Japon Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

1 Beğeni
4 Beğeni

Çok etkilendiğim bir kitap oldu. Herkese tavsiye ederim.

3 Beğeni

Osamu Dazai’nin tüm kitaplarını diziye eklerler umarım. Anlatım tarzı ve hayatıyla ilgimi çeken bir yazar :slight_smile:

2 Beğeni

Yayında söylenenler:
*ekimde kyoka izumi ve ueda akinari diye daha önce yayınlanmamış iki yazar çıkacakmış.
*kasımda soseki’den gönül ve üç köşeli dünya
*nisanda 23 nisana özel japon çocuk öyküleri
*80 kadar kitap planlamışlar.

2 Beğeni

Soseki’nin diğer kitapları çok iyi olur. Sevindim. Başka baskılardan okumak istemediğim için diziden çıkanlara odaklanmıştım. Teşekkürler.

80 planlasalarda 300 planlasalar da olay arz talep ilişkisinden başka bir şey değildir. Bence bu seri iyi tuttu hızlı bir şekilde basıyorlar. Gölge serisini de takip ediyorum ama bir parladılar kaldı kaldığı yerde :smiley:

5 Beğeni

bence de, burada hakkında pek konuşulmuyor ama sürekli baskı yapıp duruyor :smiley:

1 Beğeni

Hayırlı satışlar bol kazançlar ithaki :smiley: Ben 7 . kitaptan sonra bıraktım seriyi can yayınları miras serisine başladım.

Kapakları harika! :heart_eyes:

11 Beğeni
7 Beğeni

Yağmur ve Ay Öyküleri dizinin en iyi kapağı olmuş ya

1 Beğeni

Katılıyorum. Kitabın adına da uygun olmuş. Öykü temalarıyla da uyumludur umarım :slight_smile:

İlginç yorumlar var twitin altında ve alıntılarda. Orta sondaki biri okuyabilir gibi geldi bana. Hoca da kitabı okumayı bitirdiğinde öğrencimle konuşacağım demiş.

1 Beğeni

Sineği beğenmedim :stuck_out_tongue: Şaka bi yana o yaş için gerçekten ağır kanımca.

Watpadd okuyacağına Japon klasiği okuması daha iyi bence :slight_smile: Ağır gelebilir tabii orası ayrı. Yine de belli olmaz, kült eserlere alışkın olabilir. Azra Erhat’ın bir kitabında çocukların İlyada ve Odysseia okuyabileceğine dair bir cümle görmüştüm. Tamamen alışkanlıkla ilgili.

1 Beğeni

Ben bu serinin Japon Edebiyatı ve Kültürü hakkında kaynak kitaplarla desteklenmesini isterdim. Varlık Yayınları’nin bastığı baskısı bulunmayan bir çalışma var Japon şiiri üzerine, Ithaki’ye yazmıştım bayağı oldu zaten mesajima da görüldü atmış.

1 Beğeni

Diziyi toplamaya karar verdiğim için çıkan her kitabı okuyorum. Bu çok farklı bir eserdi. Gezi yazıları, haiku türünde yazılmış şiirler ve yazarın ilginç hayatıyla hoşuma giden bir kitap oldu. Kısa bir yazı yazdım, kitabı okumak isteyenler bakabilir. İyi forumlar :slight_smile:

4 Beğeni

Soseki’nin kitaplarını bekliyordum, güzel olmuş :heart_eyes:

9 Beğeni

Hagakure’den sonra içime sinmeyen ikinci kitap bu. Gereksiz detaylar olmasaydı eğer harika bir kitap olurmuş, bir de anlatımı yüzeysel geldi bana. Japon kültürüne ilgi duyanlara tavsiyedir.

3 Beğeni