KR Kitap Kulübü #2 Kurt Vonnegut - Otomatik Piyano

Kulübümüz ikinci etkinliğiyle tüm hızıyla devam ediyor. Büyük bir çekişmeden sonra adını birinciliğe yazdıran Otomatik Piyano’yu okuyacağız ve bu başlıkta tartışma başlangıcının tarihinden itibaren üzerine konuşacağız.

Kitap nedir diye kısa bir bakış atmak isterseniz sitemizdeki habere bakabilirsiniz:

Aynı zamanda temin konusunda problem yaşanmaması için ekleme yapayım. Şurada daha detaylı görebileceğiniz üzere Kitapyurdu’nda stoklarda gözükmüyor. Bunun nedeni sanıyoruz firmalar arası problem.

Otomatik Piyano’nun, Vonnegut’un kronolojik olarak ilk kitabı olduğunu da hatırlatalım (Kurt Vonnegut Kitapları).

Önemli Not: Kitap tartışmasının başlangıç süresi yine anket bitiminden 3 hafta sonrası olacak. Yani başlangıç 6 Kasım 2018.

İlk etkinliğimiz Yu Hua - Kanını Satan Adam’ın kapısının da her zaman açık olduğunu unutmayın. Buradan başlığına ulaşabilirsiniz.

Son olarak Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü’nün ana başlığına hepinizi bekleriz. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz:

Keyifli okumalar ve sohbetler hepimize.

16 Beğeni

Korgaya verdik geliyor dediler sabah. Bakam bekliyoruz. Bir de kedi beşiğini aldım çok met etmişsiniz. Sizler bu alemin Walter Whiteları olduğunuz için methinizden sual olunmaz :Pp

7 Beğeni

Herkese yeniden keyifli okumalar dilerim. :musical_keyboard:

7 Beğeni

Bu sefer akıllılık edip seçimler sırasında sipariş verdim. Bugün kitabıma kavuştum.:dancer:t2: Herkese şimdiden iyi okumalaaar. :blush:

6 Beğeni

Anlaşılan bu defa süreyi uzatmaya gerek kalmayacak. Temin konusunda problem yok.

İncelemesini mi diyorsun? Bir de @Mustafaizmirli’nin yazdığı Paldır Küldür yazısı vardı. Rıhtım’da sevilen bir isim Vonnegut.

4 Beğeni

Hahahahayır ben daha çok başlık altı yorumlarda denk geldim :sweat_smile:

@diddem
Hahahaha ya başka kitap seçilseydi :Dd

2 Beğeni

:joy::joy: Şöyle kiii biraz risk aldım. Otomatik Piyano ve Karanlığın Sol Eli’ni sipariş verdim. Görünmez Kentler kazansa patlayacaktım. :sunglasses: Ama seçimlerde yine birinci geldik.:dancer:t2::dancer:t2:

4 Beğeni

Aynen :+1:

Şöyle sitede yapılan haber, liste ve dosyalarda adının geçtiği birbirinden ilginç bilgilerin bulunduğu Vonnegut sayfasını da paylaşayım dedim hazır bahsi açılmışken :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Bu sıralar rıhtımın gündemi yoğun buralara pek bakamamışız :grinning:.
Elimde olmayan nedenlerle henüz temin edemedim kitabı. Hafta başında alacağım kısmetse, şimdiden ön sıralarda alayım yerimi :blush: . Iyi okumalar dilerim herkese. Gelmişken birşeyler söylemek isterim. Etrafımda maalesef kitap okuyan çok fazla insan yok. Okuyanlarla da tür konusunda pek uyuşmuyoruz. Bu nedenle Kitap Kulübü benim için çok büyük bir güzellik oldu. Ortak paydalarda birşeyler paylaşabileceğim birilerinin varlığını bilmek güzel şey. Emeği geçenlere tekrar teşekkürler. :bouquet:

7 Beğeni

Kitap Kulübü çok değerli. Unutmayalım. :smiley:

:krs:

3 Beğeni

Kitap o kadar sorunsuz geçti ki elime birkaç gün gelmemiş gibi davranmak zorunda hissediyorum kendimi.

Geç gelir diye bir kitaba bile başlamıştım hatta. Yine ben planlar yaptım ve tanrı kıskıs güldü zaar. Neyse onu bitireyim hemen başlıyorum Kurt amcaya :Dd

7 Beğeni

Herkes güzel güzel okuyor heralde kitabını kimse birsey yazmamış :grinning:. Benimkisi yine Kanını Satan Adam vakasına döndü hala bekliyorum :sweat_smile:.

2 Beğeni

Ben bu ay okuyamayacağımı düşünüyordum ki tahmin ettiğim gibi oldu 5 kasımda arasınavlar başlıyor :cry: :sob:

2 Beğeni

Kitap bayadır elimde ama bir türlü başlamadım. Sürekli erteliyorum.:roll_eyes:

2 Beğeni

Dün akşam bitirdim kitabı, hakkında konuşacağımız günü bekliyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Hâlâ edinmemiş olanlar için, çekiliş bu gece sonlanıyor:

1 Beğeni

Ben daha kitabı yarılayamadım bile :frowning: Neyse. Daha zaman var.

2 Beğeni

Selamlar.

Kitabı uzun yıllar önce Metis baskısından okumuştum. Kısaca bir endüstri 4.0 sonrası durum var ve başarısız bir devrim girişimi. Tabi uzun bir zaman geçtiği için çok net hatırlamıyorum. Ancak çok çok beğenmediğimi hatırlıyorum belki de çeviridendir.
Saygılar.

Spoiler felan yazsana.
Bi belirt kitabın yarısındayım içine ettin sonunun ne diyeyim şimdi sana.
Blur özelliğini kullan.