Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

İşte İnsan’da bu sorunun cevabı bir şekilde veriliyor mu acaba :sweat_smile:

6 Beğeni

Bence ilk iki ikinci tura kalsın % 50’yi geçememiş.

5 Beğeni

Sonraki kitap okuma etkinliğinde farklı bir alana, mitolojik kitaplara yönelmeyi öneriyorum. Gılgamış Destanı olsun, Enuma Eliş olsun. Bu tip çeşitli antik metinler üzerine ya da bu antik metinler üzerine yazılmış kitaplar üzerine oylama yapılmasını tavsiye ediyorum.

7 Beğeni

İşte İnsan’a oy verdim. Kitapta sanırım iş hayatında nasıl olmak gerektiğini ve nasıl başarılı olduğunu anlatıyor. İsminden bu yönde çıkarımlar yaptım. İş hayatımda katkısı olabilir sizi de İşte İnsan’a oy vermeye davet ediyorum.

8 Beğeni

Bütün önerileri mitolojik eserlerden oluşturabilir miyiz, bilemiyorum. Biz ya daha önceden okuduğumuz ve güzel bir tartışmaya kaynak olacak ya da okumak istediğimiz kitapları öneriyoruz. Ancak not ediyorum. Teşekkürler.

8 Beğeni

Umarım sonraki seçimlerde dünya klasikleri ve oyunlarla da karşılaşırız şıklarda bir de. :buyucu:
Tadından yenmez.

9 Beğeni

Sokakta göremiyoruz. Ancak sandıkta cevabımızı sert aldık hakikaten.

Arkadaşlar söylediklerinizin hepsini dahil edelim. Ancak tek bir türden ziyade yine çesitli sunarız. İleride kemik kitle oluşunca, sadece mitoloji özel etkinliği gibi şeyler yapabiliriz.

11 Beğeni

Not ettik, öneriler için teşekkürler.

6 Beğeni

image

8 Beğeni

Yorumları okuyunca kendimi malum parti seçmeni zannettim :frowning: Evet ben "İşte İnsan"a oy verenlerdenim. Kanını satan adama oy vermememin sebeplerinden biri şu: bebek hayali kurmadan önce ona bakabilecek ekonomik güce sahip olup olunmadığına bakılmalı. Ekonomik gücü yetmeyen insan çocuk yaparsa ona bakamaz, çocuk düzgün beslenemez, düzgün eğitim alamaz.
Kanını satan adam o kadar yokluk içinde (kanını satacak seviyede) 3 çocuk yapmış ve kitabın ön özetinde de geçtiği gibi bir çocuğuyla sıkıntıya girmiş. Şimdi bu adamın çocuk sahibi olarak yaptığı bencillik değil mi? Kendi hevesi uğruna 3 çocuğu üzüyor. Bence çok yanlış…
Bu tabii ki kitap seçmemde etkili olmadı sadece bahaneyle bu konudaki düşüncemi ilettim sizlere.
"İşte İnsan"ı seçme sebebim konusunun bana yakın gelmesi ve ilgimi çekmesi. Bir önceki yorumumda da dediğim gibi tüm seçenekler çok cazip ama işte biri bana daha yakın geliyor. İkinci tercihimse Barbarın Kahkahası

7 Beğeni

Ama tam şu an eleştirdiğiniz kitap için harika bir tartışma ortamı açtınız :smiley: tam da bu yüzden bir oyu hak etmiyor mu? Daha okunmadan tartışma başladı :grin:

4 Beğeni

Kedi forumun trafosuna girmeden oylama biter mi? :smiley:

5 Beğeni

Forumu bırakmayı düşünüyordum ancak anketi görünce heyecanlandım.

Ben Orwell’e oy verdim daha fazla Orwell okumak için bahane çıksın diye lakin İşte İnsan’a biraz göz gezdirince merak ettim doğrusu. Ne çıkarsa çıksın memnun olacak gibiyim :slight_smile: :

4 Beğeni

Bence aynı şeyi İşte İnsan hakkında da söyleyebiliriz, tanıtımından: "İsa’yı bulduğunda ise hikâye oldukça çetrefilli bir hal alır zira bu tarihi figür, Nasıra’da bir marangoz dükkânının gölgelerinde saklanan ve değil peygamber olmak, hayatta kalmak için bile başkalarına ihtiyaç duyan bir insandır. "

Oyumu Kanını Satan Adam’a verme sebebim, beklenmedik bir son bulma umudum. :thinking:

3 Beğeni

Merhaba; kimin aklına geldiyse çok güzel olmuş. Katılmayı isterim, oyumu kullandım. Ancak bu forum altında takip zor oluyor ya da ben zorlanıyorum. Umarım farklı bir sayfada daha rahat izleyeceğimiz bir düzenleme yaparsınız.

2 Beğeni

Seçilen kitapla ilgili farklı bir başlıkta duyurusu yapılacaktır elbette, Kitap Kulübü kategorisini takip etmeniz yeterli olacaktır ^^

Bu arada mesajlar arasında anketi gözden kaçıranlar için amme hizmeti alıntısı:

6 Beğeni

Sanırım okumak istediğimiz kitabı değil, üzerinde en çok tartışmak istediğimiz kitabı seçmeliyiz. Bu şekilde düşününce bazı seçenekler gözümde değer kazanıyor. Din felsefesinin sağlam temellere oturtulmadan tartışılmasını sevmiyorum ki sağlam temellere oturtabilmek de çok emek istiyor. Din konusunda içimdeki tartışmalardan yorulmuşken dışarıdan gelen etkileri kaldırmak zor oluyor :smile: Uzun zamandır Çin toplumunun proletaryasını merak ediyordum. Çin’in komünist görüşlü yönetimine rağmen ezilen, insan yerine konmayan işçi sınıfını ve fazla nüfustan dolayı halkın bireysel açıdan kendini değersiz hissetmesini anlamak ve tartışmak isterim. Haa bir de o 3 çocuk meselesi var, o da yarım kaldı :yum:
Aralarından en çok okumak istediğim kitap “İşte İnsan” olmaya devam edecek ve alışveriş sepetimden birkaç gün içinde elime ulaşacak fakat sizin gibi insanlar bulmuşken tartışması en güzel olacak kitapları seçmek daha mantıklı olucaktır benim için.
Kazanıyorum diye sevinirken şu tartışmayı kaçıracağım için üzülür hale getirdiniz @leitastani ve @Firtinakiran :expressionless:

14 Beğeni

Muhteşem bir fikir, oyumu kullandım. Hem okumak hem de tartışmak istediğim kitap için hem de. :smiley: Hep kitapları tartışacak birisini arıyordum bir İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi olmak yeterli gelmiyordu. Heyecanla bekliyorum.

9 Beğeni

Harika bir fikir… Kitap seçimleride muhteşem… Fakat isteğim diğer kitap kulübleri gibi yarım kalmaması… Oyumu kullandım, şimdiden ilk kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese iyi okumalar:blush:

4 Beğeni

Günaydın.Eeee ne zaman başlıyoruz Kanını Satan Adam’a. :grin::grin::grin: :tada::tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::tada::tada::tada::confetti_ball::electric_plug::confetti_ball::confetti_ball::tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::dancer:t4::dancer:t4::tada::confetti_ball::confetti_ball::tada::tada::+1:t6::books::books::tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::coffee::tada::confetti_ball::coffee::tada::coffee::sparkles::sparkles::dizzy::dizzy::dizzy:

Edit:Fark kapanmış.Üstüne fark atmışız ya :smile::clap:t6::clap:t6::clap:t6:

6 Beğeni