Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Kazanan > Bir Maskenin İtirafları

2 Beğeni

Sonunda elime geçti.

3 Beğeni

Arka plan etkileyici. :smiley:

Ben yine kargo problemiyle uğraşıyorum. Şansa bak… Bu sefer de Kidega kitapları temin etti, ama bir türlü kargoya vermedi.

2 Beğeni

Aynı durum bende de var. Uygulamadan şikayet talebi açtım ve çemkirdim resmen. Hemen kargoya verdiler Cuma günü. Muhtemelen yarın elime ulaşır. :buyucu:

1 Beğeni

Kitabı ne zaman tartışacağız?

25 Ocak’tan itibaren ilgili başlıkta başlayacak.

Detaylar >

1 Beğeni

Yayında mıyız :slight_smile: ? Herkes en günahsız olanımızı mı bekliyor yoksa?

2 Beğeni

:smiley: Hastalıktan bakamadım, etkinliği de unutmuşum. Kitap kulübü başlıkları çok altta kalıyor, o sebeple insanların gözünden kaçıyor. Etkinliğin başladığının hatırlanılması ve görülmesi için üste sabitlenmesi ve panoya koyulması lazım.

1 Beğeni

Yaşanan üzücü hadiselerden sonra benim de kafamdan çıkmış… Sanırım okuyup pek beğenmeyen bir ben olacağım gibi… :roll_eyes:

Şahsen bitirdikten sonra yazarın stoklarda olan tüm kitaplarını sipariş verdim. Kısacası eser şimdiden 2020 okuduğum en iyi kitaplar listesinde olacak kuşkusuz. Bunun dışında benim için ayrı bir yer edecek yazarla tanışmış olmanın keyfini de yaşıyorum. Detaylı yorumu başlığa iyice iyileşince yapacağım.

Diğer yandan ben kitabı okurken çok beğenmeyen çıkacaktır diye düşündüm. Tabii kitap kulübü değişkenlik gösterebilir. Forum genelinde düşünürsek her 20-30 okuyandan birisi beğense bu eser için kâfi.

2 Beğeni

Okuma alışkanlıklarıyla da alakalı bir durum biraz. Ben yazarın dilini çok beğenmedim. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben kitabı okumaya başladım ama birkaç gündür hiçbir kitabı elime alamıyorum, o yüzden kaldı öyle :pleading_face: Okuduğum kadarıyla yazım dilini beğenmiştim. Umarım yarın devam edebilirim.

1 Beğeni

En son Yukio Mişima’nın “Bir Maskenin İtirafları” kitabını ağırmıştık. Ardından uzun bir ara verdik. O zaman şimdi inziva özel etkinliği yapalım. Evde geçen vakitlere bir de kitap kulübü etkinliği sıkıştıralım.

Not: Etkinlik tarihi anket bitiminden yaklaşık 3 hafta sonra (05.04.2020) (ilk defa 2020’li tarih atmak) başlayacaktır. Kitabın uzunluğuna göre oynama yapabiliriz sürede.
Not 2: Anket açıldıktan 2 gün sonra, yani bu perşembe (19.03.2020) 23:59’da kapanacaktır.

Yeni okuyacağımız ve tartışacağımız kitap ne olsun?

Ah, tam da pazar günü Toprak Ana’yı, edebiyat öğretmeni ödev verdi, ve Dünyanın Ötesindeki Orman’ı sipariş etmiştim.

Daha önce Piyango‘yu okumuştum çok beğenmiştim, yazarın diğer öykülerini de okumak isterim. Ancak diğer kitap da çok çekici geldi hangisine oy versem bilemedim :slight_smile:

1 Beğeni

Kararsızlığa düştüm :thinking:

Üzdü. Tabii ödev öncelik, iyi okumalar. Belki o kitapları okuduktan sonra başlığa uğrarsın.

@Tamarix, @Bay_Karamsar Valla ben de öyle. Biliyorsunuz normalde Piyango ve Diğer Öyküler olacaktı doğrudan, ancak Ligotti hesapları değiştirdi. Ben bir dergi için ilk Jackson’ın kitabını okuyacağım her türlü, ama anketten çıkmasa bile sonrasında Ligotti’ye uğrayacağım.

Ekleme: Oyumu Ligotti’ye veriyorum, yazık ağır fark olmuş.

2 Beğeni

Öyle veya böyle, belli bir kesimimiz muhakkak Jackson okuyacak; bundan kuşkumuz yok. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Beklenen üzere, ufak Ligotti ittirmesine rağmen yeni etkinliğimizin kazananı Piyango ve Diğer Öyküler’le Shirley Jackson oldu.

1 Beğeni