Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Le Guin’in kazanamamasına üzülmeyin :slight_smile: Bu forumda her koşulda okuduğumuz bir yazar ve kendisine aşığım. Boşuna Kraliçe denmiyor kadına. Ama tam da bu nedenle Le Guin’e oy vermemiştim. Farklı keşifler yapalım istiyorum bu ekinlikte.

Görünmez Kentler’i ben yine de herkese tavsiye etmiş olayım. Gelecek ankette de olacakmış zaten. Gidip Otomatik Piyano’yu bulayım bari :slight_smile:

5 Beğeni

Otomatik Piyano, Barış Özcan’dan ve Westworld’den ötürü okuma listemdeydi ve bu defa kitap elimde var. :smile:
Epey güzel ve çekişmeli bir anket oldu. Herkese keyifli okumalar dilerim. :blush:

7 Beğeni

Geçen seferden akıl oldu, gece anket sonuçlanmadan ilk 3’ün siparişini verdim. :sunglasses: Böylece en geç pazartesi okumaya başlarım. :v:

4 Beğeni

Bu kitabın 2-3 ay önce stok problemi vardı internette. Bu anketten önce özellikle bakmıştım problem sürüyor mu diye düzelmişti. Şimdi tekrar mı öyle olmuş off… Şimdilik 3 hafta diyelim, problem yaşanırsa yine +1 hafta ekleriz olmadı.

3 Beğeni

Oooo… Anti-Post-Fordçuluk kazanmış! Güzel. Günümüz yapay zekâ tartışmalarıyla gündeme gelen makineler yerimizi alınca biz işsiz kalan insanlar ne yapacak, sorusunu gündemimize taşırız :sweat_smile:

7 Beğeni

Arkadaşlar, şimdi hepiniz buradaysınız gelin biraz konuşalım.

Bu temin edilememe olayını biraz araştırdım. Sorun yayınevinde değil, dağıtımcı firmadaymış. Yani olay April’le alakalı değil sadece, Everest gibi yayınevlerinin de kitapları temin edilemiyor gözüküyor. Çalıştıkları dağıtımcı firma Alfa. Ve sanıyorum Kitapyurdu ile aralarında bir sorun var.

Hemen bilinen birkaç kitapla başlayalım:

Örneğin, Ahmet Ümit. Kitaplarının tükenmiş olma ihtimali olabilir mi sizce her daim satan bir yazarın? Diğer satış sitelerine baktığımızda herhangi bir sorun gözükmüyor. Ama Kitapyurdu’nda Everst’ten çıkan tüm kitaplarında temin sorunu var. Aşağıda bir tanesini koydum, diğerlerine göz atabilirsiniz.

Sis ve Gece: Sis ve Gece (Ahmet Ümit) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - kitapyurdu.com

Murat Menteş’in yeni kitabı Antika Titanik, bildiğim kadarıyla 100 bin basılmıştı. Kitapyurdu’na bakıyoruz, yok: Antika Titanik (Murat Menteş) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - kitapyurdu.com

Aslı Perker’in kitabı Flamingolar Pembedir, daha yeni çıkmıştı, ama yok gözüküyor: Flamingolar Pembedir (Aslı E. Perker) Fiyatı, Yorumları, Satın Al - kitapyurdu.com

Anlayacağınız sorun Kitapyurdu’nda. Yoksa kitabın baskısı tükenmiş gibi bir durum yok. Idefix, D&R, Kidega ve aklıma gelmeyen diğer kitap sitelerinde sorunsuz şekilde kitabı bulabilirsiniz. Babil stoğunda bulunmayan kitapları hep dedikleri kadar geç gönderiyordu. O yüzden hızlı gelecek bir kitap alışveriş sitesi seçmekte fayda var.

14 Beğeni

Evet Kitapyurdu’nda pekçok kitap için temin edilemiyor ibaresi var. Oraya özgü bir sorun gibi duruyor çünkü başka yerlerde satış var. Kitap Koaladan alıyorum genelde ben. Her kitap alımında hayvan ambulansı alımına da yardım etmiş oluyormuşuz. Son siparişi oradan alamadım ama. Sistemde bir sorun oldu maalesef😞

1 Beğeni

Kidega’dan verdim ben siparişi, 1 günlük temin süresi gözüküyordu. Bakalım ne olacak.

