İthaki Yayınları

evet o seriden bahsediyorum. kitaplar tek tek basılacak ama belki tek kitapta ciltli basarız da dedi.

1 Beğeni

Anladım, çok teşekkürler. Tek kitap olursa biraz zor okunur sanırım ama hepsine razıyım şu an.

karanlık cevher serisinin hbo ve bbc ortaklığındaki dizisini de tavsiye ederim

3 Beğeni

Evet izlemiştim, teşekkürler. Her şeyiyle çok iyi bir dizi, şimdiden favorilerimin arasına girdi. Umarım devamı da böyle güzel olur. Kitaba Golden Compass filminden daha fazla sadık kalınmış diye duymuştum.

1 Beğeni

Umarım düşüncelerimde yanılıyorumdur ya. Yoksa söyledikleri yalanları oturup kağıda döksek 3-4 kitaplık bir spekülatif kurgu eseri çıkar. Öyle bir yayınevi haline geldi kendileri.

1 Beğeni

İthaki’ye soru sorup cevap alabilen arkadaşlar 3 Cisim Problemi 3. Kitabın hazırlığının hangi aşamada olduğunu sorar mısınız?

Instagram üzerinden @alicansaygi @emurcum @ithakigunlukleri hesaplarına kendiniz de sorabilirsiniz.

Instagram kullanmıyorum, facebook’dan cevap alamıyorum.

29 Martta böyle demişlerdi, sorarım yine.
@alper

1 Beğeni

Teşekkürler,. Bu cevaba göre çeviriden gelmiş olsa bile yayın programı çok dolu değilse baskı en iyi ihtimalle bahar aylarına kalmış gibi.

İthaki günlükleri cevap vermedi şu ana kadar bana :confused: kısa kısa da sordum halbuki

2 Beğeni

Yurtdışı sorunu olmayıp, yayınevi, çevirmen elinde sürünen iki seriden birisi.

Çok uzun aralıklarla çıktı, çıkacak kitaplar, ilk 2 kitaptan doğru dürüst bir şey de hatırlamıyor gibiyim seriyi en başından yeniden okumam gerekecek.

3 Beğeni

Benim de tek hatırladığım 2. kitabın ilk kitaptan daha kötü olduğu. Umarım 3. kitap iyi olur.

1 Beğeni

O berbat tutarsızlıktaki çeviri ile tekrar mı? Alper bey, az çok tanık oldum sizin kitap okuma hızınıza ve odağınızın gücüne. Acaba bu yerli yayınevlerinin elinde sürünen kitapları beklemek ve merakta kalmak yerine İngilizce basımlarından okumanız ekstra güzel ve yararlı olmaz mı? Kendinizi verebilme üstünlüğünüz sayesinde çok kısa sürede bu yeni düzene ayak uydurabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Keşke zamanında bunun için çaba harcayıp dil ögrenseydim, dil bilmediğim için bunu yapamıyorum.

Hep bir niyet oluyor ama galiba dil öğrenmek için gereken sabır, çalışma ve azim ben de yok.

Kendinizi çok hafife alıp peşinhükümlü davranıyorsunuz. Denemek için geç değil. Kendi dilinize zaten hakimsiniz. Dikkat dağınıklığından da muzdarip değilsiniz, üstelik kitaplarla fazla haşır neşirsiniz zaten. Birazcık istenç ve itekleme ile sadece bir sene sonra en ağdalı dile sahip edebiyat eserlerini sizin bilindik olağan hızınızda okumanız ve burada yorumlarınızı sunmanız şaşırtmazdı beni.

1 Beğeni

Gedik Savaşlari serisi .Bu efsane seriyi neden basmiyorsunuz? Tükendi tüm kitaplar.

1 Beğeni

irbis forumdayken çok yedim başının etini. Maalesef satışları çok düşük kaldığı için devamı gelmedi ve gelmeyecek. Bkz. serinin basılan son kitabı Deli Tanrının Gazabı 2013 basımı ve hala tükenmemiş durumda.

Hocam oraya kadar tükenmiş 6 kitap var, serinin ilk kitabı da dahil.E-kitap okumayan birisinin oraya kadar gelmesi imkansız.

Büyücü/Çırak
Gümüşdiken
Tanrıların Gözyaşı
İblis Kralın Öfkesi
İmparatorluğun Kızı
Tilkiler Kralı

Hatta e-kitap okumayan birisinin oraya kadar gelmesi değil,bu seriyi okuması imkansızmış :stuck_out_tongue: Tükenen kitaplardan bazılarını fahiş fiyatla dahi alamıyorsunuz şuan.