İthaki Yayınları

Dün ben de dinledim ve kendi bulduklarım da bunlar. Emre beyin bahsedip adını vermediği kitapların bazılarını araştırdım. İsim verdiklerini ise yayından not aldım.
Kesin bu kitaplar olmayabilir. Ayrıca yayından yanlış duymuş olabilme ihtimalim de var.

Wayvard Children(6. kitabı çıkacak novella serisi)
Poppy War
Gideon the Ninth
The Gone World (Kendi tahminim, bahsettiği kategoride pek çok eser vardı. Doğru olmaması muhtemel.)
This is How You Lose the Time War
Imajica
Cennetin Çeşmeleri (Yayında “Şehir ve Yıldızlar” ile ikisinin adı geçti. Kendi tahminim, Cennetin Çeşmeleri kazandığı ödüllerden dolayı bir adım önde. Tâbi gönül ister ki ikisi de basılsın.)

2 Beğeni

Wayvard Children serisi, @eroniki de yazdı.

9 Beğeni

@dvne @eroniki teşekkür ederim bunu arıyordum. Bunun yanında elricle ve tolkienle ilgili düşünülen projeler hakkında ne düşünüyorsunuz. Tolkien için “tolkien’e dair daha önce yapılmamış bir iş” denildi.Elric içinse elric basmaya devam edeceğiz denildi :thinking:

1 Beğeni

Poppy War mıydı Emre beyin bahsettiği? Goodreads’te çok görüp merak ettiğim bir seriydi zaten, böyle serilerin dilimize kazandırılması güzel. Onun gibi çok güzel seriler var daha bekleyen…

Elric’in Julien Blondel’in yazdığı Fransızca çıkmış çok iyi çizgi romanları var. Okumuştum önceden ve çizimleri vs çok başarılıydı. Tahminim o yönde, insanların aklına özel baskı vs gelmiş ama pek ihtimal vermiyorum öyle bir şeye.

6 Beğeni

Ben de çizgi roman olabileceği yönünde katılıyorum.Baskısı olmayan ilk kitapla ilgili bir bilgi yok sanırım ya da ben kaçırmış olabilirim.

1 Beğeni

Evet karanlıktan çıkacak clive barker kitabı imagica… kan kitabı serisini alfa basacakmış. Bilginiz olsun.

16 Beğeni

Bilgilendirici yayın için teşekkür ederiz. Güzel bir kaynak oldu.

4 Beğeni

Benim içinde inanılmaz keyifli bir yayın oldu. Ağzım kulaklarımda yayın yaptım…:smile: … 3-4 ayda bir böyle yayınlar planlıyorum. İnsanlar birincil ağızdan açıklamaları dinlemeyi daha tatmin edici buluyor! Hem okurlar hem de yayınevi için bence verimli oldu.

13 Beğeni

Belli aralıklarla aynı yayınevlerini de alabilirsiniz aslında. Böylece sözler ne derece yerine getiriliyor vs. sorgu yaparız :rofl:

1 Beğeni

Epsilon ve ithaki ile yaptık. Başka 4 yayınevine daha sundum bir teklifimi, birinden red geldi diğerlerinden haber bekliyorum, başka bir yayınevinden bana geldi ama okudum tarzda bir yayınevi değildi onu da ben kabul edemedim. Dolayısıyla zaten okuduğum türler belli olduğundan yapabileceğim yayınevleri hep aynı😄 o yüzden aynıları gelecek gibi zaten😄 ithaki’den söz aldım bakalım. Ama en azından şu salgının hafifleyip sektörün nefes almasını beklemeliyim çünkü zaten yeni kitap basamıyorlar… kırılgan bir sektör için sıkıntılı zamanlar. Umarım atlatabilir herkes bu dönemi

14 Beğeni

İnşallah en az zararla atlatırız. Bekliyoruz bakalım.

Vakıf serisiyle ilgili bir haber var mı? Resmen unutuldu gitti.

Kalan bütün kitaplar hazır ama dava süreci devam ediyor.

1 Beğeni

Dava derken neyle alakalı olduğunu biliyor musunuz? 2 yıldır falan konuşuluyor fakat neyle ilgili hiçbir fikrim yok merak ettim açıkçası.

1 Beğeni

Asimov’un torunlarının, eserlerin gelirini paylaşamama davası.

2 Beğeni

Elimde Ejdergemileri serisi mevcut. Alalı baya oldu. Sırada çok bekleyen kitabım vardı ancak sıra geldi. Yakın zamanda okumayı düşünüyordum. Bir araştırma yaptım. Seri 4 kitapmış ve her zaman olduğu gibi bu seride yarım bırakılmış. Sebep ise çok satmamasıymış. Diğer bir ifade ile çok satmıyorsa almış olsan bile serinin sonunu görmeye hakkın yok. Yazarlar tutulmamasına rağmen okuyanlar mağdur olmasın diye son kitabı yazıyorlar ama bize bir çeviri bile çok görülüyor. Eğer son kitap kesinlikle basılmayacak ise yazarlara, ajanslara gerekirse tüketici haklarına ulaşarak bir çözüm bulmaya çalışacağım. Gelişme olursa sizi bilgilendiririm. Sadece kesinlikle çevrilmeyeceğini öğrenmem gerekiyor.

2 Beğeni

Hiç bir yayınevi bir seriye başlarken onu tamamlayacağına dair hukuki bir garanti vermiyor. Zamanınızı boşa harcamış olursunuz. Yayınevi “hukuken” başladığı seriyi tamamlamak zorunda değil onun için hukuku kullanarak bir sonuç elde edemezsiniz.

Karanlık Cevher serisinden bahsediyorsunuz burada, değil mi? Üç kitabı da basılacak mıymış? Sanırım set Altın Pusula olarak da geçiyor ama sadece ilk kitabın üzerinde yazdığı için karışık biraz… Emin olmak istediğim için sorayım dedim. Tekrar basılmasını çok istiyordum ama ihtimal vermiyordum, o yüzden aşırı şaşkın ve mutluyum şu an.