2 Beğeni

Îlk girdigim kitap mağazasında buldum ve aldım. 3 haftaya anca bitiririm :sweat_smile:

11 Beğeni

Aynen benim niyetimde Kidega’dan sipariş vermek. Hatta mail attım teyit ettiler 1 günlük temin süresini de. Ki bu konuda aslında bir miktar öveceğim de fiyatlar Kitapyurdu’na göre epey uygun. Sanki fiyatları ekstra şişirdiler gibi hissettiriyor bu durum.

3 Beğeni

Kitabın kendi konusu açılmayacak mı ayrı olarak? Etkinlik resmi olarak başlamamış gibi hissediyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Evet, Kitap Yurdu’na göre daha uygun ve 30 tl üzeri ücretsiz kargo var. Ben ilk defa deneyeceğim Kidega’yı. Memnun kalırsam Kitap yurdu’nu tahtından edecek gibi duruyor :wink:

3 Beğeni

Ptt’nin sıcak kollarından Aras kargonun organize sanayideki taşlı yollarına düştüm. Alacağın olsun Bkm :((

1 Beğeni

Yok ayrı başlığı olacak. Yarın açarız.

2 Beğeni

İlk siparişim bugün geldi. Ben yaklaşımlarını ve tarzlarını sevdim umarım memnun kalırsın :slight_smile:

3 Beğeni

Selamlar, hız kesmeden yeni bir anket ile devam ediyoruz. Bu sefer sizlerin önüne Türk edebiyatından kitaplar belirledik. Daha önceki anketlerde yer alan iki kitabı da -tamamen keyfi bir şekilde- ekleyerek güzel bir liste oluşturduğumuzu düşünüyorum.

Kitap kulübünde okuyacağımız bir sonraki kitap hangisi olsun?

0 oylayan

5 Beğeni

Kitap tanıtımlarını ve yorumları okuyunca 4 kitap arasında kaldım. Hangisine oy vereyim şimdi? :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben daha Otomatik Piyano’yu bitirip yorumumu yazamadım, çok geride kalıyorum galiba :confused:

Bu ayın kitapları da şahane görünüyor. İçlerinde özellikle okumayı çok isteyip fırsat bulamadığım yazarlar olması beni çok mutlu etti. Aklımda birkaç aday var, Otomatik Piyano’yu bitirdikten sonra iyice düşünüp oyumu kullanacağım.

Yalnız yanlış anlaşılmayacağımı umarak daha önce de dile getirdiğim bir eleştiriyi tekrarlamak istiyorum: Keşke her ayın anketi ayrı başlıklar olarak açılsa. Şu an için bir sorun yok gibi ama 3-5 ay sonra anketler biriktiğinde daha önceki bir anketi ve oradaki kitaplarla ilgili yapılan yorumları bulmak çok zor hale gelecek. Hem böylece her ayın anketi kendi başlığının ilk mesajı olacağı için erişmek de kolay olur. Takdir tabi ki moderatörlerin, ancak mevcut sistemin biraz karışıklık yarattığı fikrindeyim.

6 Beğeni

Bu sefer kişisel yoğunluğumdan dolayı katılamayacağım maalesef :grimacing:Listemiz yine çok güzel görünüyor. Iyi okumalar şimdiden arkadaşlar. :blush:

2 Beğeni

Kitap Kulübü’nün kütüphanesini hep beraber güzelce dolduruyoruz. Kanını Satan Adam ve Otomatik Piyano rafa ilk koyduklarımız oldu. Bir Türk yazar tabii ki gelecekti. Bakalım sıradaki kitap ve yazar hangisi olacak? Keyifli süreç.

Bu eleştiriyi görmüştüm, mantıklı. Ancak diğer bir yandan karman çorman duruma sokabilir sırf ankete özgü başlıklar. Sanki ana başlık üzerinden sürdürülse daha hoş olur kulübe dair yazışmalar. Bu forum sisteminde mesajlar arasında geçişler de kolay. Ama yine de eleştirin önemli, aklımızın bir köşesinde dursun.

7 Beğeni