Japon Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Japon yazarlar ve intihar etmek eylemi bütünleşmiş gibi.

1 Beğeni

Yazara ait ne varsa yayınevi yayınlar umarım, gerçekten müthiş biri.

5 Beğeni
5 Beğeni

Çok güzel bir seri bu. İthaki’nin en iyi serisi bence. Türkçe’de çok önemli bir eksikliği de kapatıyor. Hep Rus ve Fransız edebiyatından klasikler görmekten bıkmıştık. Çeviriler de güzel ve özenli görünüyor. Uzun ömürlü olması dileğiyle.

4 Beğeni

Seriden kesinlikle okunması gerekenler dediğiniz öneriler var mıdır

Şeytanın çırağı
İnsanlığımı yitirirken
Öğrenci kız

Okuyup beğendiklerim.

Aynalar Cehennemi’nde güzel öyküler var. Naçizane tavsiyem son öyküden başa doğru gidin ya da ilk iki öyküyü en son okuyun. Öyküler güzel ama ilk 2 öykü ayrı güzel. Poe tadını alabilirsiniz öykülerden. Zaten yazarın isminin okunuşu da Edgar Allen Poe’nun japon versiyonu.

3 Beğeni

O kitap dikkatimi çekiyordu, teşekkürler.

1 Beğeni

Aynalar Cehennemi ve Diğer Öyküler
Gönül
Büyücü ve Diğer Gotik Öyküler
Pandora’nın Kutusu
Öğrenci Kız
Nagasaki’nin Çanları
Kuzeye Giden İnce Yol

Bunları da çok beğenmiştim, tavsiye ederim.

Teşekkür ederim bakacağım

1 Beğeni

aynalar cehennemi’ni beğenirseniz kvaidan ve ginza hayaleti’ne de bakın derim. yakınlar birbirlerine. polisiye-korku öyküleri içerik olarak.

1 Beğeni
5 Beğeni

24.03.2023 tarihi itibariyle İthaki Japon klasikleri serisi.

13 Beğeni

İki ay sonra Japon klasiği okumak çok çok çok iyi geldi. Tanizaki yine mükemmel! :slight_smile:

3 Beğeni
4 Beğeni

Sağ alta, japon karakterleriyle yazar adı yazdıkları yere çevirmenin adını yazmışlar Haruku Akubai diye. Güzel detay olmuş :joy:

5 Beğeni

İlginç bi çalışma. Diziden böyle bi kitap beklemiyordum :smiley:

1 Beğeni

Tanizaki severlere, özellikle de aptal bir aşk hikâyesi okumak isteyenlere önerebileceğim bir eser.

1 Beğeni

Japon Çocuk Öyküleri Amazon’da 31₺

Japon Çocuk Öyküleri
https://www.amazon.com.tr/dp/6052651369?ref_=cm_sw_r_apin_dp_8QJS9W02WPPQ4KXR5R9M

Prime üyelik varsa alınabilir, ben aldım. İlknokta 26₺’ye satıyor fakat kargo bedava değil.

2 Beğeni

Sonunu hiç öyle beklemiyordum, unutamıyorum :melting_face:

2 Beğeni

01.05.2023 tarihi itibariyle İthaki Japon Klasikleri serisi.

8 Beğeni