Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Anketi burada kapatsak olmuyor mu :joy:

2 Beğeni

Calvino, Le Guin ve Vonnegut kıldan ince köprüye gelseler ve sadece birini kurtarabilecek olsam… kimi kurtarırdım, diye kendime sordum.

Oyumu değiştirirken hiç pişmanlık duymadım.

3 Beğeni

Calvino ince köprüden ziyade kazanmaya gidiyordu aslında. İnce köprüye doğru itmişsin adamı. Sen istiyor kaos?

3 Beğeni

Bu soruyu kendime sorsam Yerdeniz Büyücüsü hatırına seçeceğim yazar Le Guin olurdu :smile:

3 Beğeni

Ah be reyiz…

image

12 Beğeni

Calvino sevdiğimiz bi abimizdi. Janti adamdı. Adabı giyinmesini çok iyi bilirdi, mesela Vonnegut bilmez. Çok gülerdi, Vonnegut gülmez. Calvino sevdiğimiz bir abimizdi ama parayı da bi tuhaf dağıtırdı. Ne varsa elinde yine döner dolaşır onun elinde kalırdı, Vonnegut’un kalmaz. Onda para masaya konur, herkes ihtiyacı kadarını alır. Calvino silahını adamına taşıtırdı. Vonnegut silahını saklamaz. Calvino bu masaya şöyle fiyakalı, biraz da yamuk otururdu. Vonnegut arkasını arkadaşlara verince şöyle yaslanır bi gerisine… “Oyunuz sizde kalsın kardeş, arkamızda durmayın yeter.”

18 Beğeni

Heyhat bu nasıl bir ankettir!

Bugün Vonnegut’un Galapagos’una başlamıştım. Halihazırda yandan yandan Ursula’dan Uçuştan Uçuşa okuyordum. Calvino’yu ise çok merak ediyorum. Sonuç olarak oyum gayet net oldu. Diğer ikili çıkarsa da zerre üzüntü hissetmem ama yalan yok :smiley:

4 Beğeni

Yeheeeyy Otomatik Piyano öne geçmiş. :dancer:t2:

3 Beğeni

Üstad her şeyi açıklamış.

11 Beğeni

Anket süresi bitti sanırım?

2 Beğeni

Evet bitirdik. Vonnegut 2 oy farkla kazandı. Calvino ve Le Guin kitaplarıyla daha sonraki etkinlikte yine yarışacaklar.

3 Beğeni

Gerçekten çok değişken bir anket oldu bu sefer. 6’da 4 zirveye oynadı diyebiliriz bence. Herkese iyi okumalar dilerim. Sizlerin de eline sağlık :blush:

4 Beğeni

Vonnegut’un kazandığına sevindim. Konusu daha ilgi çekici gelmişti. Umarım okuma sonrası herkes seçimden memnun kalır.

2 Beğeni

Hahaahayt italyan reis kazanamadı.(okuyorum okuyorum anlamıyorum, ovalıyorum ovalıyorum çıkmıyor. ://)

Karanlığın Sol Elini okumuştum ama kazansa bir daha okurdum çok güzeldi. Canım Ursula doğumgünümde ölerek beni hayata küstürdün :((

Otomatik piyanoyu da sırf westworld açılışı aklıma geldi de ondan seçtim. Bakalım nasıl bir şey çıkıcak heç bilmiyom.

5 Beğeni

Oy verdiğim kazanıyor, bir sonraki oylamada kazanmasını istediğiniz kitap için başvurabilirsiniz bana :smiley:

4 Beğeni

Bu arada ek bilgi vereyim. Otomatik Piyano Vonnegut’un kronolojik olarak ilk kitabı (Kurt Vonnegut Kitapları). Aynı zamanda yazarı tanımayanlar için de güzel bir başlangıç olacaktır.

11 Beğeni

BKM herkesin içinde beni utandırıyorsun :((

6 Beğeni

Neye oy versem kazanmadı ya. Benim canım sağolsun…

3 Beğeni

Temin edip okuma süremiz ne kadardı? Önceki kitapla aynı olduğunu düşünüp tepelere çııktım çıııktım ama bulamadım bir türlü.

2 Beğeni

3 Hafta diye biliyorum Kasım 5-6 gibi tartışma başlar.

Yalnız bu kitaba azcık bakındım bulunması yine öyle kolay olacak cinsten durmuyor. Bazı sitelerde şuanda stokta değil, olanlar ise temin süresini uzun tutmuş. Önümüzdeki iki hafta boyunca seyahat halinde olacağımdan sadece bir haftam kalıyor bu seferkine katılamayacağım gibi. Ayrıca D&R yüzünden acil kitap fonumda sıfırı tükettim. Kraliçe seçilmediği için mutluyum, ona katılamamak çok koyardı :slight_smile:

3 Beğeni