle bakmıştım. Fakat açıkçası karar verememiştim! “Kadınlar genelde öyle duruyor işte, ressamın ekstra bir vurgusu yok” diye düşünmüştüm!

1 Beğeni

William Kay Blacklock - “backwater on the ouse” (diğer adı: “boating on the river”)

8 Beğeni

The 20th Century, Fritz Gareis (1916)

20th Century Boys, Naoki Urasawa

3 Beğeni

Scipione Simoni - “italian court with a young couple” (italienischer hof mit einem jungen paar, esel und hühnern) (1900)

4 Beğeni

Rusalki (Deniz Kızları), Ivan Kramskoi, 1871

9 Beğeni

Banksy - “headshot butterfly”

6 Beğeni

Faust’s Dream, Carl Gustav Carus (1852)

14 Beğeni

Take the Fair Face of Woman, (1869)

After the Earthquake, (1884)

Sophie Gengembre Anderson

9 Beğeni

7 Beğeni

Anguish, August Friedrich Schenck (1878)

9 Beğeni

images - 2023-01-07T095106.422
The Enchanted Forest John Gilbert

10 Beğeni

The Garden Of Death, Hugo Simberg (1896)

9 Beğeni

Pandemonium, John Martin (1841)

5 Beğeni

Thomas Fearnley | Gezgin ve Tabiat

8 Beğeni

“Kim bilir neler var içinde!” Elisabetta Sirani (Portia wounding her thigh)
İtalyan Barok ressam ve baskı sanatçısıydı. 27 yaşında hayatının ve sanatının en güzel çağında gitti bu diyardan. Depresyon dediler, ülser dediler ama hiçbiri onun acıyla boğulup gittiği gerçeğini düzeltmiyor bence… Bunu en iyi bu çalışmasında anlıyorum. Diğer odalarda soylu ailesi, diğerleri hayatlarına bir şekilde devam ederken o içindekileri susturabilmek adına mazoşist alışkanlıklara kapılmış. Sevgi yetersizliği ve sevginin “tanımı” çocukluk yıllarında doğru yansıtılmadığında ne yazık ki içimizden bir şeyler kopuyor ve kopanları bağlamaya çalışırken düğüm atıyoruz. EVET bu tablonun karşısında sabaha kadar durabilirim. Düşünecek daha çok şey var! Ha bu arada… 27 yıllık küçücük ömrüne bir sürü güzel eser sığdırdığı yetmiyormuş gibi bir de kadınlar için ilk sanat atölyesini de kurup gitmiş. :heart: Sana sonsuz kalp Elisabetta :infinity:

8 Beğeni

Witchcraft Scene, Salvator Rosa

Witchcraft Scene, Leonaert Bramer

7 Beğeni