Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Ben Moorcock okumak istemiyordum ama çıksa değişik bir challenge olacağı için yine mutlu olurdum. İstemediği yazarın lider bitirdiğini görenler bence daha şanslı.

3 Beğeni

Birincisi dün 22:30 gibi bakmıştım.Şimdi baktım indirime girmiş kitap. :smiley:

9 Beğeni

Ben 17,37 TL üzerinden satın aldım. Aldıkça düşüyor mu ne. :slight_smile: :slight_smile:

3 Beğeni

Kulübe özel indirimi hak ettik bence.

8 Beğeni

Aaa ben de en son gördüğümde üstteki gibiydi iyi ki dün almamışız :smile: az önce aldım ben de sabırsızlanıyorum sizle birlikte okumak için :space_invader:

4 Beğeni

İlk kitabın etkinlik başlığı açıldı! Buyurun:

10 Beğeni

Vay! Neler dönmüş azizim yav! Seçim ortamı geri gelmiş, ülke seçimlerinden bile heyecanlı olmuş buralar. :smiley: Rıhtımın dalga dubara potansiyelinin hep farkındaydım da bu kadar fazla olduğunu düşünmemiştim hiç.:joy::joy::joy::joy:
Her neyse, :slight_smile: tam da Rıhtım’a yaraşır bir etkinlik olmuş, ilgimi çeken bir şeyler çıktığında ben de katılacağım.

7 Beğeni

Ne yani, Çinli başkan ilgini çekmedi mi :neutral_face: ?

Cankut kesin katılır diyordum, üzdün :slight_smile:

2 Beğeni

Tartışmayı takip edeceğim ebette. Ancak şu aralar listemdeki kitapları almakta bile çekimserim maalesef.

3 Beğeni

14 Beğeni

Ankette İşte İnsan’a oy verenlerdenim :raising_hand_man: Anket açılmadan önce elimdeydi kitap. Hazır kitap bende varken neden o birinci gelmesindi :smirk: Bilimkurgu Klasiklerinden bir kitabı Kitap Kulübünde konuşmak, tartışmak keyifli olacaktı. Ancak kitabı okuduktan sonra değişti fikrim. İşte İnsan hakkındaki yorumlar, eleştiriler ister istemez din ekseninde olacaktı ve sert tartışmaların, gereksiz atışmaların olması kaçınılmazdı. Kitabın seçilmemesine memnun oldum ben. Bu demek değil ki kitap kötü. Aksine kitabı merakla ve ilgiyle okudum, çok iyi yerler vardı. Daha ayrıntılı bir yorumu kitaplarla ilgili konuya yazmayı düşünüyorum.

5 Beğeni

Şahsen ilk kitabın bilimkurgu olmamasından memnunum. Biraz çekiniyordum doğrusu. Din tartışmasından ziyade bu kulübün sırf fantastik ve bilimkurgu ekseninde ilerlemesini istemiyorum. İllaki bu türden eserler de olur, ama kulüp tek türe boğulmamalı. Amacımız “iyi edebiyat” olmalı.

Eğlenceli lobi ve geyikler sağ olsun bu anketten “Kanını Satan Adam” çıktı şaşırtıcı bir şekilde. Ancak ne olursa olsun fantastik, bk vb. kitapları her zaman üste oynayacak. Eğer bir etkinlikte bunlardan birisi seçilirse, diğerinde seçeneklere dahil etmeyelim derim ben. Arka arkaya gelmesini engellemek için.

8 Beğeni

Kitap okuyan insanların bir araya gelip oluşturduğu bir kitap kulübüyle bile din, teknoloji tartışamayacaksak vay halimize :sweat_smile:
Ben İşte İnsan için kullanmadım oyumu ancak yine de böyle bir platformda tartışmanın ayrı bir tadı olacağını düşünüyorum. :buyucu:

5 Beğeni

Sonu güzel bitmiyor :slight_smile:

Düşünce olarak harika olsa da maalesef belirttiğin tarzda konuları gerçekte tartışmaya başladığımızda "kitap okuyan insanlar"dan beklemediğimiz şekilde çirkinleşiyor. Yaşadık bunları hep. Maalesef halen anlam veremediğim büyüklükte kavgalarla sonuçlandı.

Sonuçlanma kısmı da kendiliğinden dinmesi değildi. Sonlandırdık diyeyim, daha doğru olur.

Yeni bir topluluk, yeni bir forum ile her şey daha güzel ve seviyeli olabilir. Yine de, bugün bambaşka konularda insanların birbirine ne kadar kolay girdiğini görüyorken ben bu derece olumlu yaklaşamıyorum.

Hiç olmaz demiyorum, ama kulübün ilk kitabının bu çerçevede bir eser olmaması en güzeli oldu.

5 Beğeni

Dediğin gibi ilk kitabın bu konularda başlaması problem doğurabilir. Kulübün “kemik kitlesi” oluştuğu zaman girişiriz onlara.

5 Beğeni

Kesinlikle bu fikre ben de katılıyorum. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar her düşünceye saygılı, belli bir kültür-birikim sahibi insanlar olarak gözüksekte kırmızı çizgiler söz konusu olduğunda münazaranın münakaşaya dönüşme ihtimalini daha yüksek görüyorum. Saygı duyma yetimizi fi tarihinde kaybettik.

4 Beğeni

Bir sonraki kitaplar referans eserlerden veya yazarlardan oluşursa iyi olur bence. Lucretius, Edgar Allan Poe, Frankestein, Dracula gibi her kitapta veya yazarda izini bırakan eserlerden olsun bence. Özellikle Lucretius artarda 3 tane farklı kitap okumuştum üçünde de bu büyük insanla karşılaşıp aydınlanıyormuş hissine kapıldım. Sanki kaderim beni onu tanıma yoluna sokuyormuş gibiydi.

2 Beğeni

Frankenstein bence oylamada olmalı kesinlikle. Hazır yeni sipariş etmişken :slight_smile:

2 Beğeni

Çekiliş sonucunda kitabı kazanırsam katılacağım. Kazanacağımdan eminim. 87 tane sahte hesapla katıldım çekilişe. Aksi takdirde imkansız çünkü elimde okunmamış yeteri kadar kitap var, maalesef alış veriş yapamam.

7 Beğeni

Bende diyorum neden hiçbir çekilişi kazanamıyorum. :thinking:

2 Beğeni