Jose Saramago Kitapları (Kırmızı Kedi Yayınları)

Bilinmeyen adanın öyküsü kısa bir kitapmış, resimler de varmış içerisinde ve biraz masal havasındaymış. Neden şimdiye kadar okumadım ben de bilmiyorum :slight_smile: Bir de 5 6 kitabını okuduktan sonra ‘heykelden taşa ve nobel konuşması’ kitabını da mutlaka okumak lazımmış, yazarı tam anlamak açısından. Kopyalanmış adam çok farklı bir kafa, bence okunması gereken eserlerden, baya oldu ben okuyalı ama filmi de var enemy(düşman) diye, onu izledim yakın zamanda, hatırlamış oldum tekrardan :slight_smile: Filmini de izlemelisiniz bence.

@AlperC baltasar ile blimunda gerçekten harika bir kitap. Yazardan okuduklarım içerisinde en üstlere çıkacak gibi. Bitirince daha net konuşabilirim tabi :slight_smile:

4 Beğeni

Filmi olduğunu bilmiyordum. Ama önce kitabı okur öyle izlerim :slight_smile: Alınacaklar listesine ekliyorum ozaman :smiley: Bilgiler için ayrıca teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Kırmızı Kedi Işık Ergüden çevirilerini terketmiş.

2 Beğeni

Eski çeviriler çok iyiydi. Şimdiki çevirilerde umarım iyi olur.

Bu arada yeni kitap sandım bir anda başlığı yukarıda görünce :smiley:

Kabil’in gelmesi iyi olmuş, baskısı yoktu bir süredir.

1 Beğeni

Benim noktalama işaretlerim, yani virgül ve nokta, bu tip üslupta noktalama işareti değil. Müzikal anlamda duraklama işaretleri onlar, yani okur için burada kısa bir duraklama, burada daha uzun duraklama gibi. Bu üslup ortaya çıktığında bazı kişiler bana hiçbir şey anlamadığını söyledi. O zamanlar - 1980’de Toprağın Uyanışı çıktığında - tek cevabım şöyleydi: bir ya da iki sayfayı yüksek sesle okuyun. Bunu yaptıktan sonra da insanlar ‘Ne istediğini şimdi anladım’ derlerdi.

José Saramago.

1 Beğeni

2 Beğeni

Bizim etkinliğe niye katılmadılar Haluk Bey? :joy: Yazdık bunu bir kenara :smile: .

2 Beğeni