Kadim Kanunlar Serisi

Tek bir kitabı 2 senede çevirip yayınlayan yayınevinin geri kalan serileri basacağını bende düşünmüyorum. İkinci bir Farseer vakası olacak bu seri. Alfa’da devamını basmayacak onun.

:slight_smile:

Forumda yazdığım spoiler yazarın aklına gelmeyenlerden. :slight_smile:

1 Beğeni

Aa çok özür dilerim ben cümlenin ilk kısmını okuyup kapatmıştım hemen. Mahcup oldum şimdi.

1 Beğeni

Genelde o tarz durumlara dikkat ederim.

@Agape 'ye şaka olsun diye yazıyorum onları. :slight_smile: Ama bence bu başlıkta Agape’nin yazdıklarını okumayın. :slight_smile:

1 Beğeni

Bence de okumayın.

Bence savaşı kazanması istenmeyen taraf kazanmalı. Yalnız ne adam öldü be… Filmini çekecek olsalar kopyala yapıştır yapmak zorunda kalırlar. Dizi veya film de güzel olurdu ama Glokta karakteri ciddi zor bir oyunculuk olurdu. Bir de Logen. İkisi güzel oyunculuk istiyor. Ferro’yu unutmuşum. :thinking:

Not: Yazar şimdi de Dow’u unuttu. Adam nerede kaldı bilmiyorum. Kaçırdım telaştan galiba.

3 Beğeni

Dow kuzeyde kaldı. Bethod’un oğulları kaçtı birinin onlarla ilgilenmesi lazım dediler Dow da ben kalırım dedi.

2 Beğeni

Ha, evet. Ben heyecandan unutmuşum. Okurken unutuyorum daha, nasıl bir insanım? :joy:

3 Beğeni

Çok şükür bitti. Şimdi geriye ne okuyacağımı seçmek kaldı yine. :confused: Seri güzeldi, ben beğendim. Çoğu konuda yanılmadım ama Tolomei beni şaşırttı. Bir yerlerde de şaşırtması lazımdı zaten. Bana göre üç değil rahat beş kitaplık bir seri gibi geldi. Keşke olsaymış.

7 Beğeni

Sizlik değil aynı durumu bende yaşadım o kısımda, yazar geride kalan kişiyi bastıra bastıra belirtmiyor gibi kaldı aklımda. Ekipte olmayanı fark edip ya nerde bu adam diyerekten sorguladığıma eminim ben de kendimce :smiley:

Güzel bir seri bitirmeye hayırlısı olsun, ilk kitabı pek beğenmemiş biri olarak bende seriyi beğenenlerdenim. İlginç şekilde eksikleri çok ama verdiği keyif daha çok olan bir seri.

Hakları kesin satılmıştır diye biraz bakındım ama resmi bir haber göremedim. 2018 de bir sızıntı olmuş, sony stüdyolarının yanından geçen biri tahtada Glokta/Ferro vs yazdığını görüp fotolamış ama sonra yalanlamışlar. Bir ön çalışma yaparken yakalanmışlar muhtemelen.

image

4 Beğeni

İngilizce baskıda harita ya da çizim var mıydı acaba?

Hayır.

4 Beğeni

2.kitaba az önce başladım fakat karakterleri hatırlamakla beraber olay örgüsünü tam anımsamadığımı farkettim. 1.kitabın özeti olabilecek bir site var mı, ya da yorum? Fandom wiki’ye falan bakarsam ağır spoiler yerim biliyorum. Zaten başlıktan aşağıya gelene kadar üç dört kez “ölüm” kelimesine denk geldim. Bir nabız yükselmesi oldu ama sağ salim sona geldim.

Genelde kitabın kendi sayfasında sonraki kitaplardan spoilersız özet oluyor. Ama karakterlerin sayfasına falan girmeyin oralar aşırı spoilerlı. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Şimdi baslayabilirim. Çok işime yaradı teşekkür ederim hocam. Eksik kalan tek şey Jezal’in ilk kitapta düelloya tutuştuğu kişi.

Bremer dan Gorst olması lazım.

1 Beğeni

The Wisdom of Crowds ile ikinci üçleme tamamlanmış mı oldu?

2 Beğeni

Abercrombie öyle demişti hocam, yakın tarihte çıktı sanırım. Yorumlar çok olumlu, umarım biz de dilimize kazandırılmış şekilde görebiliriz.

2 Beğeni

Evet. Abercrombie First Law’a kapıyı kapatmasa da Devils diye yeni bir seri üzerinde çalışıyor. Ne basarsa okuyacağım nadir yazarlardan olduğundan en ufak bir hayal kırıklığım yok.

4 Beğeni

Heroes kitabını özellikle merak ediyorum, reddit fantasy’de çok övülüyor. Çevrilse de meşhur savaş sahnelerini anadilimizde okuyabilsek.

4 Beğeni

Ben de Abercrombie’nin en başarılı kitabı olduğunu düşünüyorum. Ama best served cold’un da Heroes’dan aşağı kalır yanı yok bence.