Japon Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

7 Beğeni

Öykülerin çoğu masalsı kurguyla ilerliyor. Olağanüstü olayların yaşanması ve öykü bitişlerinin garip sonları okurun heyecanını diri tutuyor. Sıkmadan, yormadan her sayfada yeni bir yolculuğa yelken açtırıyor.

7 Beğeni

22.05.2023 tarihi itibariyle İthaki Japon Klasikleri serisi.

3 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni

Yakın zamanda ikinci kez Hüseyin Can Erkin tarafından çevirilen kitabın üçüncü farklı bir çevirisi Burcu Erol tarafından bu diziye geliyormuş.

4 Beğeni

Osamu Dazai ağlayarak okuduğum bir yazar. Toplumda kendine bir türlü yer edinememesi, kendi kendini dışlaması ve bu dışlanmayı reddetmeyişi. Müthiş bir kabullenmişlik ve hissizliğe hapsolmuş bir ruh.Çok özel.

2 Beğeni

Bölümler arası zaman atlaması biraz yordu, keşke daha detaylı olsaymış bile dedirtti bana. Onun dışında harika bir kitaptı bence.

5 Beğeni

17.06.2023

tarihi itibariyle İthaki Japon Klasikleri serisi.

6 Beğeni

Ben de tek eksikle devam ediyorum (şimdilik). Dizinin son kitabı henüz elimde değil. Bu arada hepsini 1. baskı toplamayı başardım. Sizde durum nasıl?

1 Beğeni

Bakmadım ama muhtemelen hepsi 1.baskıdır.

1 Beğeni
6 Beğeni

Hepsi Osamu Dazai :tada::face_holding_back_tears: Çok güzeller!

3 Beğeni

Soytarı Çiçekleri galiba İnsanlığımı Yitirirken’in öncesini anlatıyormuş:

3 Beğeni

Kapak resimleri çok iyi duruyor ya ukiyo tarzı mı diyorlar ne diyorlar buna. Diğer yayınlar Japon edebiyatından eser basınca ya çok sade yapıyorlardı ya da eserle alakalı alakasız sağa sola noh resmi koyuyorlardı. Zaten çevirisi olan eserleri başka yayınevi alınca genelde kendimce sinirlenirim ama bu seri istisna benim için.

2 Beğeni

3 Beğeni

19.07.2023 tarihi itibariyle İthaki Japon Klasikleri serisi.

9 Beğeni

https://twitter.com/eomerezer/status/1683755454923411458?t=kULnG7DNEnw1Si7R9FquZQ&s=19

1 Beğeni

Madeni buldular tabi. İnsanlar ne kadar japon klasiklerine meraklıymış :confused:
Biz halen Malazan bekleyip duralım…

4 Beğeni

Galiba dizinin en sıkıcı kitabıydı. Sevemedim :frowning:

3 Beğeni