Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Ütopya’nın seçilmesi benim için çok iyi oldu. Hem yıllardır elimin altında hem de son zamanlarda okumayı düşünüyordum Cesur Yeni Dünya ile arka arkaya. Teşekkürler KR. Ütopya yıllanmış şarap gibi benim için 5-6 yıldır hep aklımda ve gözümün önünde. Tadını çıkara çıkara okuyacağım.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. İkinci okuyacağım Tolstoy eserinin “İnsan Neyle Yaşar” olmasına dikkat edeceğim. Bu arada sayfayı uygulamanın kendi taslağından (templates diye geçiyor) seçerek oluşturdum. Sonra tek tek kaydettim kitapları. Otomatik olarak o renkli kutucukları kendi oluşturdu. Sizinki biraz farklı bir yol olmuş.

Aldım, okuma listemde de var ama okumak henüz nasip olmadı :slight_smile:

1 Beğeni

Yalnız bütün seriden bahsediyorum yanlış anlşılma olmasın. :smiley:

1 Beğeni

O değil de ilk gün kitabı almıştım ama okumayı unuttum. :man_facepalming: Son gün ne zamandı acaba? :thinking:

Sonradan not: 15 gün sonra başlığı hortlattığıma göre son güne bir şey kalmamış.

@Torcheim bu şekilde sanırım.

2 Beğeni

Kitap Kulübü etkinliğimizin devam etmesi için kitap önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. En az 7 kitap olacak şekilde farklı türlerde ve kıyıda köşede kalmış eserlere öncelik verilecektir. Kitaplar belirlendikten sonra anketi açacağım. Yok kimseden ses çıkmazsa elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Kitap Kulübünün 17. Kitabını seçme zamanı şimdi arkadaşlar. Anketteki eserler;

• Kaçırılan - Robert Louis Stevenson
  • Gece - Elie Wiesel
  • Yaşamak - Yu Hua
  • Sarı Odanın Esrarı - Gaston Leroux
  • Kraken Uyanıyoru - John Wyndham
  • Derinlikler - Rivers Solomon
  • Kaybolan O Günler - Timothe Le Boucher

0 oylayanlar

Anketimiz bu ayın sonuna kadar sürecektir. Önümüzdeki ay ise kitap temini ve okuma süresi için yeter de artar gibi. :slight_smile: Yorumlarınızı da Kasım ayının 21’inde açılacak olan konuya yazabilirsiniz.

Hangisi seçilir bilmiyorum ama Gece ve Yaşamak’ı herkesin okumasını isterdim.

1 Beğeni

John Wyndham okumak istiyordum ne zamandır. Seçilirse isabet olur benim için.

1 Beğeni

Bu gidişle Sarı Odanın Esrarı birinciliği bırakmayacak gibi duruyor. :slight_smile:

Kitap Kulübünün 17. Kitabı Sarı Odanın Esrarı oldu arkadaşlar. Etkinliğimize katılmak isteyenler için kitabı temin etmeleri ve okumaları için 1 aylık bir süre tanıyoruz. Kasım ayının 21’nde kitap için açacağımız konuya tüm okuyanları bekleriz.

2 Beğeni

Önümüzdeki ayın kitabını seçmek için birkaç öneri istiyorum arkadaşlar ne dersiniz?

Benim aklımda iki kitap var şimdilik;
Siyahlı Kadının Parfümü - Gaston Leroux
Demirdenizi - China Miéville

@Akahige Ekleriz elbette. :smiley: Yeter ki siz önerin.

2 Beğeni

Çeşitlilik olsun diye çizgi roman da koyun. From Hell veya V for Vendetta(herkes filmi izlemiştir ama filmden farklı hatta Alan Moore filmin senaryosundan adını sildirmiş) güzel olabilir mesela.

3 Beğeni

Benim önerilerim,

Soğukkanlılıkla - Truman Capote
Berlin Aleksander Meydanı - Alfred Döblin
Vadim O Kadar Yeşildi ki - Richard Llewellyn

1 Beğeni

Yeni kitap ne zaman belli olacak? Liste belli değilse;
Algernon’a Çiçekler
Talebe
Düş Yakamdan Şeytan
Rebecca
Sapık
kitaplarını okumak isterim.

3 Beğeni

Bugün açacağım anketle 3 gün sonra belirlenecek. :slight_smile:

1 Beğeni

Benim de okumak istediğim kitaplar arasında: Sineklerin Tanrısı, Algernona’a Çiçekler, Kumsalda kitapları var. :smiley:

1 Beğeni

Benim oy belli :smiley:

Benim de bir önerim var: 2084 - Boualem Sansal

1 Beğeni

Etkinliğimizin 18. Kitabını seçme zamanı arkadaşlar. :slight_smile: Oylama 5 Aralık 23.59’da bitecektir.

• 2084 - Boualem Sansal
  • Siyahlı Kadının Parfümü - Gaston Leroux
  • V For Vendetta - Alan Moore
  • Talebe - Tara Westover
  • Sapık - Robert Bloch
  • Vadim O Kadar Yeşildi ki - Richard Llewellyn
  • Demirdenizi - China Mieville
  • Her Şey Kontrol Altında - Eda Şahin

0 oylayanlar

V For Vandetta varken oylamaya gerek yok! :grinning:
Sapık’ı da yeni bitirdim. Şuana kadar Karanlık Kitaplıktan okuduğum en iyi eser. Oylama böyle devam ederse, şimdiden iyi okumalar dilerim.

5 Beğeni