Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Ee Kaçan Ayna kazanmış? Azınlıklar birleşince güzel şeyler oluyor demek ki… :smiley:

1 Beğeni

Oysa bir saat daha var sanıyordum :grin:.
Bu arada ufak bir not düşeyim kitabı alacak arkadaşlara. Yanlış hatırlamıyorsam Kaçan Ayna kitabındaki tüm öyküler yazarın Monokl yayınlarından çıkan Düşsel Konçerto Cilt Birde de bulunuyor. Kaçan Ayna sürekli benzer temalar üzerinden ilerlediği için insan bazen öyküleri karıştırabiliyor. Düşsel Konçertoda daha çok öykü bulunduğu için bu açıdan daha çeşitli. En azından satın almadan önce aklınızda bulunsun istedim.

2 Beğeni

Bunun derlemesi ve editörlüğü Jorge Luis Borges’e ait galiba farklı olarak.

1 Beğeni

Evet, Düşsel Konçerto’yu ise Papini’nin kendisi derliyor. Yanlış hatırlamıyorsam dergilerde vesaire yayınladığı öyküleri yazılış tarihine göre üç bölüme ayırmıştı ilk ciltte.

2 Beğeni

Oylama bitmiş ve Kaçan Ayna kazanmış. :joy:

Herkese keyifli okumalar dilerim.

1 Beğeni

Muharrem sen misin :joy:

Ay çok sevindim. Enpara indirimiyle alayım hemen

1 Beğeni

Vuhuuuu :krs:
Tamamdır okuyacağım ben bunu. :blush: Umuyorum, harhalde, galiba, sanırım, yani, kesin gibi, belki…

1 Beğeni

Papini’nin Düşsel Konçerto 1 ve 2’sini okumuştum. İlginç bir kişiliği var. Açıkçası onun kazanmasına sevindim.

2 Beğeni

Sipariş verildi. Katılım ne kadar olacak bakalım. :roll_eyes:

1 Beğeni

Yeni kitap, yeni anket isteriz! :crazy_face:

2 Beğeni

Yakında! :krs:

Ayrıca kulübe gösterdiğin ilgi çok kıymetli. Teşekkürler. :slight_smile:

4 Beğeni

Oturduğum cafenin taa diğer çaprazında birisi oturuyor. Kapaktan Kanını Satan Adam’ı okuduğunu anladım. Burada kapak üzerine konuşmasaydık hayatta dikkatimi çekmezdi ya da kitabı tanımazdım aaa Yu Hua diyerek. İyi ki kurulmuş kulüp :dancer:t2:

5 Beğeni

Hepinize merhaba! Keyifli bir haberle geldim. KR Kitap Kulübü’nün 6. etkinliği için bizi heyecanlandıran özel bir şey düşündük. Eminiz sizi de sevindirecek.

Kulübümüzde hem Türk edebiyatı kütüphanemizi genişleteceğiz hem de bunu interaktif bir şekilde yapacağız. Gelelim içeriğine. 6. etkinlikte Orada Bir Yerde’nin yazarı Engin Türkgeldi’yi kulübümüze konuk edeceğiz. :krs:

Katılım sıklığına bağlı olarak, eğer sayı çok olursa kendisini doğrudan foruma davet edeceğiz ve kendisine hem okuduğumuz kitap hem de edebiyatla ilgili sorular sorma şansına erişeceğiz. Katılım daha az olursa ise etkinliğe katılım gösterenlerle birlikte sorular hazırlayacağız (herkes aklındakini yazacak) ve yanıtlaması için yazara göndereceğiz. Bu da Kayıp Rıhtım Portal’da yayınlanacak.

Umarım hoşunuza gitmiştir. Gelecekte kulüpte arada bir bu tarz etkinlikler görmek ister misiniz? Cevabınız evetse istediğiniz yazarları da bu başlık altında belirtmeyi unutmayın.

