İlk İmparatorluğun Efsaneleri Serisi (İthaki Yayınları)

Çarşamba bandrol alınırsa mart ayına yetişmiş olur.

1 Beğeni

Anladığım kadarı ile bandrol işi sizde üstat siz yayınlıyorsunuz o listeleri.
Çarşamba gününe kadar elinize bakıcaz artık.

1 Beğeni

Sadece ben değil diğer arkadaşlarda yayınlıyor. Hangimiz müsait olur önce girerse siteye o ekliyor. Aşağıdaki linkten sende takip edebilirsin.

https://www.telifhaklari.gov.tr/kitap-bandroller

2 Beğeni

Öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim.

Ayrıca az önce İhsan Tatari’yi biraz darlayayım dedim ve darladım sağolsun daralmadan cevap verdi. Kendisinin bilgisi olmadığını ve Alican Saygı Ortanca bilir gidin onu darlayın dedi ama bana kimse Alican Saygı Ortanca’nın adını İhsan Tatari’nin verdiğini işkenceyle bile söyletemez, yani mümkün değil adını o vermedi. Hatta gidin onu darlayın diye hiç söylemedi.

Alican Saygı Ortanca’yı darlarsak sorunu çözeriz sanırım. Hatta istediğimiz başka kitaplar varsa onları da bastırtabiliririz. :smiley:

2 Beğeni

İthaki’yle sorun çözmek sandığınız kadar kolay değil :slight_smile:. Misal: Elric Ruh Hırsızı’nın tekrar baskısını yıllardır yaptıramıyoruz.

3 Beğeni

Elric zaten bambaşka bir boyuta geldi bende farkındayım tek kitap fiyatı 190-250 bandında gidip geliyor. Bende inatla bassınlar diye beklediklerimden.
Ama ilk imparatorluğun efsaneleri yakında çıkacak inşallah inanıyorum ben. :pray:

1 Beğeni

Bu hızla fiyatlar artmaya devam ederse Elric çıktığı zaman zaten en az 100 TL olacak. 522 sayfa kitap birde içindeki resimlerin telifi ayrı olarak varsa sıkıntı olacak.

1 Beğeni

Da şu anda zaten Elric piyasası malum 1. Cilt serinin geri kalanı parası neredeyse. Tüm serinin şu ana kadar gördüğüm en düşük fiyatı 390’a gitti.(güncel fiyatlar bazında tabi) sadece 1. Cilde 250 vereceğime aslanlar gibi bekler 100 lira veririm. Yapacak bir şey yok el mahkûm.
Döviz kurlarından dolayı olaylar bu şekilde.
Yoksa eskiden 400₺’ye bir sepet yapardım neredeyse 20 kitap olurdu. Hey gidi günler hey. :sob:
Ha ayrıca 100₺ yeni basım çıksa bir kaç ay içinde her halükarda 2. ele 70’e 80’e çok rahat düşer.

1 Beğeni

Hocam dikkatimi çekti de sanıyorum özellikle siz ve ben aylardır Elric Elric diye baskı yapıp duruyoruz ancak hiçbir sonuç alamıyoruz. Umarım bu işi bu kadar kovaladığımıza değer. :slightly_smiling_face:

Sayın İthaki Yayınları, bence @Blackheart ve bana birer Elric: Ruh Hırsızı hediye etmeniz lazım, hem reklam yapmış olursunuz hem de bizim içimizi soğutursunuz… :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Beğeni

Harika fikir valla :slight_smile: O kadar emek verdik :slight_smile:

2 Beğeni

Michael J Sullivan’ın Theft of Swords kitabı hakkında bir bilginiz var mı? İlk İmparatorluğun Efsaneleri serisi ile aynı evrende geçiyor. İthaki bu kitapları da basacak mıymış? Acaba öncelikle bu seriyi bitirip mi basacaklar çünkü Theft of Swords İlk İmparatorluğun Efsaneleri serisinin öncesini anlatıyormuş ? İnanılmaz iyi yorumları var basıp basmayacaklarını çok merak ettim.

4 Beğeni

Theft of Swords kitabıyla başlayan Riyria Revelations serisini okudum, ama bu İlk İmparatorluk serisini okumadım.

