Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Cam Arıları görünce hiç düşünmeden onu seçtim. :smile:

Yazılı düşüneyim…

İlk etapta Gitmeliydin, Bağlar ve Cam Arılar arasında kaldım :thinking:

Gitmeliydin, vadettiği gizemle; Bağlar, yerini bulamama olgusunu konu etmesiyle; Cam Arılar, değişen çağla birlikte kendi değerini ve o zaman kadar yaptıklarını sorgulatma haliyle dikkatimi çekti.

Vardım ikinci etaba, kaldım Bağlar ve Cam Arılar arasında.

Bağlar, aynı aileden farklı fertlerin bakış açısıyla olayları anlatıyormuş; Cam Arılar, kendi zamanının ruhunu irdelerken bugüne kadar uzanan tahliller de barındırabilen distopya.

Üçüncü etaba gelip tıkandım.

Bağlar, anlatıcı bakış açısında tutturduğu ritimle Cam Arılar’sa Alman edebiyatından çıkan distopyasıyla cezbediyor.

O ikili arasında kaldım :man_shrugging:

2 Beğeni

Sanırım Cam Arılar’ı almaya hazırlanmalıyım :weary:

Herkese merhaba,
Kanini Satan Adam’i henuz bitirmistim ki bu guzel KItap Klubunu farkettim ve hemen uye oldum. Sanirim "Cam Arilar"i okuyoruz ve 20 Nisan itibariyle de tartismaya baslayacagiz. Cok heyecanli…emegi gecen herkese cok tesekkur ederim

2 Beğeni

Hadi bakalım, listeye bir de Cam Arılar eklendi :slight_smile:

1 Beğeni

Cam Arılar’ı epey merak ediyorum ben de. “Otomatik Piyano” tartışmasına girememiştim (harika bir kitap, hala etkisi var üzerimde) yoğunluktan dolayı ama bu fırsatı kaçırmayacağım bu sefer!

1 Beğeni

Bu sefer kargo beklerken delirmece yok :grinning:
Biz hazırız :honeybee:

5 Beğeni

Çok sevindim. :smiling_face_with_three_hearts: İlgili başlıklarda diğer kitaplarla alakalı yorumlarını da bekliyoruz.

Evet bu arada dünün seçim telaşı olunca yazmayı unutmuşum. Cam Arılar bu anketi açık ara farkla kazandı. 20 Nisan itibarıyla etkinlik başlayacak. Birazdan başlığını da açacağım. :krs:

4 Beğeni

Yeni anket ne zaman diyip bir fitili ateşleyelim…

1 Beğeni

Selamlar!

Yeni bir anket, yeni bir heyecan. KR Kitap Kulübü’nün sekizinci durağının kitap seçimine hoş geldiniz. Yine değerli yazarlar listemize konuk oluyor. Bakalım yeni kitabımız hangisi olacak?

Not: Etkinlik tarihi anket bitiminden 3 hafta sonra (22.05.2019) başlayacaktır.
Not 2: Anket açıldıktan 4 gün sonra, yani bu çarşamba (01.05.2019) 23:59’da kapanacaktır.

:krs: - Ayrıca bu yolculukta şimdiye kadar kulüple olan herkese çok teşekkürler! Nice tartışmalara.

0 oylayan

Keyifli oylamalar!

1 Beğeni

Shirley Jackson’u okudum ama şuradan beş kişi daha okuyacaksa oyum onadır. Aklımda yer eden bir kitaptır. Bir önceki seçkiye misafirlerim olduğu için katılamadım. Neyse artık müsait bir vakitte onu da okurum.

2 Beğeni

Oyum daha geçen gün aldığım ve çok kısa bir süre içinde okumayı planladığım Sınırdaki Ev’e

1 Beğeni

Bu ay yeni kitap alıp okuyamam o yüzden daha önce okumuş olduğum Şehir ve Şehir’i seçtim. Etkinlik bitimine kadar finallerim bitmiş olursa sayfaları tekrar karıştırmaktan zevk duyarım :slight_smile:

2 Beğeni

Shirley Jackson’ın "Biz Hep Şatoda Yaşadık"ına gelen oyların çoğu katıl(a)mayacakların tavsiyesi sanırım. Umarım katılacaklar da vardır o oylar arasında. :smiley:

2 Beğeni

Okuduğum için rahatlıkla katılabilirim. (Biraz hile mi oldu ne :stuck_out_tongue: ) Yine de güzel kitaptı şimdi. :sweat_smile:

Katıldıktan sonra önemli değil hile olup olmaması. :stuck_out_tongue: Sonuçta fark etmez tartışmaya geleceksin. Sözünü de almış olduk. :slight_smile:

2 Beğeni

Niran Elçi bir röportajında George Saunders çevirmekten çok zevk aldığını, favorilerinden biri olduğunu söylemişti. Sanırım seçilmese bile bu anket kitabo almama vesile olacak.

3 Beğeni

İçSavaşDiyarı Feci Düşüşte benim de kesin okuyacaklarım listesinde. Okurluğuna çok güvendiğim arkadaşımın önerisi Sınırdaki Ev de öyle.

2 Beğeni

Son zamanlarda okumadığım çok kitabım birikti. Bunları eritmek ve daha fazla artırmamak amacıyla sadece elimde varsa katılabileceğim kulübe :persevere:. En azından bir süre. Ama görür görmez aklım Biz Hep Şatoda Yaşadık ta kaldı. Sanki galip gelecek gibi :grinning:. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim herkese.

1 Beğeni

Sınırdaki Ev - William Hope Hodgson

1 Beğeni