Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

(Ezgi ) #352

Kitaplardan hiçbiri ilk bakışta ilgimi çekmedi bu sefer. Yazarlardan sadece Haruki Murakami’yi biliyorum ve fırsat buldukça okurum zaten. İsim güzelliğinden gideceğim şimdilik yani Acil Gerçekdışılıkta Maceralar.

Yok ya değiştirdim Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği daha hoş geldi geride kalanlara sempatim var iki ankettir :smile:

(Didem) #353

Zor seçim oldu. Varolmanın Dayanılmaz Hafifliğini okumuştum. Perec in kayboluş kitabını beğenmiştim onun için gözüm kaydı. Ama bir taraftan da Hermann Hesse gerçeği var ortada :disappointed: Sonunda hiç duymamış olduğum in Max Blecher ı seçtim :see_no_evil: Kitap kulübümüz sayesinde hep hep hep tanımadığım yazarlarla tanışıyoruum. Bol kulisli seçimler hepimizeee :dancer:t2:

(Cem) #354

:heart_eyes:

:neutral_face:

(Onur Selamet) #355

Jaguar Kitap için hislerim bu sıra şöyle:

Özet

iran

W ya da Bir Çocukluk Hatırası benim de okuma listemdeydi. Kulüple okumaya yetişemesem de daha sonra yorumları takip etmesi keyifli olabilir. :yum:

(Ezgi ) #356

Ya baktım Acil Gerçekdışılıkta Maceralar önde bana pek gerek yok geride kalan bir mazluma acıdım işte öyle :crazy_face:

(m) #357

Bir yerlerden tanıdık geliyor bu kitap derken hatırladım. Birşeyler demişim zamanında :grin: Çok da değiştiğini söyleyemem fikirlerimin. Ama merakım hiç azalmadı çok merak ediyorum bu seriyi de. Umarım fikirlerim de okuduktan sonra daha olumlu olarak değişir. :blush:

(Burak Kuşcu) #358

Belki bir gün uçarızı okudum, çok güzel yazmış Aylin Balboa ama okuduğum için ona oy vermedim :smile:

Oyum, Acil Gerçekdışılıkta Maceralar’a gitti çünkü merak ettiğim ve okuma listemde olan kitaplardan biriydi.

Bener’de son iki öyküm kalmışken yeni anketin açılması beni korkutuyordu. Özellikle çeviri edebiyat istemediğim şu dönemlerde okuma sıramı sekteye uğratabilecek ve sahip olmadığından cebime de zararı dokunacak kitapların ankette olmaması için dua edip duruyordum ve baktım ki onlardan biri yok. O yüzden bu aylık ben yokum, oy da kullanmayacağım. -Olması gerektiği gibi-

Notçuk: Öykü kitaplarında her öyküden sonra küçük bir es verilmesi gerekiyor, sindirmek için. Bu da sonuna doğru başladıysanız ne yazık ki benim gibi kulüp içinde geri kalmanıza yol açıyor. En azından içinde yığınla öykü olmayan bir kitap ya da o tarz olacaksa da okumaya erkenden başlamanızı öneririm.

(Alişan Kayabölen) #361

Haruki Murakami’yi sürekli duyan ama bir türlü okuma fırsatı bulamayan biri olarak oyumu ona verdim. Ama sanırım bu en iyi kitaplarından biri olarak görülmüyor, yorumlara ve oy dağılımına göre sonradan değiştirebilirim :slight_smile:

(Emre Can Doğan) #362

Aylin Balboa lütfen. :slight_smile:

(Muhammet Topcu) #363

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği’ni okumuştum vakti zamanında. Güzel bir kitaptı ancak okumuş olduğumdan oy vermedim ona. Aynı şekilde Haruki Murakami’nin 1Q84’ünü okumuştum, genelde koca kitaplar beni tatmin eder. Hatırımda bu durumun zıttı olarak yer etmiş nedense. Bu sebeple Haruki Murakami’ye yanaşmak istemedim. Aylin Balboa’ya verdim gitti oyumu.

(Hazal Çamur) #364

W ya da Bir Çocukluk Hatırası ile ilgili: İkinci Dünya Savaşı teması beni pek çok nedenden inanılmaz soğuttu. Filmler, oyunlar bile onun üzerine. Edebiyatı bu işe çok bulaştırmak istemiyorum, fakat diğer sektörler ekmeğini yedi bitirdi. Daha da yemeye devam ediyorlar bir şekilde. O nedenle bu esere çok ama çok uzaktayım.

Kitap şu an zirveyi zorlamıyor ama yine de dayanamadım, fikrimi belirtmek istedim.

Aylin Balboa olmasın mı yav? Olsundu. Ay olabilir miydi böyle bir şey, çünkü lütfen olsundu. (olamadı)

(Emre Can Doğan) #365

Max Blecher ve Milan Kundera zirveyi paylaşamıyor. O yüzden eşitliği bozmak ve sonucu kesinleştirmek için Aylin Balboa’ya oy verin sayın seçmenler! Yerli kitap, yurdun kitabı! Herkes onu okumalı! :buyucu:

(Cem) #366

Oylamanın 1 saat sonra kapanacağını haber vereyim!

Son oylar…

(fatih çetin) #367

Bu etkinliğe de katılamayacağım ama istediğiniz kitaba oy verebilirim :slight_smile:

(Ezgi ) #368

Aylin Balboa’ya çektim. Nasıl olsa Blecher da Kundera da çıksa katılamayacağım bu ay oylamaya fazla etki etmeyelim.

(Barışcan Bozkurt) #369

Max Blecher’a oy vermeye geldim ama erkenden kapanmış.

Nasıl kaçırdım ya oylamayı ben. İlk oyumu verecektim… :disappointed_relieved:

(Didem) #371

Enee Kundera kazanmış. Diğer kitapları da hep sipariş vermiştim halbuki :sweat_smile: Okuduğum kitap seçildiğine göreeee diğer anket seçeneklerini kendi kendime okuyayım ben de bari :see_no_evil: