Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Yeni kitap ne zaman belirlenecek acaba?

5 Beğeni

Yeni anket için çalışmalarımız başladı (:

12 Beğeni

Herkese merhaba. Kanını Satan Adam’dan sonra hız kesmeden, yeni bir anket ile karşınızdayız. Listemiz yine iddialı, sonuca dair en ufak bir tahminde bulunamıyoruz. Türk yazarlara özel bir anket yapacağımız için bu seferlik sadece tek bir yazara yer verdik. Korkmayın, belediyemiz çalışıyor.

Şimdi buyurun, kulübümüzde okuyup tartışacağımız bir sonraki kitabımızı seçelim.

0 oylayan

10 Beğeni

Teknolojinin kaçınılmaz bir şekilde geliştiği hepimizin malumu zaten. Bu gelişmeler beni hep daha neler neler göreceğiz,adamlar yapıyor yav şeklinde sevindirse de ufaktan ufaktan ürkütmüyor da değil :grinning: . Konusuna bakınca oldukça merak ettim Otomatik Piyano’yu. Yine çekişmeli bir anket olacağı belli. Şimdiden kolay gelsin herkese :blush:

4 Beğeni

Ben daha henüz sadece bir Le Guin kitabı okuduğum için oyumu bu eksiğimi kapamak için verdim. Bu oylama daha kanlı olacak gibi, bu sefer iki eser domine etmemiş anketi.

4 Beğeni

Efendim, oyum Görünmez Kentler’e gitti. Niye? Okumaya bahane aramak için :sweat_smile:

Oylamada İşte İnsan çıkarsa da kitabın enine boyuna tartışılması için tüyo vereyim; Jung’un din, inanç ve İsa’nın rolü üzerine duran tahlilleri çok işe yarayacaktır. Bu konuda, Jung biyografisi Anılar, Düşler, Düşünceler ön bilgi için yeterli olacaktır.

Yahu, ben de?! Oyum başka, önerim başka :sweat_smile: Aklımın bana oynadığı akıl oyununu oynuyorum, resmen :joy:

9 Beğeni

Nasıl yani, İşte İnsan analitik psikoloji üzerinden mi tartışılacak? Öyleyse oyumu ona vereyim. :smiley:

4 Beğeni

Bu sefer kaybeden taraftayım herhalde. Orwell okumak istiyorum diye Aspidistra’ya oy verdim ama Vonnegut çıkarsa da sakıncası olmaz onu da okumak istiyorum. Gel gör ki İşte İnsan önde geçen anketten içinde kalmış herkesin :smiley:

5 Beğeni

İşte Kitap Kulübü ruhu bu! Oy verilen çıkmasa bile amaç beraber kitabı konuşmak. :krs:

4 Beğeni

Her ne kadar geçen sefer işte Insan’a oy vermiş olsamda forumda dinle ilgili bir kitabın tartışılması forumun ruhunu yaralayabilir.İşin içinden çıkılmaz bir hal alırsa hiç hoş olmaz.
Geçen sefer biri dillendirmişti böyle-kim hatırlamıyorum-kendisine hak vermiştim.
Ben elimde var diye Otomatik Piyanoyu oyladım temennim Kurt Vonnegut’un seçilmesi.

4 Beğeni

Oyumu Görünmez Kentler’e verdim çünkü adı çok hoşuma gitti :smile:

4 Beğeni

Ben de din ile alakalı bir konunun burada tartışılmasının gerginliğe yol açacağını düşüyorum. Kitabı merak etsem de kendim okumayı tercih ettiğim için oyumu Karanlığın Sol Eline verdim. Ursula tartışmak eğlenceli olur diye düşünüyorum.

Not: Otomatik Piyano, Görünmez kentler, Aspidistra da olabilir tabii, hiç üzülmem :grin:

2 Beğeni

Arkadaşlar bu arada sadece birincilik değil, aynı zamanda 2. ve 3. olanlar da önemli. Bu ankette de gördüğünüz gibi 6+2 yaptık. 2 tanesi ilk ankette 2. ve 3. olanlar.

2 Beğeni

Evet söz Görünmez Kentler seçmeninde ikna edici olurlarsa oyumu değiştirebilirim :grin:

4 Beğeni

“Kitapta, Marko Polo ile Kubilay Han’ın satranç oyunları esnasında gerçekleşen sohbetlerini konu alır.”
Bu cümleyle gönlümü çeldi. :smile:

4 Beğeni

Görünmez Kentler pek çok açıdan ilginç bir okuma deneyimi yaşatacaktır. Eğer daha önce Calvino okumadıysanız şaşıracaksınız.

4 Beğeni

Görünenlerden sıkılmadık mı? :stuck_out_tongue:

6 Beğeni

Ben de görünmez kentleri seçtim. Takip ettiğim kadarıyla oy değiştirme sayesinde Ursula zirveye geldi sebebi de biraz oy verilene yönelme oldu sanki :thinking:

2 Beğeni

Orwell çıkmayacağı belli ben yastayım siz takılın :sob:

2 Beğeni