Çıkış yılı olarak Riyria önce geliyor, ama evren kronolojisi olarak İlk İmparatorluk serisi Riyria’nın binlerce yıl öncesinde geçiyor. Yani İlk İmparatorluk ile okumaya başlayınca Riyria’dan spoiler yemiş olunuyor aslında.

2 Beğeni

Bugün bu seriye baktım ama daha 2/6 kitap basılmış. Ne zaman seriyi tamamlamayı düşünüyorlar?

2 Beğeni

Evet öyleymiş ben şu anda Destanlar Çağı’nı okuyorum, yazar giriş kısmında bu şekilde yazmayı sevdiğini ve nedenlerini açıklamış. Diğer kitapların öncesinde geçenleri en son yazmış yani dediğiniz gibi. Ben Theft of Swords’u ve devamını basmayacaklarından endişeliyim çünkü yazar yazalı çok olmuş… İngilizcesi nasıldı dili kolay mı?

1 Beğeni

Kolaydı, kitaplar da kısa zaten.

2 Beğeni

2022 yılı içinde 2 kitap (üçüncü ve dördüncü kitaplar) basılacak denildi. Ayrıca ışıkyaratan serisi de bu şekilde olacaktı. Sakat göz çıktığına göre bu serinin 3.kitabı da yakındır.

2 Beğeni

Ben sorduğumda 3. kitap için Mart ayında çıkacak demişlerdi ama sanırım biraz sarkacak gibi gözüküyor.
Tahminim Nisan, Mayıs gibi 3 kitap, Kasım, Aralık’tada 4. kitap çıkar gibi geliyor.

Ayrıca @nehirthebooktuber ben seriye devam etmeyeceklerini düşünüyorum çünkü ithaki satış rakamlarından çokta memnun değilmiş gibi geliyor.

2 Beğeni

Ben üçleme zannediyordum ya, sizin mesajı gördükten sonra baktım şimdi 2020 de 6. kitabı gelmiş. Ben seriyi de beğenmiyorum açıkçası, yandık :sweat_smile: Yol yakınken bıraksam mı acaba, bakalım bu sene içerisinde yeni kitap gelirse karar vericem.

@Korgi bende çok sattığını düşünmüyorum, ilk kitapta ve kitaptan sonra bırakan 2-3 kişi biliyorum.

Şu İlk İmparatorluk 6 kitabı basıp bitirmeleri bile gözümde zor geldi bana :smile: Eğer yazarın telifi falan aşırı uygun değil ise Riyria ya geçeceklerini hiç sanmıyorum @nehirthebooktuber . En azından önceliği bu 6 kitabı basmaya verirler gibi.

1 Beğeni

Bence çok basit ve kolay okunan kitapları var ve bana çok akıcı geldi. Tam yoğun, okuması biraz daha zor kitapların arasına atıp hemen kolayca kafa yormadan okuncak tarzda idi.
Ben 2 senedir merakla bekliyorum yeni kitap inşallah bir an önce gelir.

4 Beğeni

Aynen dediğiniz gibi ve aslında benim için sorun yaratan kısmı da basitliği maalesef :smile: Evren fazla basit, karakterler fazla sığ ve genel olarak derinliği yetersiz. Akıcı ve kolay okunması konusunda ise kesinlikle katılıyorum.

Başka bir başlıkta konuşmuştuk hatta birileri ile bu seri için, ben bu saydığım nedenler ile Fantastik edebiyat okumaya nispeten yeni başlamış okurların çok daha fazla sevk alarak okuyacaklarını düşünüyorum. Türün gediklilerinin ise daha önce pek çok farklı seride okuduklarının bir nevi tekrarını görerek sıkılacakları kanaatindeyim. Tüm seri dilimize kazandırılır ve düzenli baskısı bulunursa yeni başlayanlar için sabit önerilerime bile alabilirim hatta.

Bana garip gelen yazarın daha önce yazdığı, daha çok tutan/beğenilen Riyria serisinden sonra orjin seri yazmaya karar verip nasıl bu kadar basit bir iş çıkardığı :smile: İlk kitabı falan olsa anlayacağım yani belki de tarzı böyle bilemedim. Şu Riyria serisini de aslında merak ediyorum, yabancı yorumları hep olumlu ama zor görüyorum Türkçe basılmasını.

1 Beğeni