Kitap 96 sayfa olduğu için bu sefer etkinlik süresi 2 hafta olsun. Yani tartışma başlangıcı: 15.03.2019. Tartışma başlama tarihinden sonraysa kitapla ilgili soruları toplarız ve katılım sıklığına göre hangi yolu izleyeceğimizi belirleriz. :slight_smile:

13 Beğeni

Engin Türkgeldi, hem eserini hem de kişiliğini sevdiğim nadir yazarlardan. Bir eserle olan bağ bazen yazarını tanıyana kadardır ya, ben Engin Türkgeldi’yi tanıdıktan sonra eserlerini daha çok sevdim. Bir insan hem alt-zine gibi bir dergiyi çıkarıp, hem basılı ilk eserinde Can Yayınları’ndan çıkma başarısını gösterip, hem de nasıl “bu derece” mütevazı olabilir?

Orada Bir Yerde ilk çıktığı zamanlarda okuyup çok sevdiğim bir eserdi. Gerek bu eserin, gerekse yazarının kulübe dahil oluşuna inanılmaz sevindim.

Dilerim okuyacak diğer arkadaşlar da eseri benim kadar sever. Sevmese bile, Çağdaş Türk Edebiyatımız’a dair olası önyargılarının kırılacağına inanıyorum :slight_smile:

Bu tür etkinlikler içinse --> #devam

Özet

Not: Çok şükür bu etkinlikte kitap almak zorunda kalmayacağım klsadfasdf Beni o doğalgaz faturaları mahvetti.

3 Beğeni

Öncelikle katılmak isterim fakat süre ile ilgili şöyle bir sorunum var. Bu ay kitap bütçemi kullandım ancak bir sonraki ay alabileceğim. Siparişler de ha deyince gelmiyor. Kaçan Ayna bile son dört gün kala elime ulaştı oyalanmadan almama rağmen. Sağdan soldan bulabileceğimi de sanmıyorum. Tabi bu tamamen kişisel bir olay. Süre bu sebeple bir parça kısa geldi bana. Duruma göre uzatmayı düşünür müsünüz?

Kendisini hiç okumadım. Adını duydum ama fırsatım olmadı. Benim için güzel bir kazanım olabilir. Belki soğukluğumu, beni saşırtarak kıran yazarlardan biri olabilir.

Ek olarak aklıma gelen ve önerecek -yaşayan- bir yazar pek tanıdığımı sanmıyorum. Okuduklarımı ve okumaya çalıştıklarımı da pek sevmedim. İmkanlarım el verdiğince katılmayı düşünüyorum. Böylece yazar dağarcığım da genişlemiş olur. Yine de eğer beni çok daraltacak bir kitap çıkarsa o etkiliği es geçebilirim. Fakat kimseyi etkilememek adına bunu belirtmeyeceğim.

3 Beğeni

Eğer genel olarak süre problem olursa 20 gün de yapabiliriz. Diğer türlü başlık hep tartışmaya açık olacak zaten. Bunun dışında başlangıç tarihinden sonra soru için 2-3 gün sonra katılacağım beni de bekleyin dersen bekleriz. Biz bizeyiz ya zaten. :smiley:

4 Beğeni

Ben varım. :point_up:

1 Beğeni

Geç kalmaktan nefret ederim. :expressionless: Olmazsa kitap firmasına çemkiririm. :sweat_smile: Ne demek geç gönderiyorlar? :crazy_face:

1 Beğeni

Bence hangi ay hangi kitabın okunacağını çok önceden belirleyelim. (3 ay öncesinden olabilir mesela.)
Herkes de kendini ona göre hazırlar.

Ben bu seferkine muhtemelen katılamayacağım. Çünkü bu cuma sınavım var. Cumadan sonra kitap listesi oluşturacağım da o kitaplar gelecek derken yetişmez.

Bence önceden ne okuyacağımızı bilirsek okunacak kitabı önceden alır kütüphanemize ekleriz. Kitabın okunma zamanı gelince de okur görüşlerimizi paylaşırız. Böylece daha çok kişi kulübe katılmış olur.

2 Beğeni

Benim için kulübün en keyif aldığım kısmı anketle kitabın belirlenme aşaması. O yüzden bu ay altıncı kitap hemen belli oldu ya, yedinci kitabın anketini yapalım Mart ayında çoğu kişi edinir kitabın tartışma zamanı gelene kadar. Ben hala Papini okuyacağım mesela :laughing:

2 Beğeni