Isaac Asimov Bibliyografisi ve Okuma Rehberi

Çizim sanırım @Bay_Karamsar denetmenken yapılmış. Bizim @SJack 'e el sallıyor :laughing:

Bunu listeme eklesem mi acaba, güzele benziyor.

4 Beğeni

Hi dedi ve kayboldu. :joy:

3 Beğeni

Teknoloji ne kadar gelişti robot denetmene bak aynı gerçek insan gibi yazıyor. :sweat_smile:

2 Beğeni

Şimdi, sizlerden yıllar öncesinden aklımda kalan bir noktayı aydınlatmanızı rica edeceğim. Belki sizlerde de oluyordur; bir yerlerde bir iki satır okursunuz ve o satırlar aklınızda kalıyor. Sonra o bilgiyi nereden aldığınızı unutuyorsunuz. Onca kaynak taramanıza rağmen bulamıyorsunuz. İşte sormak istediğim de böyle bir anı kırıntısı.
Asimov’un gençliğinde -belki de çocukluğunda Britannica ansiklopedisini baştan sona okuduğunu ve daha sonraki yıllarda bir kere daha yine baştan sona okuduğunu duymuştum. Böyle bir anekdotu hatırlayan var mı? Yoksa -ki eyvah mı demeliyim- bu zihnimin bana bir oyunu mu?

1 Beğeni

Hocam bu konuda ulaştığım bilgilere göre sadece şahıs konusunda yanılmış olabilirsiniz. Asimov yerine Elon Musk yapmış bunu. Sadece aklınızda Asimov olarak kalmış olabilir. Zamanında ben de böyle bir şey duymuş gibiydim ama yanlış hatırlıyormuşuz sanırım.

2 Beğeni

Benim bildiğim kadarıyla Edward Gibbon’ın Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi serisini baştan sona okumuştu, Vakıf serisini yazarken de bu seriden esinlenmişti.

1 Beğeni

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ama ismin Asimov olduğu konusunda eminim.

Evet böyle bir şey varmış ama rivayet, kesin değilmiş.

İşte benim böyle bir huyum var. Bir şey okuyorum ve sonra… hatırla bakalım hatırlayabilirsen…