Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

İlki hariç sonrasında seçtiğim üç kitabın hepsi de üçüncü oldu. Evet, ben o zehirli okum. :sweat_smile:

1 Beğeni

Biz hep şatoda yaşadık okunmak için kütüphanede beklemekte. Onun için oyum ona.

1 Beğeni

Oyumu Biz Hep Şatoda Yaşadık’a verdim. Birinci olacağını düşünerek kitabı bugün almayı planlıyorum. Daha önceki oylamalardaki gibi bir sürpriz de olabilir tabii. :smile:

3 Beğeni

Oyum Sınırdaki Ev’e. Tamam, tamam, Biz Hep Şatoda Yaşadık’ı beğeniyorum. Tabii ki okunsun isterim. Fakat! Okudum ya :sweat_smile: Hem Sınırdaki Ev de kendi kulvarında önemli. Yani…

3 Beğeni

Yeni kitabimiz belli oldu. Yasasiiiin…

3 Beğeni

Şimdi herkes şatoda yaşayacak. Yeeyy! :heart_eyes:

3 Beğeni

Ya da… neden şatoda yaşadıklarını öğrenecekler… veya da… neden başkalarını şato sahibi yaptıklarını… Oh, miss… Gizemmetrenin göstergesini tavan yaptırayım… :rofl:

5 Beğeni

Aslında şato değil orası sıradan gecekondular. Hikaye de zaten eski Ankara da Altındağ semtinde geçiyor. Özellikle Çinçinlilerin ballı likör içmeleri nedeniyle kendilerinden geçmeleri ve ilk buldukları yerlere dere, tepe demeden diğer insanları da gecekondu sahibi yapmaları anlatılıyor.

2 Beğeni

Biz Hep Şatoda Yaşadık! Birbirimize katlanamazken, neden evlerimizi ne çok uzağa ne de çok yakına kurduğumuzun hikâyesi!

Kabul edelim, ben bu oyunu fazlaca ciddiye alarak oynuyorum :sweat_smile:

2 Beğeni

Biz zaten hep şatoda yaşadık. :smirk: Ama iyi yaşadık. Fakat çok güzel yaşadık. :heart_eyes:

1 Beğeni

Aslında kitabın başlık çevirisi yanlış, kadim Danışmentgazicede şato anlamına gelen kelime aynı zamanda Şota anlamında da kullanılmaktadır. Bu sebeple yazar bu eserinde Biz hep Şota’yla yaşadık önermesi ile, Trabzonspor’un gönüllerde taht kurmuş oyuncusu Şota’ya selam çakmaktadır.

3 Beğeni

Aay oy verdiğim kitapcağız seçilmiiş. :dancer:t2:

2 Beğeni

Yüksek bir katılımla birlikte birinciliğe oturmuş Biz Hep Şatoda Yaşadık.

Başlık şurada > KR Kitap Kulübü #8 Shirley Jackson - Biz Hep Şatoda Yaşadık

3 Beğeni

Kitap az önce elime ulaştı. :smile: Herkese keyifli okumalar dilerim.

3 Beğeni

Yeni anket bugün gelir mi acep :hugs:

2 Beğeni

evet yeni anket ne zaman ben de merak ediyorum???

1 Beğeni

Herkese merhaba değerli kulüp sakinleri. :smiley:

Kitap kulübümüzün beklenen dokuzuncu etkinliği geliyor. Yine özel bir etkinlik bizi bekliyor!

Hatırladığınız gibi daha öncesinde Engin Türkgeldi’nin “Orada Bir Yerde” adlı kitabını okuyup tartışmış, üzerine de yazarıyla gerçekten çok keyif aldığımız bir soru-cevap etkinliği yapmıştık. Tabii ki bu etkinlik sizlerin güzel katılımlarıyla eğlenceli geçince devamı için kolları sıvamamak olmazdı.

Merak edenler için daha fazla uzatmadan ikinci etkinliğimizin konuğunu hemen açıklayayım: Mehmet Berk Yaltırık. Tarihi kurmaca ve korkunun değerli kalemi Yaltırık’ı sitemizde incelemesi de yayınlanan ve güzel övgüler alan Yedikuleli Mansur adlı eserinden tanıyoruz. Bunun yanı sıra Aylık Öykü Seçkisi’nden, gerek matbu gerekse de internet üzerinde yayımlanmış öykülerinden bilenler de var elbette.

Beraber okuyup tartışacağımız (tartışma başlangıç tarihi: 17 Haziran 2019) ve sonrasında 20 Haziran 2019’da kendisiyle soru-cevap etkinliği yapacağımız eserse son çıkan “Istrancalı Abdülharis Paşa”.

Aynı zamanda İthaki Yayınları’nın yeni başladığı yerli spekülatif kurgu dizisi Pangea Kitaplığı’nın da ilk kitabı olma özelliğini taşıyan kitabın tanıtım bülteni şu şekilde:

Hepinizi tarihi olayların, eşkıyaların ve efsanevi canavarların peşinde koşacağımız bu keyifli etkinliğe bekliyoruz!

Not: Istrancalı Abdülharis Paşa’nın tartışma başlangıç tarihi: 17 Haziran 2019 | Soru-cevap etkinliğinin başlangıç tarihi: 20 Haziran 2019

11 Beğeni

Taze taze :butterfly:
Kağıt,kalem hazırlansın :memo: Kahveler yapılsın :coffee: . Ama yarına artık kitabı işyerinde bıraktım :joy:

1 Beğeni

Kitabı okurken sorularını da hazırlamayı unutma! :smiley:

1 Beğeni

Bu sefer yeni anket çizgi romanlardan oluşsa güzel olur.