Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Aslında belirlenirse fena olmaz. Mart ayı siparişimde hepsini bir geçerim. Öbür türlü tek kitap kargosu can sıkıcı oluyor.

3 Beğeni

Normalde etkinlik süresi kitap edinme süresiyle birlikte 3 hafta. Bu süre genelde çoğu kişiye yeterli oluyor. Bu kitap kısa diye 2 hafta olarak yazdım ancak problem olursa 1 hafta artıralım. Zaten her etkinlik için herkesin uygun olamaması doğal.

Bunun dışında 3-4+ aylık etkinliği şimdiden belirlemek olumlu olmaz. Hatta kulübü büyük ihtimalle bitirir. 3. aydaki etkinlikte 1-2 kişi katılırken bulabiliriz kendimizi ne yazık ki. Her ay etkileşimli bir şekilde götürmek çok daha iyi oluyor.

5 Beğeni

Sonraki anketi yapsak en azından? Bir heyecan olsa, bir gaza gelsek, sandıkları terk etmesek :slight_smile: ?

Şu kısma çok katılıyorum ama.

5 Beğeni

Listenin uzun süreli belirlenmesi bence de daha az katılıma sebep olur ama şu an özellikli bir okuma durumumuz olduğu için anketi yapabiliriz sanki aslında, belki, bir ihtimal :hugs:

2 Beğeni

Ama anket yeni kitaba olan ilginin geri planda kalmasına sebep olacaktır derseniz de haklı olabilirsiniz. Bilemedim :sweat_smile:

4 Beğeni

Anket kısmı cidden çok keyifli, ama @gozdenur19’un dediği gibi yeni kitabı geri planda bırakabilir. Bir de bu kadar sık kulüple ilgili aktivite katılımcıları boğabilir. Hem forum hem portal hem sosyal medya hesapları… Hepsine yığılma olur bu kadar yakın zamanda kitap seçimi yaparsak.

3 Beğeni

İhsan Oktay Anar’ı bu etkinlikte görmeyi çok isterim açıkçası.

1 Beğeni

Arkadaşlar Engin Türkgeldi’nin Orada Bir Yerde kitabını okumaya başladım. Beni saşırttı açıkçası. Daha henüz iki öykü okumuş olmama rağmen çok beğendim. Gerçekten dili çok güzel. Tereddütte olan varsa bir an önce alıp başlasın bence epey güzel. Kitap bitene kadar da bozmazsa eğer sanırım yeni kitabını sabırsızlıkla beklediğim yazarlar arasına katılacak. Bir ara “Ya acaba kapağı yanlış mı kapladılar? Yabancı birinin öykülerini mi okuyorum?” dedim. Çok güzel noktalara değinmiş. Daha ilk öyküsüyle beni yakaladı.

6 Beğeni

Yeni anket gelecek mi? Kulüp devam edecek mi? Aslında yeni alışveriş yaptık ama merak ettim. :smiley: Belki yüzde 3 ihtimalle elimde olan bir kitaba filan denk gelir.:roll_eyes:

1 Beğeni

Güzel bir içerik. Hem yeni kitaplar öğreniriz.

Yeni anket ne zaman? Alıştım kulübe, almam ya da okumam gereken kitap olmayınca garip geliyor :smiley:

1 Beğeni

:smiley: Kitaplar hazır ancak bugün vakit bulup açamadım anketi. :frowning:

Yarın açmaya çalışacağım. Avrupa edebiyatı listesi hazırladık Onur’la. Umarım beğenilir.

1 Beğeni

Hepinize merhaba!

KR Kitap Kulübü’nün büyük heyecanlarla :stuck_out_tongue: beklenen yeni anketi karşınızda. Bu sefer sizleri görece az bilinen Avrupa edebiyatına götürmek istedik. Farklı ülkeler, yazarlar ve ilginç tatlar. Umarım beğenirsiniz.

Not: Etkinlik tarihi anket bitiminden 3 hafta sonra (20.04.2019) başlayacaktır.
Not 2: Anket açıldıktan 4 gün sonra, yani bu cumartesi (30.03.2019) 23:59’da kapanacaktır.

Hepinize keyifli oylamalar!

0 oylayan

4 Beğeni

Elimde sadece Ernst Jünger var. Neyse bari bu sefer bir tanesini tutturabildim. :smiley: Buna katılamama olasılığım yüksek ama bakacağız.

2 Beğeni

o anket biraz zor kapanır :slight_smile:

1 Beğeni

Ilk defa elimde olan bir kitap anketlere dahil oldu :joy: Hemmen verdim oyumu Cam Arılar’a. Şansı bol olsun!

1 Beğeni

Oyum, minicik, 72 sayfalık bir kitap olan Gitmeliydin’e.

Okuma listemde olan bu kitabı görünce pek mutlu oldum :slight_smile: Uzun zamandır merak ediyordum. Belki Kulüp vesilesiyle daha erken okurum.

2 Beğeni

Nasıl olacak bilmiyorum ama umarım Bağlar kazanır, konusu en çok hoşuma giden o oldu. Nolur Bağlar :heart_eyes:

O Gece Gördüm Onu ve Cam Arılar da hoşuma giden diğer kitaplar arasında. Onun dışında listedeki diğer kitapları görünce şöyle oldum “Ehh güzele benziyorlar, birkaç yıl içinde inşallah canım yaaa” :roll_eyes: Kitaplar konusunda garip bir sezgim var, bir kitabı beğenip alırsam genelde beğenmiş oluyorum okuduktan sonra da. Aldıklarım arasında sevmediğim kitap çok az - ama var bu sezgi her zaman çalışmıyor yani :smile:

Bakalım ne olacak şimdi konumlandık Bağlar’a ilerleyen günlerde fikrim değişebilir. :wink:

1 Beğeni

Gitmeliydin. :muscle:t2: Jaguar yayınları ne bassa benlik çıkıyor, aklım Cam Arılar’a da biraz kayar gibi oldu onun için. Ama konu bakımından Gitmeliydin!

Reis kime oy verdiyse ona. :slight_smile: