Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Ben aldım 3 gün sonra geldi kidegadan ama ptt kargo değildi sanırım.

1 Beğeni

Yaklaşık 20 günlük maceranın sonucunda kargom geldi. teşekkürler ya! :smiley: Biraz daha gelmeseydi Google’dan ölüp ölmediğimi kontrol edecektim.

4 Beğeni

Tartışma başladı. Kitabı okuyanlar bu başlığa! >> KR Kitap Kulübü #12 Doğu Yücel - Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikâyeler - hunter tarafından #4

1 Beğeni

Yukio Mişima etkinliği yapalım mı?

• Evet
  • Hayır

0 oylayan

3 Beğeni

Denizi Yitiren Denizci (151 sayfa) ve Bir Maskenin İtirafları (204 sayfa). Yazarın gözde temalarını ve tutturduğu duygusal tonu keşfetmek için bu ikisi iyi bir başlangıç olabilirmiş gibime geliyor.

2 Beğeni

Yazarın kitaplarını kapsayan bir anket açacağım ve beraber seçeceğiz. Tabii oylamaya etki edecek her türlü yorum serbest. :smiley:

2 Beğeni

Niyet, "evet"leri arttırmaktı da, ister istemez “Hangi kitap?” sorusu için de algı yapmaya başlamışım :sweat_smile: Neyse, tek mesajda iki algı birden, diyelim :sweat_smile:

1 Beğeni

Gözüme çok çarpan ve merak ettiğim bir yazar fakat henüz hiç kitabını okumadım. Bir ara hepsini al mı yapsam dedim kendime ama cesaret edemedim. Bu vesileyle bir kitabını okuyunca beğenirsem devam edebilirim. :slight_smile:

2 Beğeni

Yazarı bu sene ilk kez Denizi Yitiren Denizci ile tanıdım.

Kitabın sonu hariç, bahsettiği olaylar aslında oldukça olağandı. Fakat anlatımı tam da aradığım şeydi: kültür farkının yarattığı bir ilgi çekicilik ve yazarın kaleminin kuvvetiyle bayılmıştım.
Ama uyarmalıyım, sonuyla dehşete de düştüm.

Şimdi Kidega kampanyası ile Bir Maskenin İtirafları’nı aldım. 2020 okuma listemde üst sıralarda. Kulübümüzde Mişima ihtimalini görünce gerçekten heyecanlandım :slight_smile:

Not:

Denizi Yitiren Denizci’yi okurken şöyle bir yorum yapmışım:

3 Beğeni

Oy dağılımı süper. Birisi faşist bir kulüp olduğumuzu öne sürse aksini iddia edemeyiz öyle bir anket.

2 Beğeni

Gerçekten öyle :smiley: Ama Yukio Mişima da okunmak isteyemeyecek yazar değil şimdi. Elimde bir kitabı bile var henüz okumadığım, kulüple okumak nasip olur umarım.

O zaman sonuç belli. Ahali Mişima istiyor! (Ufak isyan sesleri de yok değil… @Kotununiyisi)

Gelsin bir sonraki etkinliğimiz. Arka arkaya iki tane etkinlik yapıyoruz, hayırlısı. Yılı Doğu Yücel’le kapadık, Mişima’yla açalım.

Not: Etkinlik tarihi anket bitiminden yaklaşık 3 hafta sonra (25.01.2020) (ilk defa 2020’li tarih atmak) başlayacaktır. Kitabın uzunluğuna göre oynama yapabiliriz sürede.
Not 2: Anket açıldıktan 4 gün sonra, yani bu cuma (03.01.2020) 23:59’da kapanacaktır.
Not 3: Stokta olmayan kitapları dahil etmedim.
Not 4: Bereket Denizi dörtlemesini dahil etmedim.

Hadi buyurun. Keyifli oylamalar.

• Denizi Yitiren Denizci
  • Bir Maskenin İtirafları
  • Bahar Karları
  • Dalgaların Sesi
  • Altın Köşk Tapınağı
  • Yaz Ortasında Ölüm
  • Aşka Susamış

0 oylayanlar

1 Beğeni

Elimdeki kitap Bir Maskenin İtirafları olduğu için onu oyladım. Bir Maskenin İtirafları yazarın ilk kitabıymış. Ben de bir yazara başlayacaksam ilk kitabından başlama taraftarı olduğum için onu satın aldım bu ay. Açıkçası okuma fırsatının bu kadar erken geleceğini düşünmüyordum :smiley:

(Gerçi daha anketin kazananı olmadığı için belli değil okur muyum okumaz mıyım ama totem olsun :smiley: )

2 Beğeni

Oyum uygun tekliflere satılıktır. :sweat_smile: Ne seçeyim bilemedim. Güzel bir şeyler önerilsin de onu seçeyim. Hiçbir fikrim yok. Kendimi kulübün sıcak kollarına bırakıyorum.

1 Beğeni

Son birkaç aydır hiç kitap okuyamadım. 2020’de bu duruma son vermek istiyorum. :expressionless: Mişima 2020’de tanışmak istediğim yazarlardan birisi. Bu amaçla Denizi Yitiren Denizci ve Dalgaların Sesi kitaplarını satın aldım bile. Kitapları aldıktan sonra Mişima hakkında daha detaylı bir araştırma fırsatı bulduğumda ise en ilgimi çeken kitabı " Bir Delinin İtirafları" oldu. Umarım kazanan bu kitabı olur. :heart_eyes:

1 Beğeni

Ben de tarzının, yazımının değişimini deneyimlemek adına ilk kitaptan başlama taraftarıyım. O sebeple oyum Bir Maskenin İtirafları oldu.

Cumaya daha çok var. https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.b7b1e2a4729a994644f01575ba1b5aac&pid=Api&rurl=https%3A%2F%2Fmedia.giphy.com%2Fmedia%2Fl46CnPlsjeElZlZao%2Fgiphy.gif&ehk=V6OMrF03%2Bn9YOdC3mD%2Baa8QXrMTeADXC7gtBfyzTqp0%3D

2 Beğeni

Bkm de kargo bedava bitecek mi bilmediğim için bende biraz sabırsızca bekliyorum. :bender: .

2 Beğeni

Saatler kaldı. Kitabı şimdiden sipariş etmek istiyorum ama iki kişi ile anketin sonucu değişebilir. :rabbit2:

1 Beğeni

Altın Köşk Tapınağı dikkatimi çekmişti ama herkes Bir Maskenin İtirafları kitabını seçmiş madem ben de oyumu oraya kaydırdım. Gerçi sanırım öbürünü de alacağım. Dört kitaplık seti de ilgimi çekti ama çoğu yerde satışı yok. Kitapyurdu sitesinde var bir tek o da yeni fiyattan acaba yeni baskı mı yaptı emin olamadım. :thinking:

1 Beğeni