Işıkyaratan Serisi, Brent Weeks

Merhabalar. İkinci kitabın çevirisine henüz başlamadım. Şu anda başka bir kitap üstünde çalışıyorum. The Blinding Knife’ın çevirisine önümüzdeki yaz aylarında başlayacağım. Daha önce bu soruya şurada cevap vermiştim :slight_smile:

3 Beğeni

Hangi kitap üzerine çalışıyormuşsunuz @mit bey ? :slight_smile:

Çok ünlü bir yazarın iki yardımcısından birinin yazdığı, beş kitaplık bir fantastik seri diye minik bir ipucu vereyim :slight_smile:

4 Beğeni

Bence bu tam Aslı Dağlı’yla Kitapfelek’lik bir ipucu.

1 Beğeni

Çevri bittiğinde duyuracak mısınız?

Çekiliş mi yapalım diyorsun? :slight_smile: Bu kadar yavaş ilerlemesem, yetiştirme stresine bu kadar girmesem sıcak bakabilirdim belki.

Duyurmayacağım, kendisine saygısı olan her çevirmen gibi herkeslerden sır gibi saklayacağım :expressionless: (Trompetler eşliğinde Kayıp Rıhtım ana sayfada haberini yaptı…)

9 Beğeni

Ben yine de şansımı deneyeyim ve ‘‘The Dagger and the Coin Series’’ diye tahminde bulunayım. :slight_smile:

4 Beğeni

Tam onu yazmak için geldiydim ama hileli ipucu vermişsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Mit Bey,

Sizi Kitapfelek basligina alalim. Halki magdur etmeyin. Halk cekilis istiyor! Tanrilar cekilis istiyor!

7 Beğeni

Fantastik, seri, beş kitap. :astonished::buyucu::crazy_face:

8 Beğeni

Eroniki bildi bile. Dediğin kadar varmış Aslı, bu forumdan korkulur :grin: Eh, zaten bilindiğine göre çekiliş yapmaya da gerek kalmadı. Kitap çıktığında, çevirmen kopyası alabilirsem (bakın, bu çok önemli) forumdan ayrı bir çekiliş yaparım o zaman. @eroniki sana da bir tane sözüm olsun :slight_smile: Hatırlat ama.

8 Beğeni

Yorumları okumadan direkt Dagger and The Coin dedim ama geç bile kalmışım. :blush:. Neyse, kitabın çıkacak olması çok güzel. Hangi yayınevinden çıkacak acaba?

1 Beğeni

Yukarıda Pegasus demişti sanırım.

2 Beğeni

Evet dikkatimden kaçmış. Teşekkür ederim. 500 sayfalık kitap, o zaman 65 liradan satışa çıkar en iyi ihtimalle. Malum 450 sayfaya 59 TL çekiyor Pegasus.

1 Beğeni

Son kitapla alakalı duyuru.Ekim sonuna geliyormuş.

375.500 kelime yazıyor sayfanın sağ üstünde. Biraz kalın olacak gibi.

7 Beğeni

Brandon Sandersonvari bir final olacak anlaşılan. :slight_smile:

3 Beğeni

1420 sayfa mı??? Ağlamak istiyorum :sob::sob::sob: Ben istifa ediyorum!

6 Beğeni

Bence dört tane daha çevirmen bulalım 250 250 kırışırsınız. Her sayfada ayrı bir macera diye de tanıtımı yapılır çıktıktan sonra da. :joy:

5 Beğeni

Aklıma Akılçelen geldi.1 kitabı çeviren 5 çevirmen.Gerçi henüz çeviremediler☺

3 Beğeni

1420 sayfa olmaz yav, manuscript sayfalar ile kitap aynı olmaz bence. Işığın Anısı 361.158 kelime ve 1061 sayfa olarak çıkmış Gerçi Gölge Yükseliyor 385,413 kelime ve ikiye bölünmek durumunda kalınmış öyle olunca da 800er sayfadan iki kitap olmuş. Bir de ciltli versiyonları karşılaştıralım, Işığın Anısı 928 sayfa iken Gölge Yükseliyor 1050 sayfa. Gerçi Gölge Yükseliyor nispeten eski bir kitap olduğu için yeni bir kitapla karşılaştıralım. Bilge Adamın Korkusu kelime sayısı 399 bin civarı(kesin rakamı bulamadım), 1144 sayfa. Bu kitap da yaklaşık bu kadar olur herhalde 1100 falan. Kolay gelsin :grinning:.

5 Beğeni